Sudak ve Tatlı Su Levreği İçin Kaşık...

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında orestia tarafından paylaşıldı.

1. orestia

orestia

Favori Kamış:
    Çeşitli boylarda makine ve kamış
    En İyi Avı:
    Sazan 4 KG
    Selamlar... Sudak ve tatlı su levreği sezonu yakında başlıyor. Bu balıklar için iyi kaşık önerileriniz bekliyorum..
    Bu arada bir anımı da yazayım... Küçük yaşlardan beri balık avlamaya gidiyorum. 12-13 yaşlarında filan Kırklareli'de Kayalıköy barajına gitmiştik.. Babamın bir arkadaşı vardı Erhan abi onunla birlikte ile kaşık atıyorduk.. O zamanlar tatlı su levreği yoktu, kaşıkla kefal tutuyorduk.. Erhan abi 5 - 10 atışta bir kefal çıkartıyordu, ben uğraş dur yarım saatte bir tane anca yakalıyordum. Sonra kaşığının kalite olduğu filan söyledi.. Oltayı bana verdi. Tabi ben de çıkartmaya başladım kefalleri.. Sonra taktırıp kopartmıştım oltayı:d Deyeceğim şu ki; kaşığın kalitesinin gerçekten büyük önemi var.. Şimdi tatlı su levreği ve sudak için avlanmaya gideceğiz, canlı yem kullanmayı düşünüyorum ama bunun yanında kaşık da atıcam. Kaşık için önerilerizi yazarsanız sevinirim.

2. OXYGENE

OXYGENE

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yayın 33 Kg. Kızılırmak Sivas Gemerek
    Herkese Merhaba!

Öncelikle belirtmek isterim ki tüm etobur balıklarda olduğu gibi sudak avındada canlı yem birinci tercihtir ve en iyi avlar canlı yemle yapılır. Ancak mevsim itibariyle canlı yem bulamıyoruz peki o zaman ne yapacağız ;

http://www.prologicfishing.com/log/vids/Rattle_shad.wmv

bu linkte balığın hareketleri var adı PROLOGIC RATTLE SHAD SİLİKON BALIK 11cm seçeneğin olarak tatlı su levreği yavrusu şeklinde olanları tercih etmeni tavsiye ederim.

Ayrıca,
    STORM SAHTE BALIK DTH11 444 Blue Mackerel
    STORM SILIKON BALIK NWPE04
    RAPALA JOINTED SINKING 110MM
    DAIWA MAFSALLI SUNİ BALIK 7 CM RED-WHITE
    CURLY TAIL 6 CM VIRAX SİLİKON YEM RED-WHITE

es geçilmemesi gereken yemlerdir. Ben hepsininde çok faydasını gördüm

Aşağıdaki linkten orjinallerini görebilirsin;
    http://www.avmarketi.com/asp/listgro...group=05000000

Ayrıca avlanırken at çek avlanman ve başarabilirsen balığa yaralı balık görüntüsü vermen çok daha iyi av yapmanı sağlar.

Kaşık tercihleri açısından da ;
    5018130 D.A.M EFFZETT TWIN GÜMÜŞ / ALTIN
    50-09030 CORMORAN CORAZ GIDDY KAŞIK
    50-09330 CORMORAN CORAZ GIDDY KAŞIK
    LINEAEFFE DESENLİ KAŞIK 90mm
    404 ALBA LÜFER KAŞIK NO:2
    602 ALBA TOBY KAŞIK NO:3

Şimdiden rasgele !

Elinizden Oltanız, Evinizden Balığınız Eksik Olmasın !

3. mandirali

mandirali

Favori Kamış:
    ağ hariç bütün oltalar.
    En İyi Avı:
    2.3 kg turna
    Tatli Su Levreği Kaşik Oltaya Pek Gelmiyor.genelde Solucan Ve Canli Baliğa çok Geliyor.ben Kaşikla çok Denedim,plastik Balikla Denedim Ama Hiç Yakalayamadim.en Sonunda Solucan Ve Canli Balikla Denedim.olta Hep At çek At çek Biktim Balik Tutmaktan.

4. doguguclu

doguguclu

Favori Kamış:
    balık düdüğü
    En İyi Avı:
    hafızam tuttuğum balıkların ki kadardır
    Oğuz bey havsalıymışsınız o zaman levreğe kesin süloğlu barajına da gidiyorsunuzdur!Havsa'dan mesut cinta'yı (belediyede araba tamircisi) tanırım kendisi aynı zamanda kara avcısıdır güzel bir drahthaarı vardır!havsa da baya meşhur bir köpektir!
    ben de süloğlunda mesut cintayla güzel levrekler yakalamıştım!kendisini tanıyorsanız selamlarımı iletiniz!size ve güzel havsa'ya selamlar;)