Surf Makineleri Bankası

Konu, 'Makineler' kısmında Balikci34 tarafından paylaşıldı.

1. karakalp

karakalp

bir konu aciyorsun, cevaplari okumadan baska bir konu aciyorsun. bu bolumun senin alacagin makineyle ne alakasi var. illa bisey yapacaksan once forumu iyice oku!!!

2. Faroz.limani

Faroz.limani fatih

Favori Kamış:
    Lineaeffe sprit surf 3.90
    Favori Makine:
    Okuma Avenger av-65
    En İyi Avı:
    I don't know
    Yolladığım link farklı birşeymi ? Hem okumadan diyorsunda gördünmü.Saçmalama istersen.

3. dj-nursi

dj-nursi nursel

Favori Kamış:
    ......
    Favori Makine:
    d.a.m
    En İyi Avı:
    8.900 sazan
    merhaba sezer bu ryobiler hakkında biraz daha bilgi verebilirmisin veya bir link eklesen nette bulamadım da teşekürler ...

4. dj-nursi

dj-nursi nursel

Favori Kamış:
    ......
    Favori Makine:
    d.a.m
    En İyi Avı:
    8.900 sazan
    Ryobi proskyer Nose II ss

Proskyer Nose xs

5. CasterBoy

CasterBoy Sezer

Favori Kamış:
    Bad Bass Pendulum, Bad Bass MadBlack , Bad Bass Trio Ultra , Bad Bass Mareggeiata pro
    Favori Makine:
    Tica Abyss TL6000 , Ryobi proskyer nose power.
    En İyi Avı:
    Levrek 2,2 ve 2,1 kg , 930grm mirmir
  6. ambrosia

ambrosia bulut

Ne yazik ki malzeme kalitesi arttıkça ve makinanın ağırlığıda azaldıkça fiyatlar da doğru oranda yükseliyor. Benimde gönlümde yatan aslanlar..

Ben katlanır çevirme kollarına sahip olan türlerden hep uzak durdum. Zamanla o tür kollay en kaliteli markda da olsa sallanmaya başlıyor. Shimano Ultegra nın (katlanır kollu olan modeli) bu konud abir çok videosunu youtube da görebilirsiniz.

Shimano Aero Titanium (ne yazik ki artık üretilmiyor ve bu üründen sonra satış politakası olarak bu modelden esinlenerek bir çok ürün çıkarttılar)

http://www.youtube.com/watch?v=WXFZ0evpIpY

Shimano Kisu Special Competition

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/...-compe-edition-extra-fine-line-thin-line.html

Shimano Aero Technium MgS XSA

http://www.hav-shop.de/var/hav-shop...E/Shimano-AERO-TECHNIUM-MgS-XSA_reference.jpg

Daiwa Tournement Surf Z45

http://www.marunouchishop.com/image/daiwa/ed/reel/tournament_surf_z45/naresurfz45p01.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=B6i089kfKDs

Son düzenleme: 3 Ağustos 2011
    İdo0026 bunu beğendi.
  7. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    arkadaşlar balığa bu yıl başladım ama bu iş sardı beni.geçerken seyyardan bi makina kamış takım aldım ama ucuz yolluydu.şimdi 200-250 civarı bi makina kamış tavsiyesi istiyorum siz ustalardan.kıyıdan avlanıcam surf deniyor sanırım genelde istavrite gidiyorum.bogazda sarayburnunda yada yeşilköyde iş yapsın.kıyıdan uzağa atabilmeliyim.

8. kısmetsiz

kısmetsiz hayrettin üstüner

Favori Kamış:
    lneaeffe oyster 390
    Favori Makine:
    okuma bluehawk
    En İyi Avı:
    sudak 6,5 kg
    okuma bluehawk,
    Daiwa CROSSCAST Surf
    SHIMANO ACTIVECAST
    Daiwa TOURNAMENT SURF

9. murat1oglu

murat1oglu murat biroğlu

Favori Kamış:
    4.20 Alba Star sörf
    Favori Makine:
    OKUMA Distance Surf Pro 60
  10. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Fladen markasini unut derim. Kamis ve diger bazi urunlerini kullaniyorum, ucuz olmasinin sebebi hemen anlasiliyor, kalite olarak cok zayif. Okuma ile kiyaslaninca Okuma bir adim onde gelir.

Bana sorarsan ikisi de fiyat/performans itibariyla cok tercih edilecek urunler degil. Okuma'nin Turkiye'de servis/parca garantisi bir avantaj, yoksa abartildigi kadar saygin marka degil.

Makul fiyatli urun araniyor madem, Daiwa, Shimano, Penn bakilmayacak demektir. O zaman daha dusuk fiyatli diger efsanevi markalara bakmak lazim. Mesela Shakespeare. ;)

11. erolarik

erolarik erol arik

Bir ilavede benden olsun; Daiwa J-25 ,,,yaklaşık 25 yıllık !... ilk günki performansında, hiç arıza vermedi. Daiwa' nın şahaserlerinden sadece bir tanesi,,,

12. Bora1986

Bora1986 Bora

Favori Kamış:
    Century Tip Tornado Match ve Super Match
    Favori Makine:
    Abu Garcia Ambassadeur 6500 CT Mag Premium Elite ve PENN 525 MAG 2
    En İyi Avı:
    Kedi Baligi 3.5 Kg
    Merhaba Arkadaslar,

Aranizda Abu Garcia 6500 CT Mag Elite kullanicisi var mi?

13. Nautilus61

Nautilus61 ümit

Favori Kamış:
    okuma octana spin , lineaeffe power drive surf
    Favori Makine:
    okuma raw II 55, trio 30s
    En İyi Avı:
    10cm istavrit :-)
    Hepsi çok güzel

14. Makrel

Makrel Ersin

Favori Makine:
    shimano spin power
    Makine

Merhaba herkeze bana makine konusunda yardımcı olmanızı istiyorum 600veya 700 civarında makine bakıyorum surf makine ne alabilirim

15. baraküda007

baraküda007 fatih

LİNEAEFFE STYLUM SURF 70 bu makineyi geçtiğimiz mayıs ayında aldım almadan önce bir çok makineyi araştırdım makinada istediğim özellikler önce uzun atış yapabilmek için konik makarası olmasıydı güçlü ve bütün parçaları metal olamasıydı ama bu özellikteki bütün makineler 400 tl civarındaydı ama ben bu makineyi 244 TL ye aldım ve aradığım bütün özellikler var konik makara ve yedek makara makine tamamıyla metal makarasıda metal makine 13bilyalı ve çok güçlü koluda çok sağlam misinayı kusmuyor atışı çok güzel ve misinayı çok sıkı ve düzgün sarıyor keyifle kullanıyorum misinada Trabucco S-Force XPS Surf Casting 300 Mt Olta Misinası kullanıyorum çok sağlam düğümü çok iyi tutuyor gam yapmıyor atış yaparken dolaşmıyor makinayı şu siteden 244TL aldım http://www.mcavmarketi.com/lineaeffe...urf-70-pmu2315 diğer bütün sitelerde 350 TL civarındaydı burada 244 TL herkese tavsiye ederim fiyatının üstünde iyi bir surf makinası