Surf Casting Kamış İle Ortalama Ne Kadar Uzağa Atış Yapabiliyoruz

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ridrid tarafından paylaşıldı.

1. ridrid

ridrid RIDVAN

Favori Kamış:
    OKUMA SPİN 240CM
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    BEYŞEHİR GÖLÜ 90LI YILLAR
    Herkese Merhaba,

4 mt. Surf Kamış ile çok uzaklara attığımı düşünüyordum.. ta ki ölçene kadar :)

Bana kalsa mesafe 150-200 mt civarı vardı !!... bana öyle gelmiş demek ki. Dün ölçmeye karar verdim makine tek turda 0,70 mt sarıyor toplamda 120 tur attırdım ve yaklaşık 85 mt. hesapladım. tam bir hayal kırıklığı oldu.

Ama internette bakıyorum 100 mt'nin altında atan hiç yok, ortalamada 150 - 200 mt attıklarını söylüyorlar. bazıları doğrudur ancak pek çoğunun ben gibi göz yanılması yaşadığını düşünüyorum.

kurşunu 60 gr. kullandım belki daha ağır kurşunla daha ileri atabilirim ama en fazla olsun 100 mt.

sizlere sorum; ölçen arkadaşlar siz ortalama kaç mt. atıyorsunuz. ama lütfen atmadan cevap verelim:)

Teşekkürler.

2. Ceo _0046

Ceo _0046 Çağatay

Tamamen ekipmana bağlı. Kullandığın kamış , kamışın üzerindeki yüzükler kullandığın makina ve makinanın kafası hatta kullandığın ip ve ağırlık bunların hepsi uzak atış için faktör ! Prof surf casting cilerin kullandığı en kısa kamış gördüğüm 4,20 ve ciddi mebla lar ! Ben mesela Yuki Saiko A6 kullanıcısıyım gayet başarılı bir ekipman makinam Yuki Amg 14000 ve 150 mt civarı zorlanmadan atıyorum 120 gram ağırlıkla ! İşte şimdi bir Shimano Ultegra 14000 arıyorum Ve ip de Daiwa 0,14 + 8 alıcam bakalım ne kadar atıcam ! ama dediğim gibi dostum ekipman ne kadar kaliteli ve senin vucut yapına uygun o kadar uzak mesafe !

3. ridrid

ridrid RIDVAN

Favori Kamış:
    OKUMA SPİN 240CM
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    BEYŞEHİR GÖLÜ 90LI YILLAR
    Çağatay cevabın için çok teşekkür ederim haklısın ekipmanım Surf Casting için pek uygun değildi, kurşunum hafif - ip kalın (0.20) - makine eh idare ederdi. alacağın yeni ekipman ile daha uzak atışlar yapacağına eminim. Ben de uzağa atamayınca küçük bir bot + motor aldım daha keyifli oldu:)

4. erkanenginn

erkanenginn erkan

dam 4.20 steel power teleskobik kamisim var maikede okuma surf 8k. uzerinde 120 mt. kendo ip var onunde 10 mt. re monoflemet șok yapiyorum. en alttada dolgu misinam var. 150 gr kursun ile abanarak attigim zaman 120 mt. ip ve 10 mt șok misina bitiyor ve alltaki dolgu misinada kaliyor. yani 130 mt. cok rahat gidiyor. hesaplicaksaniz bu sekilde hesap yapabilirsinuz. tur sayma ile pek dogru sonuc cikmayabilir

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi