Super Turna Fotograflari

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında onurnl tarafından paylaşıldı.

1. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    Super Turna Fotograflari

Begendiginizi umarim elime gectikce yenilerini koymayi dusunuyorum eger sizde isterseniz?

Son düzenleme: 24 Temmuz 2006
  2. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    onur neden sitemeyelim boyle kuzu resimlerini paylasım için cok sagol kuzularda kuzu :)

3. Merhaba Onur

Kesinlikle paylaşımın için teşekkürler.Çok güzel resimler..

Şöyle açıklayıyayım yeni acılan bölümlerle birlikte açılmış olduğundan konu ikinci plana düşüyor. Şansınada o gün konunların çok açılmasından dolayı gözümüzden site üyelerimizin gözünden kaçmış olabilir..

Konu zamanla zaten kendini sürekli yeniliyor 1 ay önce yazdığın bir paylaşım 1 ay sonra başka bir üyemizin paylaşımınla yine gündeme gelebiliyor..
    O yüzden sanırım biraz ani tepki vermişiz ..Paylaşımınız için teşekkürler...

4. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    ugrastigima degmedi

BIGFISH arkadasin ilgisinden dolayi mesaji sildim herkeze selamlar

Son düzenleme: 26 Temmuz 2006
  5. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

rastgele:)

Son düzenleme: 19 Ekim 2006
  6. Spider

Spider Mert Eren

onur bunun gibi bir tane yakalamadan sakın resmini koyma artık ! :D :D

7. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    bu boyda yakalasam oltayi birakip kacarim herhalde:rolleyes:

8. balıkçıl

balıkçıl

kışın gitsin balığa bak adam kışın karda yakalamış.bekle böyle balık tutacağım diye.sonra amsterdam meydanına kahraman balıkçı heykeli ve/veya turna soykırım anıtı olarak karşılaşalım.

9. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    işte turna bunlar,
    ahhhhh ahhhhhhh kalmadı bunlardan burada,,
    hey gidi eski günle hey.....

10. ergen

ergen

Disi Balik

Arkadaslar!

Bu Baligin Disi oldugunu, ve Karninin Yumurta dolu oldugunu biliyormusunuz??:confused:

Yanlis anlamayin ama, öyle her gördügünüz büyük Balikta
    Hurrrra bu ne yaw! demeden önce biraz düsünsek??:eek:

Avrupadan gelen her Resimde, Koro halinde, orada her sey daha büyük
    daha güzel Sarkisi söylemesek, nasil olur?:(

Bir cok gördügünüz Rekor kokan Baligin bizim Tabirimizle Havlu büyüklügünde(yani minnacik) bir Gölette özel beslenip defalarca yakalanip
    geri birakildigini biliyormusunuz.

Bu Baliklarin 99% Insan Yiyecegi olarak degerlendirilmedigini?

Cünkü Baliklarin bu Boya ulasmasi icin, sürekli Hormonlu ve benzeri
    Yemlerle beslendigi icin!

Bir cok Sularda Boilie ile avlanmanin yasak oldugunu biliyormusunuz?

Avrupanin bir cok Nehir,Göl, Baraj ve Göletlerinden cikan Baliklarda, Tüketim
    Miktari olarak Saglik Bakanliklari tarafindan sinirlandirma oldugunu,
    kac kisi biliyor???

Davulun Sesi uzaktan hos gelirmis!

Resimlere dikkat ederseniz, Baliklarin avlandigi Sularda, hep karsi Kiyi cok yakin
    gözüküyor!! Hicmi dikkatinizi cekmedi??

500-1,000 metre Kare bir Gölette Balik besleyip tutmak bir Marifet degil!!!

Bu tür Resimleri koyan Arkadaslardan Ricam, Resim koymadan önce biraz
    arastirip, sorup, düsünmeleri.

Sebebsiz yere Türkiyedeki Arkadaslarimizi, yanlis Rüyalara sevk etmemek icin.

Rasgele

11. balıkçıl

balıkçıl

mürsel amca söylediklerine inanıyorum ama bizde sütten çıkmış ak kaşık değiliz hani.biz adam gibi av yapsak doğaya zarar vermesek onların havuzlarda onca zahmetle besledikleri kadar büyük balıkları tutuyor olabilirdik.

12. ergen

ergen

Metin cok haklisin

Bizde daha iyi demedim:)

Fakat Türkiyedeki durumumuz, Kara Sularimizdaki ve Ic Sularimizdaki durumu
    kast ediyorum, Avrupadan cok daha iyi!!!

Bunu ayri bir Konu altinda acip tartismali.;)

Rasgele

13. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sayin abim su ana kadar yazdigin tum mesajlar gercekten cok hos ve bilgi vericiydi ama bu yazdigin mesaja bir anlam veremedim cunku (1-Avrupadan gelen her Resimde, Koro halinde, orada her sey daha büyük
    daha güzel Sarkisi söylemesek, nasil olur?Bir cok gördügünüz Rekor kokan Baligin bizim Tabirimizle Havlu büyüklügünde(yani minnacik) bir Gölette özel beslenip defalarca yakalanip
    geri birakildigini biliyormusunuz 2-Resimlere dikkat ederseniz, Baliklarin avlandigi Sularda, hep karsi Kiyi cok yakin
    gözüküyor!! Hicmi dikkatinizi cekmedi??500-1,000 metre Kare bir Gölette Balik besleyip tutmak bir Marifet degil!!! 3-Bu tür Resimleri koyan Arkadaslardan Ricam, Resim koymadan önce biraz arastirip, sorup, düsünmeleri.Sebebsiz yere Türkiyedeki Arkadaslarimizi, yanlis Rüyalara sevk etmemek icin.)

birinicye aciklik getiriyim:bu forograflar hollandada balikcilik ile ilgi sayfalarindan kopyalanmistir ve bu fotograflari senin benim gibi amator balikcilar dogal ortamda yakalayip bizim burada yaptigimiz gibi diger balikseverlerle paylasmak icin gondermislerdir.bu baliklar ozel goletlerden degil dogal alanlardan tutulmus olanlardir.bu arada ozel golet hollandada var ama ozellikle alabalik icin ve azda olsa sazan,turna icin ozel bir yer yok.eger ben yanlissam su turna goletlerinin adresini ogrenemem mumkunmu????baliklar bu boyda cunku adamlar sportif amacli yapiyor.bilimsel anlamda bir turnanin boyunun 1 metreden fazla olabilecegini herkez bilir

ikinciye gelelim:karsi kiyi tabiki gozukur daha onceden bunun muhebbetini yapmistik burasi kanal tarzi yerlerle dolu irmak falan yok golette dogal zor bulunur.benim tuttum turnalarda bu tarz yerlerden ozel goletten degil.birde nasil emin olarak 500-1,000 metre Kare bir Gölette Balik besleyip tutmak bir Marifet degil demissin anlayamadim dogrusu fotograflarin benim goremedigim bir kismindami yaziyor ozel gletten tutuldugu ve ayrica bana daha once hollandaya baliga sik sik geldigini soylemistin.buradaki kanallari ve kanallarin cok genis olmadigini bilmen lazim.bu fotograflar tipki buradaki arkadaslarin gonderdigi tarzda normal vatandasin dogal ortamda avlayip gonderdigi fotograflardir.

3uncuye gelelim:en cok kafama takilanda resim koydugum yerler amator balikcilarin tuttuklari fotograflari gonderdikleri internet siteleridir.neyi dusunup neyi arastiricam.gayet normal amator fotograflar.bu yazdigin seyleride nereden arastirip neye dayanarak yazdin abi onuda anlamis degilim ama fotograftaki kisilere ulasip sorduysan o ayri.arkadaslarimizda yanlis ruyaya nasil yonlendiriyorum onuda anlamis degilim.tum arkdadaslar koskoca adamlar Turkiye de sportif amacli balikcilik yayilir ise Turkiye iklimi buradan daha iyi ve bu boydaki baliklari rahtlikla gorebilir tum arkdadaslar.sonucta bu balik Turkiye demi 70-80 cm e kadar buyuyor ordakide ayni turna burdakide.olayin ozu sportif amaclidir yada ihtiyac fazlasini almamaktir boyu yeterli olsa bile.yazdiklarina katilmak mumkun degil abicim kusura bakma.

son olarak abi,gercekten beni sasirttin ve yazdiklarimin icinde yasindan dolayi saygida kusur ettiysem afola

14. ergen

ergen

Sevgili Onur Kardesim

Sayginda hic bir Kusur etmemissin,sagol:)

Resimlerle ilgili olarak, hepsini kendi üstüne alinma sakin!!!;)

Bu gün Sitede bir cok Resim yayinlandi! Herif Kanadadan bir Muskie Resmi koymus, su Turnaya bak yaw diyor!

Hollandaya Baliga cok gittim. Dedigin gibi orada Dogal Su Birikimi yok! 99% Yapay. Kanal, Kanalet, Göl, Gölet vs vs.

Bilemiyecegim, kac senedir Hollandadasin ama, O yasadigin Ülkenin Topraklarinin 3/1 daha düne kadar Deniz oldugunu biliyormusun?

Tatli Sularindaki Baliklarin 70% sonradan birakildigini?

80cm'den büyük olan Turnalarin geri salinmasinin mecbur oldugunu?

Bundan daha 20-23 sene öncesine kadar, Waals ve Maas Nehirlerinde ve bu Nehirlerle baglantisi olan Tatlisularda yakalanan Baliklarin yenmedigini?

Bu Baliklar yenmedigi icinde tutulmuyordu. Böylelikle Balik Nesli gelisti.

Türkiyedeki bir cok Ic Sularimizin Yüzeyi nerede ise Hollanda büyüklügünde.
    Hollanda, Almanya, Belcika, Fransa ve Ingilterede bir cok "Rekor Baligin"
    kücücük Göletlerde beslenip, yakalandigini hicmi duymadin?

Bilhassa bu Balikavi Mecmualarinin, satis yapabilmek icin bu Baliklari, baska yerde yakalanmis gibi gösterip, Tiraji artirdiklarini hic mi duymadin?

Bazi Balikavi Kuluplerinin, bu Türlü Baliklari, Yetistirme Ciftliklerinden alip, kendi Sularina saldigini? "Rekor Balik" yakalamak icin Milletin akin edip, Kulubün bir Dünya Para kazandigini?

Saadece Hollandada bu "Rekor Balik" Üretim Ciftliklerinin senelik Cirosunun 2 Milyon Euroyu gectigini? Bu Rakam 2004 Senesinden!! Her Sene 15% artigini biliyorum!!

Dogal Ortamda böyle Balik yok demiyorum:) Var!!! Var ama, kirk Yilda bir denk gelir.;)

Bizler böyle "Rekor Balik" Resimlerini koydugumuz Zaman, Türkiyedeki Arkadaslarda, Avrupada her yerde her zaman böyle Baliklar yakalaniyor zannediyor.:eek:

Benim deginmek istedigim Nokta buydu.:)

Onurum yanlis anlama, bu yazdiklarim Kulaktan dolma degil. Ben bir Müddet bu Sektörün icinde idim!

Bana kizma, sana bir sey daha söylemek istiyorum!

Senin koydugun O "Rekor Balik" Resimleri benim hic Ilgimi cekmiyor:eek:

Ama kendin yakalayip koydugun Baliklari cok büyük Zevkle izliyorum:)

Nedenmi?? Cünkü bu Gercegi yansitiyor;)

Digerleri gibi bir Hayalet degilde ondan.

Rasgele

15. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

anlasilmistir Mursel abi.bu arada turnada burda 45 cm siniri var ondan buyukse alabilirsin.(lisansta yaziyor);)

16. okidoki59

okidoki59

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 7 KİLO,TURNA 60 CM.
    resimlerin çok güzel teşekürler

sevgili onur abi senin yaşadığın bölgedemi bu balıklar.sen şimdiye kadar ne kadarını yakalayabildin.biz buralarda böyle turnalar göremiyoruz.

17. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    benim su an karaya cekebildigim en buyuk turna 82 cm ama yakalayip misinam koptugu icin kacirdigim turnayi sorarsan 1 metre civarlarindaydi.82cm lik turnayada buradan bakabilirsin http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=2069;)

18. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Süper Turnalar Onur Abi......

Inşallah Sende Böyle Baliklar Yakalayip Bizimle Resimlerini Paylaşirsin......

Paylaşım Için Teşekkürler:D:D

19. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ben tesekkur ederim.eninde sonunda bir gun denk gelicek bunlardan bitanesi ve burada yayinliyacagim insallah;) :)

20. abir

abir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8
    kardeş yeter
    çıldırmak üzereyim
    resim falan yollama
    gece vakti yollara düşücem yav