Surf kamışla spin görevi yapılır mı ?

Konu, 'Kamışlar' kısmında ysnlker tarafından paylaşıldı.

1. ysnlker

ysnlker yasin

Öncelikle herkese mrb. Bu forum sayesinde istdiğimiz her türlü bilgiye kolaylıkla sahip olabiliyoruz. Bnm sorum şu olacak arkadaşlar. Suni yemlerle balık yakalamak istiyorum ama spin kamışım yok. Yani bu tarzda avlanmam için illa spin kamış mı gerekiyor. Ve buna istinaden diyelim ki yeni bir spin kamış aldım ve boğaza avlanmaya gittim. Bu kamışlarla kaç gr a kadar kurşun atabilirim. Spin kamışla iki işi birden görebilirmiyim ? Ya da surf kamışla iki işi birden görebilirmiyim .. Biraz karışık oldu inş. kendimi anlatmışımdır. Şimdiden yardımlarınız için tşk.

2. Mr.Fish

Mr.Fish Yusuf

En İyi Avı:
    2kg Torik
    biriside bu vesile ile surf kamisla spin kamis arasinda ki farki anlatirsa sevinirim... haa bir de teleskopik kamis vardi :)

3. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    ........surfu iki amaclada kullanirsiniz ama cok yorucu olur wtd gibi aksiyonlar stabil gerceklesmez, hafif sahteleri atamayacaginiz icin en az 30g agirliktaki sahteleri secebilirsiniz..... atcek kamisiyla diger dediginiz olmaz kirarsiniz....40-50gr civari kursun atarsiniz atcek kamisiyla... surf ve spin dediginiz ikiside ayni seyler aslinda surf = heavy spin , atcek = light spin... ulkemizde anlam daralmasina ugramis sadece...

4. ysnlker

ysnlker yasin

Kısacası mehmet arkadaşım ikisi bir arada kamış zor diyorsun :) O zaman elimizdeki mevcut kamışlarla devam edecez yola yalnız bir durum var. Bende albanın gama 5600 5+1 bilyeli bi makinesi mevcut. Bu makinaya uygun ekonomik bir spin kamış ve yanındada lüfer, çinekop , palamut vb balıkları tutabileceğim sahte yemler söyleyebilirmisin? :hungry:

5. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    .........yazilardan anladigim kadariyla butceyi olabildigince dusuk tutuyorsun, devri 5.5 seviyesinden dusukse gagali sahteleri kullanabilirsin....wtd icin 6 devirli makinelere bakmalisin... eger 5.8 ise makinen oda olur... ama agirligi 350gram ustuyse atcek icin pek makul olmaz yok ben yorulmam dersen spronun flashback'i.....okumanin seaspin'i.... shimanonun ise hyperloop ve catanasi gibi modeller hesaplidir ve calistiracagin sahte agirligi seviyesine uygun kamislarina bakabilirsin... silikon agirlikli calisacaksan 5-15/25, silikon-yapay balik icin 10-30, sadece gagali ise 15-40/50 atarli seceneklerin orta sertlikteki kamislari senin icin yeterli...

6. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Sevgili Yasin hepsinin yeri ayrı ve farklı... :)

7. ysnlker

ysnlker yasin

Çok tşk ederim mehmet. Anlamaya çalışıyorum muvaffak abi. Bugün akşama kadar araştırdım. Sizlerde sağolun ki burda yardımcı oluyorsunuz. Şimdilik Bu at çek işine bulaşmasam iyi olacak çünkü bu ciddi bir bütçe istiyor. Yardımlarınız için çok tşk ederim.

8. alicetinbag

alicetinbag ali

slm yasın arkadasım sana ben bırsey solemek ısterım sorf kamısı al alt parcaya yakın bı kısmı kır tekrar monte et bak bakalım alamıyacagın balık atamıyacagın sahte yada kursunlu olsun olmasın kasık buna benzer sahte fık var mı dene gor derım ben yaptım gayet basarılı oldu dıkkatlı yaparsan ucuza kacmıs olursun ve basarı oranın yuzde 90 olarak soleye bılırım