Surfcasting misinanin boslugunu alma

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında poseidon911 tarafından paylaşıldı.

1. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Daiwa r'nessa RN 802 MHFSAF --- Shimano AX27MH --- Shimano beastmaster AX240MH
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Selam.Surfcasting yaparken misinanin boslugunu cok basit bir yontemle alabiliriz.
    Resimde gordugunuz sekilde misinaya , suyun icinde bulunan agirligimiza dogru orantida bir kursun , clips yardimiyla ilistirilir yanliz klipslenmez(balik geldigi zaman ani bir hareketile cikartmak icin).Boylece misinanin boslugunu cok rahat bir sekilde arasira alabiliriz.Umarim isinize yarar.

2. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Yorumlariniz icin tesekkurler denemenizde fayda var zaten oltayi sallayip kursunun dibe inmesini bekledikten sonra aradaki boslugu sarmamiz gerekicek bu boslugu sarsak dahi dalga, akinti vs gibi etkenler yuzunden tekrar misinamizda bosluklar olusmaya basliycaktir bu bosluklari almamiz gerekiyor ki kamisin ucu oynadigi zaman baligin vurdugunu anlayalim. dersenizki bosluk daha iyidir onunda dezavantajlari olucaktir diye dusunuyorum.mesela baligimiz kancayi yemle beraber iyice yutacagi icin cerrahi bir operasyonla mide ameliyati yapmamiz gerekebilir :) Ayni yontemle gecen yaz 3 kiloya yaklasik bir levrek yakalamistim bilmiyorum daha ilk vurusta kamisi cok sert bir haraketle egmisti ve kurtulamadi

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Levrek için kabul edilebilir.. Ama lüfer mesela, siz kurşun, dolaştı mı, vuruyor mu filan diyene kadar bedeni alıp gidebilir o keskin dişler..

Dahası, heyecan içinde, hızla tasma atmaya filan çıkınca, kurşunun unutulup fırlayıp ederek can yakması ihtimalini de unutmamak lazım.. Bence takımı gözetleyip ara sıra boşluğunu almak çok daha evla olacaktır..

4. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Serdar abi nasil normal sistemlerde bosluk aliniyorsa bu yontemlede eklemis oldugumuz agirlik sayesinde aliniyor ama bu sefer otomatik yani bu isi agirlik kendisi yapiyor ve misinanin tamamen gergin oldugundan emin olmamizi sagliyor klipsin bir parcasini keserek kamisi hareket ettirmemiz bile kursunun misinadan siyrilmasini saglayabilir.Luferi bilmiyorum ama levrek super bir misina dusmanidir bir bosluk buldugu misinayi kopartir.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Levrek ve lüfer, yemi alıp yutunca arkasına döner ve gider. Ama çekerken farklı davranırlar. Levrek ilk fırsatta ardına dönüp kaçmaya çalışır, boyuna arkasına arkasına zorlar. Yani bol bol kafa atar. Eğer boşluk bulursa, bir hitmla ki pek sık gerçekleşir, misina yanından solungaçlarının arasına girer, burası da bıçak gibi keskindir ve msinayı keser. Pek çokları bunu, misina zayıftı da, koptu, çekmedi balığı zanneder..

Ama lüfer tam tersine davranır. İğneyi hissettiği anda bedene saldırır. Bilfiil onu yakalayıp kesmeye çalışır. Bırakın boşluk vermeyi, hızına yetişemezseniz bedeni keser gider.. Levreğin o zevkli zevkli vuruşları filan olmaz lüferde. Tahminim, o kurşunun bir yükseldiğini görürsün, sonrada küt diye düştüğünü.. Çok ani, çabuk tasmayı vurman, hızla sarman gerekir. Lüfer bir kere vurur, aldınız aldınız, yoksa o takımınızı alır..

Levrek filan diyoruz da, denizde tonla başka balık var. Pek çoğu için bu düzenek faydalı olur sanıyorum.. Ama biraz tembel işi.. En tembel balıkçı benimdir sanıyorum, ama bana da hoş görünmedi.. İnsan arada gidecek, boşluğunu alacak, yeme şöyel bir hareket filan verecek.. Yoksa, her işi otomatize edince zevki olmaz, insanın uykusu gelir sanıyorum.. Ama zevkler tartışılmaz.