SURF CASTİN TEKNİĞİNDE GEZER KURŞUN TAKIMI HAKKINDA!!!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında KARAHANLI07 tarafından paylaşıldı.

1. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Bahsettiğiniz yöntemi geçen yaz bir kaç kez kullandım. Yem olarak madya ve yengeç kullandım. Sülünezle yem ipiyle denedim fakat ufak lidakiler yem ipi varken bile yemi alabiliyorlar. En başarılısı yengeç oldu. 500 gram civarı bir çupra aldım. Madyaylada bir kaç kaba lidaki yakaladım. Bu yöntemi sadece ekstra olan ikinci kamışımda kullanıyorum çünkü vuruşları görmeyince av çok sıkıcı oluyor. 3 iğneyi sülünezle yemleyip bol vuruş görmek işin zevkli olan tarafı bence.

2. mikadiel

mikadiel murat

Mehmet bey haklısınız ama bu yöntem buyuk balık yakalamak için vurdumu alıp götürüyor oltayı. her balıkçının tutmaktan zevk alacağı bir balık tutma yöntemi var yakınlarınızda iskele var ise ve derinliği 4 metre filan ise dibi yemleyerek vede dip oltası kullanarak kefal avı yapabilirsiniz .Ben şahsım adına el oltası kullanarak kefal avcılığını çok severim. Ayrıca su temiz ise kefallerin yağda kızartmasıda güzel olacaktır.

3. Ceo _0046

Ceo _0046 Çağatay

Boşluğunu alabildiğin kadar alıyorsun sonra kalama yı açık bırakıyorsun ! o kalama sesi zaten Adrenalin kat sayını bir anda tavan yapıyor :D