şu Zamanda Boğazda Hangi Balik .....

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    ŞU ZAMANDA BOĞAZDA HANGİ BALIĞI ?NERDEN? SUNNİ YEMLE (kaşık rapala vs)ALABİLİRİM

LEVREK YAPARMI YADA O TIP AVCI BALIKLAR..?

SUNNİ YEM OLMAZSA DOĞAL YEMLE NE ALABİLİRİM?

USTALARDAN TAVSİYELER İSTİYORUM ÇÜNKÜ TATLI SUDA AVLAMAK İÇİN BIKAÇ AY DAHA BEKLEYEMİCEĞİM:)

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER

not:daha önceden bu konunun konusuldugu form varsa link verırsenızde sevınırım. teşekkürler

2. caps lock tuşunu ters kullanmışsın..:)

3. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    :D super yakalamıssın abi

4. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    :) DÜZELTİRİMDE RAPALA KONUSUNDA NEDIYOSUN:)?

5. serhatcenk

serhatcenk

Valla Burak, boğazdan kraça arada sırada iri istavrit ve yaprak dışında birşey alamazsın... Zaten birkaç konu okursan görebilirsin... Bu sene balık boğaza uğramadı..... Malzeme olarak ince ve kalın çapari ve çinekop takımı yetecektir...

6. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Usta çok kötü ozaman ya..hayal kırıklığı:(

7. Rapala konusundan bahsetmezse,
    düzeltmiycen anlamınamı geliyo bu şimdi:D
    Pazarlığa bak :eek: :D :D :D

8. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    YOK YOKK DÜZELTİRİMDE.. RAPALA KONUSU NOLCAK BALIK YOKMU DIYOSUNUZ ŞİMDİ:)

9. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşım lütfen küçük harfle yazar mısın, aksi takdirde mesajlarını silmek zorunda kalacağım. Düzeltirim deyip hala aynı şekilde yazmaya devam ediyorsun.

10. ahtapot2

ahtapot2 Deniz

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Telesurf 4,50 , Okuma Vsystem Spin 270 cm. 20-60 gr.
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV65 - Okuma PL865 - Daiwa Emcast Plus 5500 - Cabelas Tournament ZX4000A
    Şu sıralar boğazda kıraça,istavrit, yaprak dışında Üsküdar sahilinden Rapala ile Palamut tutabilirsin.. Yer Şemsipaşa Camii'nin önü. 125 gr. kurşun ve kıraça büyüklüğünde, 2 kulaç uzatmalı rapala işini görecektir..

D.OZAN 1980 / 0 Rh (-)
    İstanbul Üsküdar

11. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Tabi arkadaşım yazarım küçük harfle..Ama neden buyuk harf rahatsız etti sizi?

12. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bak bu tiyo umut verdi bana çok saol :)

13. Suatreis

Suatreis

Yazılarınızın içerisinde dikkat çekmek, vurgulamak, İşaret olarak kullanmak yada özel niteliği gerektirdiğinden (ör:kısaltmalar, kurum isimleri vb.) dolayı büyük harf kullanmanız mücbir sebeplerden doğabilir, ancak sohbet yada söylemin büyük harflerle yazılmış olması sanal iletişim seçeneklerinde bağırmak, öfkenizi belirtmek maksadı ile kullanılan ve yazılı kaynağı bulunmasada kural haline gelmiş bir olgudur. Sitemiz katılımcıları bu kurala riayet etmektedir.

Bu nedenle büyük harf kullalnırken daha seçici ve dikkatli olmanızı öneririm.
    Esenlikle kalınız.

14. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Yok yok dediğin resmi olmayan kuralların farkındayım Çok sağol ilğilendiğin için kardeş.Benim takıldıım karşılıklı şakalaşma ve geyik dönen bir formda buyukharfla yazmayı sorun edip , bu sıtenın ev sahibi sayılan arkadşların "yazılarını silerim" şeklinde üstünlük dile getirilmesi misafirperverliğe uymuyo. Herneyse bunlar buyuksorunlar değil ,ben buraya bilgi paylaşmaya ve yeni balık sever arkadaşlar tanımaya geldim.moderator arkadaşlarlada aynı şekilde iyi anlaşacagımı düşünüyorm:)

Konuyla ilgili bilgeye sahip başka ustalar bekliyorum çok teşekkürler

15. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bu zamanda palamut bir istisna.. Güvenmemek, olmazsa, hayal kırıklığı yaşamamak gerekir..

Geçen hafta cumartesi günü Galata köprüsündeydim. Mevsim itibarıyla bu köprülerde, tercihan unkapanı köprüsünde kurtla kefal alınması beklenir. Bir karıştan iri, sarıkulaklar.. Bazen, nadiren rus kefali..

Yeterince (4-5 tane) kefal aldım. Ama arada bir kaç kraça geldi yemlere. Akşama doğru, vuruşundan kraça olduğu belli son bir vuruş oldu. Çekmedim, hani kurtulur iğneden kendisi diyerek.. 15-20 dk asılı kaldı. Akabinde birden hareket arttı kamışta.. Kefal derken elime aldım, a, aa kefal değil.. Hımm diyerek çektim ki, palamut.. Kurdu yiyen kraçaya atlamış.. Derhal biraz kıraça edindim. Kamışın birine irice iğnelerle kraçaları canlı canlı takarak saldım suya.. 4-5 tanede palamut sahibi oldum...

Bu hafta gene gitmeyi düşünüyorum.. Palamut, olur olmaz, ayrı husus.. Ama kraça ile kova doldurmaktan, kefal, palamut vs. ile uğraşıp boş dönmek bence yeğdir..

16. Suatreis

Suatreis

Şakalaşma ve geyik dediğiniz konular yeri geldikçe saygı ve sevgi çerçevesinde yapılmaktadır. Bu tadı tuzu paylaşımların bir anlamda. Ancak size kesin bir dille mesajınızı silerim denmesini de daha önce ikaz edildiğinize bağlıyorum. Ev sahibi şeklinde nitelendirdiğiniz yöneticilerimiz ise gerçekten misafirperver ve paylaşımları destekleyen insanlardır, yeri geldiğinde ise üstünlük sağlamak durumundadırlar. Sonuçta bu siteye birilerinin müdahale etmesi sözkonusudur.

Bu konu kapandı dimi sevgili dostum. Boğaza gelince cidden bişey yok. Hiç yorma kendini:D

17. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sağolasın kardeş işime yarıcak

18. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ya pavurya önceden ikaz olcak pişey yok ben daha 4 -5gunluk uyeyım :) neyse dedıgın gıbıkapandı konu:)

Ama bu bozgazda balık olmaması cok can sıkıcı. Ozman napcaz yazı beklicez sonra eylül ekimi beklicez ölemi vay anam vay

19. webokur

webokur cihangir

arkadaşlar bugün sarayburnundaydım. herzamankine oranla güzel balık aldık. 4-5 kg kadar iri istavrit aldım. ayrıca 5 çinekop(yaprak değil) biraz da gümüş. suya atılan kıracalar da cabası. gümüş kıyıda fazlasıyla var zaten. ayrıca iki gemide demirlemiş vaziyetteydi. gidenler orayı bilir. halatların arasında tatlı bir koşuşturma yaşadık. kullandığım takım; 20 ye 12 ve100gr iğne, 10numara(beyaz), tüy ise parlak simli sarı ve beyaz ağırlıklı.

20. tebrikler güzel av.. tam profesyonelce..

nereden baksan 6-7 kilo yani..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Şubat 2007