Takım çantaları-kamış çantaları ve kutular

Konu, 'Takım Çantası' kısmında diamondsfocus tarafından paylaşıldı.

1. diamondsfocus

diamondsfocus

Favori Kamış:
    Sadece Olta Avcılığı
    En İyi Avı:
    Levrek 8,1 kg ; Lüfer 1,15 kg ; Akye 4,5 kg ; Orkinos 30 kg ; Fangri 2,45 kg ; Çipura 1,15 kg
    Arkadaşlar Merhaba

Tasarımı bana ait , Patentli Modüler bir İğne,fırdöndü vs. kutusunu ürettik.
    Yurtiçi ve yurtdışı piyasasına dağıtılmaya başlandı.

Melih Reis bana bi alo de sana da bir tane göndereyim.

Harika bir ürün olduğunu düşünüyorum çünki onun için tasarladım.
    Kutunun resmini vermiyorum , merak edenler varsa mail atın.

Modüler olması herkese hitap ediyor. Benim örneğin 200'ün üzerinde iğne(kanca) çeşidim var, en büyük sorun bunları bir yerde muhafaza etmekti.
    Bu kutu sayesinde ihtiyacın kadar modül ekleyim hane sayısını artırabiliyorsun.
    Piyasa da adı " ATAK BOX " olarak biliniyor.

İlk satın aldığınızda 20 ayrı bölmesi olan bu kutu, her ilave ile 10 hane daha kazanıyor.

Balıkçının ihtiyacını Balıkçı bilir düşüncesi ile üretmeyi tasarladık ve ürettik.
    Umarım beğenirsiniz...

Rasgele Arkadaşlar..

2. diamondsfocus

diamondsfocus

Favori Kamış:
    Sadece Olta Avcılığı
    En İyi Avı:
    Levrek 8,1 kg ; Lüfer 1,15 kg ; Akye 4,5 kg ; Orkinos 30 kg ; Fangri 2,45 kg ; Çipura 1,15 kg
    Uzun süreli ayrılık

Selam Arkadaşlar

Merak edenler var. Elektronik ve Bilgisayar Uzmanı yım. Yüksek okulu Almayada okudum, İngilterede Master yaptım. 22 yıl yurt dışında yaşadım. Avrupanın hemen hemen bütün sularında avlandım..
    1984 yılında türkiye ye döndüm.

Ülkem için birşeyler yapmaya çalışıyorum. Ülkemiz bir Cennet ama değerini maalesef bilmiyoruz..
    Bir Avrupa ülkesine gidenler döndüklerinde bunu daha iyi anlayacaktır.

İşlerim nedeniyle çok seyahat ediyorum ve uzun süre sizlerden ayrı kalmak durumu yaşanıyor.

Kutu konusuna gelince Türkye de de kaliteli imalat yapılabileceğini avrupalıya göstermek istedik. Bu neden le avrupalının bile vay be demesi için kolları sıvadık. Bu henüz birinci parçamız eğer ATAK Plastik ismin not alırsanız neler çıkacak ve kalite ne olacak birlikte göreceğiz inşallah.

Resim niye koymadın diye soran arkadaşlar.....

B E C E R E M E D İ M ...

Resmi belirtildiği gibi linkleri takip ederek koymaya çalıştım ama olmadı.
    Melih Reisten rica ediyorum bi mail adresi ver oraya atayım.
    Bir de bana Posta adresini verirsen kargo ile Kutu nu göndereceğim..

Bu ürünün reklamı ve tanıtımı için tüm arkadaşlardan destek bekliyorum..

Rasgele Arkadaşlar

3. Ghost-rider

Ghost-rider

Favori Kamış:
    olta ile tekneden ise misina
    En İyi Avı:
    52 tane iri mercan (tekneden)
    her amatör balıkçının alet kutusunda olması gerekenler nelerdir?

her amatör balıkçının alet kutusunda olması gerekenler nelerdir?:confused:

bence pratik olarak: dip oltası , kaşık , rapala , çapari , kurşunlar , bıçak , olta , misina , pense , farklı boyutlarda klipsler.

sizlerinde önerilerinizi beklerim

4. hobbytime

hobbytime

kutuda olmasını önerdiğim malzemeler
    yedek misina tercihen yedek kafaya sarılı genelde kullandıgınız misina kalınlığında
    yedek iğne sarı kırmızı ve siyah renk muhtelif boyutlarda
    silikon yemler beyaz kırmızı yeşil renklerde kurt balık şeklinde olanlar
    popper sıg su orta su ve derinden gelen muhtelif boy ve renkte rapala rapalalar 7-13 cm top to bottom mantıgı ile kullanırsınız.5-10 adet yeterlidir
    muhtelif boy döner kaşık
    muhtelif boy kaşık
    fırdöndü siyah sarı beyaz
    yedek iğne kutusu
    tırnak makası ve küçük bir çakı
    bir kutu kibrit veya cakmak
    muhtelif agırlıkları tasıyacak mantar 1.5 grdan 20 grama kadar mantar için fosfor?
    zargana ipegi iki renk
    muhtelif simli yada tüylü imalat 10 lu 15 li çapari hazır takımlar
    zargana topu
    delikli kursun
    iskandil kursun
    kıstırma kursun
    fırdöndülü kursun
    bunları alabilecek bir box tipi çanta
    kepçe
    katlanır livar
    20-40
    40 60
    50-100 gra atarlı kamış ve bunlara uygun 30 luk 40 lık 60lık makinalar
    amatör için iyi bir set oluşturur
    bu seti sazan yayı
    yem lik vs ile zenginleştirebilirsiniz
    her yere de uyar
    open directory olayı :)
    ilk yardım çantası için ayrı bişiler yapmak lazım

Son düzenleme: 18 Temmuz 2006
  5. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Gece kalmayı düşünenler sivrisinek kovucuyu ve mantarlı takılacaksa fosforu unutmasın.Birde kafaya takılan ve bu sayede elleri serbet bırakan tepe lambası tavsiye ederim.

6. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    takım çantasın da bulunması gereken ilk önce ana malzemeler yani

değişik ebatlarda

kanca

misina

kurşun

klips

çeşitli çapari köstekleri

gerisi diğer kullanılan makas bıçak çakmak vs kişinin isteğine göre değişik şeylerde olabiliyor herkese rastgelsin;)

7. Acidmaster

Acidmaster

Favori Kamış:
    şeytan oltası...
    En İyi Avı:
    92 cm turna
    18 lik misine-yaprak kurşun-10-12-14-16 numara sinek kanca.taze ekmek içi..
    bilimum şeytan oltası yani...sokar lopa ıskaroz milanurya karagoz sargoz ve turevi balıkların korkulu rüyası....

8. ç.kalelibalıkçı

ç.kalelibalıkçı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    650 gr lık karagöz
    Slm bende her zaman bel çantamda bulundurduğum mazemelerden birkaçını sayayim;
    -Tırnak Masası(tırnaklarımızı kesmek için deil yalnız:D )
    -Yakışıklı bir çakı
    - Küçük bir makas
    - Bant
    - Japon Yapıştırısısı
    - Muhtelif çeşitte ve boyda iğneler
    - Muhtelif çeşitte ve boyda fırdöndü ve krepsler
    - Gece avlandığım için fosfor
    bunlar sadece bel çantamda olan mazemeler sırt çantamdakiler duruma göre değişmekte ama arkadaşlarında dediği gibi zamanla götürdüğüm mazeme sayısı artmakta şu anda büyük bir spor çantası ile gidiyorum balığa bundan iki üç yıl sonra yayan balığa gidicem herhal mazeme çokluğundan:D :D
    herkese rastgele:p

9. simendifer

simendifer Sennur

Ayhan beyin tasarladığı modüler iğne kutuları bunlar arkadaşlar... Fotoğraflar Ayhan Bey tarafından gönderilmiştir. Merakımızı giderdiği için teşekkür ederiz...

10. diamondsfocus

diamondsfocus

Favori Kamış:
    Sadece Olta Avcılığı
    En İyi Avı:
    Selam Arkadaşlar

Uzun süredir aranıza katılamadığım için üzgünüm arkadaşlar...

20 gün önce oğlum 3 arkadaşı ile birlikte bir trafik kazası geçirdi ve ölümden döndüler.. ÇOK ŞÜKÜR şu an hepsinin durumu çok iyi !!

Dünyaya bile bakış açım değişmeye başlamıştı, siteye uğrayıp cevap yazmaya elim ermedi..

Dediğim gibi çok şükür hepsi şu iyi ve normal yaşantıya dönmeye başladık.

Kutu için ilgilerinize teşekkür ediyorum. Resmini ben de henüz sitede gördüm
    simendifer arkadaşıma tskrr ederim.
    Boyutları konusunda bilgi vereyim : uzunluk 10cm genişlik 6cm ve her katın derinliği 2cm. Yani cebimize rahatlıkla sığabiliyor.

Türkiye çapında bir dağıtımın yapıldığı halde arkadaşlar ulaşamıyor olabilirsiniz.
    Bulamayan arkadaşlar bana mail atıp adres bilgilerini verirlerse kargo ya verebilirim. Ücreti 10 ytl (1 üst 1 orta 1 alt bölmeden oluşur) her ek orta bölme 5 ytl dir.

Ancak şöyle bir destek vermeniz mümkün olabilir.
    Bölgenizdeki bir Av bayiine bizim üründen bahsedin ve bunu getirmesini isteyin.
    O zaman sadece siz değil başka arkadaşlarımızın da bu ürüne sahip olmalarına yardımcı olmuş oluruz.
    İlgili bayii bizimle sizin aracılığınızla irtibata geçebilir.

Balık ve balıkçılık konusunda bir süre için sizlerden izin istiyorum, biraz daha toparlanmam gerekecek..

Rasgele Arkadaşlar

11. Öncelikle Merhaba arkadaşlar,
    Bir kaç gün aranızda yoktum. Tatil için sevgili Ercan (Zander) ile birlikte Bodrum da ufak bir tatil yapma fırsatında bulundum.
    Modüler iğne kutusu için sevgili Ayhan arkadaşımızın tavsiyeleri üzerine Ercan yakından bu kutuları incelemek için bir kaç numune istedi. Sağolsun Ayhan arkadaşımız taaaa Bodrum'a kadar Selami bey aracılığı ile göndermiş.
    Kutuları bizzat inceleme fırsatım oldu. Gerçekten kullanılan malzeme olarak çok dayanıklı bunun yanı sıra ilave parçaları ile göz adetleri çoğaltıla bilme şansına sahip. Ebat ve tasarım olarak ise çanlarımızda veya av yeleklerinde yer kaplamaması ise ayrı bir avantaj.
    Hazır Bodruma kadar gelmiş olması sebebi ile bodrumda bulunan bir av bayiine göstertik. Bayii kutuları çok beğendi hemen 4 koli sipariş verdi. Bayii bu ürünleri burda peynir ekmek gibi satabileceğini her şeyden önce ithal olmayıp yerli bir ürün olmasının ülkemiz açısından son derece iyi olduğunu belirtti.
    Sizlerin söylediği gibi ürünün fiatı biraz yüksek gibi ama Selami bey ile yaptığımız görüşmelerde site üyelerine opsiyonlu olarak satış yapacakları fakat site kurallarını bozmamak için böyle bir girişimi ancak özelden veya mns yolu ile yapabileceklerini söylediler.

12. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    Kamış: S Cruve Makina: Okuma Blue Hawk
    En İyi Avı:
    2,5 Kg Sazan & 750 Gr. İskorpit

Sayın Ayhan abi öncelikle tasarımın için seni gerçekten kutlarım.Gerçekten tasarım portatif ve kaliteli (malzemecide gördüm)ancak diğer arkadaşların da dediği gibi biraz pahalı gibi geldi bana.Diğer arkadaşlarında dediği gibi bu tip ürünlerde adet arttığı zaman fiyat azalır fakat ben bir tüketici olarak fiyatın uygunluğunu üreticinin oluşturacağına inanmaktayım.Zira satış adetini yükseltmek siz üreticilerin çalışmaları doğrultusunda oluşabilecek bir olay.Bence siz elde etmeyi düşündüğünüz karı ilk önce belirleyin ve daha sonra
    adet birimini bulun ve o adetin satışını sağlayabilecek bir pazarlama brimi oluşturun.Zira bence bir mal ne kadar kaliteli ve kullanışlı olursa olsun gereğinden fazla etmemeli.Arkadaşların bahsettiği fiyatı neye göre belirliyorsun sorusuna gelince; bir malın illaki bir maliyet ederi vardır.Ancak düşününki A malını bir üreticisine 10 ytl ye mal oldu, fakat bu malın ortalama piyasa fiyatı 0,10 ykr. Ve bu maldan 1 kişi alacak, o kişi bu malı üretici uygun çalışmaları yapmadığı için ve o fiyata mal ettiği için 10 ytl yemi almalı?

Birde günümüzde bir malı üretmek ve tasarlamaktan ziyade pazarlamak çok önemlidir.Tabiki bu sizin açınızdan zira bunu ürettiğiniz için kar etmeli devamını sağlamanız açısından. Bence siz bu çalışmanın üzerinde fazla bir efor sarfetmemişsiniz. Günümüzde pazarlamak en önemli olaydır bence zira pazarlanamayan mal nekadar iyi olursa olsun gereğini yerine getiremez.

Sayın Ayhan abi bu yazdıklarımı yanlış anlamamanı rica ederim.Sadece bu söylediklerim fikir vermek maksadıyla, zira günümüz teknolojisiyle, imkan ve çalışmalarıyla bu çaılşmanızı bazı kişiler daha detaylı çalışmalar ile eder edebilirler.Benim dileğim size vermeye çalıştığım fikri anlamaya çalışır ve ürününüzün gerçekten yüksek olan fiyat ederini makul seviyelere çekmeye uygun çalışmalar yaparsınız.

Zira günümüzde dahi gerçekten dünya markası olmuş firmalar/markalar dahi benim malım bir numaradır ve ben malımı istediğim paraya satarım mantığını yürütmemektedir.Ben otomotivciyim, otomotiv sektöründe böyle kaldıki diğer sektörlerdede böyle olduğunu gözlemlemekteyim.

Size çalışmalarınızda başarılar dilerim.Çalışmalarınızın takipçisi olmaya çalışacağım.Fakat dediğim gibi inşallah anlatmak istediğimi anlamışsınızdır.

Ayrıca geçmiş olsun dileklerimide kabul etmenizi temenni ederim.

Saygılarımla...

13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bir tavsiye..

KISIK, VIRA gibi, büyük toptancılarla irtibata geçip onların finansmanı ile bu kutular bolca üretilip uygun fiyatlara pazara çıkabilir. Hatta, bu iş yurtdışından Cabela vs. ile de yapılabilir. Biraz arkasını araştırın derim. Türkiye'yi biraz tanıyorsam, bizim bunlar yan çizecektir. Ama bilhassa yurtdışındakiler daha müspet yaklaşırlar.

Bizde Türk icatı, Türk malı olan bu kutuları, gavura kar ödeyerek alır, sömürge görevimizi yerine getiririz. Bir ülkeyi sömürge yapanlar, sokaktaki insanlar değil, işte öyle sömürgeciye para kazandırmayı görev addeden yukarıdakilerdir..

14. diamondsfocus

diamondsfocus

Favori Kamış:
    Sadece Olta Avcılığı
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim..

Otomotiv sektöründe de uzun yıllardır çalışıyoruz, yabancı otomobiller içinde bugüne kadar en çok satan markalar nedir biliyormusunuz ???

Mercedes ve BMW !!!

Plastik kutu sektöründe farklı değil ! Dünya çapında birçok üretici var ama tüm dünyada en çok satmış firma FLAMBEAU dür !!!
    Size aşağıda bir link veriyorum, dolaşmanızı ürünlere ve fiyatlarına göz atmınızı tavsiye ederim.

http://www.flambeaustore.com/dr/sat...=&S5=&CUR=840&DSP=0&PGRP=0&ABCODE=&CACHE_ID=0

İşin ticari tarafına gelince...
    Bir ürün vardır bir kez üretilir, satılır firma kazancını alır ve başka bir ürün üretmeye başlar. Siz o ürünü birkaç yıl sonra artık bulamazsınız.
    Vur kaç dediğimiz düşük fiyatıyla tüketiciyi avlamaya çalışır.

Başka bir ürün üretilir ve sürekliliği vardır. Firma kalite ve hizmeti ön planda tutar ve arge çalışması yapar. Ürünün dayanıklılığı nedeniyle 10 yıl sonra bile hala kullanabildiğimiz için o firma hatırlanır ve başka ürünleri araştırılır.
    Zaman içinde kırılıp bozulmadığı için çantamızda göz aşinalığı yapar ve eksikliği farkedilir hale gelir.
    Bu tarz bir ürün üretmek tabiki çok kolay da değildir çok ucuz da değildir.

Bir ürün üretilmeden bir çok araştırma yapmanız gerekmektedir tabiki...
    Ne istediğinize bağlı, hangi platforma yerleştirilmek istediğinize bağlı...

Biz üretime başlamadan önce en az Flambeau firması kadar kalite ürün üretmeyi ve uzun ömürlü bir firma olmayı hedefledik.

Ürünümüz KISIK dahil bir çok toptancı tafından satılmaktadır.
    İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara ve birçok ilimizde ürünümüz şu an Av Bayilerinde satılmaktadır. Serbest piyasa ekonomisinden dolayı İllerde farklı fiyatlar görebileceksiniz.
    Bu satıların almış olguğu miktarlarla da bağlantılıdır...

NOT :
    Rusya Moskova şehrinde bir çok mağazanın camında " Türk malı satılmaz " levhalarının olduğunu öğrendim (yakl.8 ay önce)...
    Bunun nedeni bizlere bir düşmanlıklarının olduğu için değil de, Türkiye de üretilen bir ürünün kalitesiz olduğundan tepki gösterdiklerini öğrendim...

Arkadaşlar bu levhalar beni rahatsız etti !!!

Bu tür levhaları Avrupa da da görmek istemiyorum!!!

Hepinizi seviyorum, Rasgelsin dileklerimle !

MSN adresim : ay-focus@hotmail.com

15. Spider

Spider Mert Eren

Takım Çantası...

Takım çantamı detayları ile paylaşmak istedim.
    Biraz detaylı fotoğraflayıp, photoshop'da da açıklamalar ekleyiverdim.

Böylece yeni başlayanlara yol gösterebileceğimi
    ve belki de gelecek yorumlardan eksiklerimi
    giderebileceğimi umuyorum...

Beğenmeniz dileğiyle...

Silikon olmasını özellikle tercih ettim. Kırılmasındansa esnemesi iyidir.
    Biraz da ömürlük olsun demiştim. Neden bu kadar temiz derseniz
    süerkli poşette taşıyorum ve her av sonu bakım temizlik yaparım.
    Temiz bir bez en üst katta örtülü. Lazım olur mutlaka

Bol kat, bol bölme takibi iyi düzen

En üst kat. Temiz bez aynı zamanda burdaki malzemelerin
    yolda çok zıplamasını da önlüyor.

Kutuları biriktirmekden ziyade bulmak zor olmuştu.

Ivır Zıvır bölmesi ama geniş ve kullanışlı.

Sahte balık kutusu

Diğer malzemelerim için kutu

Malzemeler

16. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Mert Kardeşim, gerçekten hayranlık uyandıracak denli temiz, tertipli ve detaylı bir balıkçı takımı çantası. Kutlarım seni. Pek çok arkadaşımın bundan esinleneceğinden eminim.
    Ancak sormak istediği bir şey var. Bu çantayı her balığa gidişte götürüyor musun? Yoksa gittiğin balık avının özel gereksinmelerine göre bir başka çantaya daha küçük çapta bir hazırlık mı yapıyorsun?
    Örneğin ben eğer mercan ağırlıklı bir ava gidiyorsam, küçük çantama derin su balıklarına lazım olacak takım ve malzemeleri koyuyor, daha hafif bir çanta hazırlıyorum. Tabi çakı, pense v.s genel amaçlı takımlar her zaman yanımda oluyor.
    Çantanın muhteviyatı konusunda söylenecek hiçbir şey yok, herşeyi düşünmüşsün. Ancak deneyimlerime dayanarak sana ve diğer tüm arkadaşlarıma yanınızda bulunmasını şiddetle önereceğim bir alet daha var.
    Yan keski pense. Hani şu bildiğimiz elektrikçilerin tel kesmek için kullandıklarından. Epeyce sene evvel Manş Denizi'nde bir morina avında Belçika'lı bir arkadaşın baş parmağına çelik iğne battı. Çentikli yeri etinin içinde kaldı. Kalın iğne. Geri çıkması nerdeyse imkansız. Adam bağırıyor. Hemen yan keskiyi çıkarıp koştum. İğneyi itip ucunu parmağın etli kısmının yanından çıkardım. Keski ile kestim. Sonra geri çekip parmağından komple çıkardık.
    Adamın bana bir sarılışı vardı görmeyin. Ben de yardım edebildiğim için çok mutlu oldum. Yan keskiyi hiç yanımdan ayırmam balığa giderken.;)
    Saygılar sunarım.

17. Spider

Spider Mert Eren

Eskiden vardı çantada yan keski. Fakat hem karga burnu hem de minik olanının
    kesme bölümü iyi çalışıyor. Aslında misineyi bile küçük keski ile kesiyorum.

Bu çanta sürekli arabada duruyor. Oltalar da.. Yedek malzemeler evde
    büyük çantada. Eğer tekne ihtimalim olur ise bunun daha küçüğü
    bir çantam var. Tekneye onunla çıkarım.

18. halisabi

halisabi

Favori Kamış:
    Olta,kamış,bıçak...ilkyardım malz. ve biraz da umut :)
    En İyi Avı:
    Camgöz. (Tartmadım)
    Sevgili Mert,

Gençliğimde balık o kadar bol (ve çeşitli) idi ki, yanımızda fazla malzeme taşımamıza gerek yoktu. Lüfere çıkarken cebimize oltamızı, küçük bir şişe civa, bir mazgal koyar, kovaya bir bıçak, bir el bezi atardık. Sonra atlardık sandala. Gece ise fazladan bir de lüks olurdu.

İzmarit ve benzeri içinse cebimde her zaman küçük bir mantar hazır dururdu. Daha sonra evrak çantama sığacak bir küçük kamış ve avucumda kaybolan bir Mitchell ile mekanize oldum. İşten çıkar çıkmaz, eve uğramadan doğru Akıntıburnuna.:)

İşte o eski alışkanlıkla yıllardır o çantayı bir türlü değiştiremedim. Kaldı ki şimdilerde onu bile taşımak zor geliyor. Aynı o günlerdeki gibi en hafif şekilde gidiyorum... Rastgelirse ne ala... boş çekersem de dert değil diyorum. En azından birkaç saat deniz kokusunu çekiyorum içime.

Allah sana ve diğer tüm balık dostu çocuklarıma sağlıklı günler, yıllar nasip etsin.

Rastgele evlat !

19. Spider

Spider Mert Eren

Diline Sağlık Halis Abi...

Biz de babamlarla (3 kardeşler) iş çıkışı
    ahşap balıkçı teknesi ile çıkardık balığa.
    Yer iskenderun. Elimizde kocaman bir poşet
    köstekli mantara sarılmış oltalar (bol yedekli).
    2-3 kg karides (ucuz zaten memlekette bu yemlik
    arada biraz da mezelik oluyor).. 1 Lenger yoğurt
    (lenger bakırdan, geniş çaplı yoğurt tavası)
    tekneye ayaklarından monte edilmiş mangal...
    livara serilmiş 1 bütün (tabi hareket ederken kırılır)
    fabrika buzu.. Rakı ve Bol su...

Ekmek bile yok !!!

En küçük amcam (Sigara içmez!!!) babama
    sigarasını (!) yaktırır izmarit bitiminden
    eline sıkıştırırdı. Herkes iş çıkışı teknede uyur.
    Dümendeki amcam da tabi (eline sigara sıkıştıran)
    izmarit yanınca elini de yakan sigara uyandırırdı.

Geldik!!!

Oltalara karides takılır bırakılır denize..
    Tutulan balık anında tuzlu suda çakı ile
    temizlenir.. organlar da mazmuz görevi yapar.
    Tutulan ve temizlenen balık doğru mangala..

Gerisini anlatmaya gerek yok sanırım

Haa. Bu takım neden bu kadar detaylı
    Yaw Ankara'ya ne zaman taşındım Mertlik
    bozuldu.. Tatlı su ve teferruatı bu takımı yaptırdı işte..

Ben de eski günleri paylaşayım dedim :)

20. halisabi

halisabi

Favori Kamış:
    Olta,kamış,bıçak...ilkyardım malz. ve biraz da umut :)
    En İyi Avı:
    Camgöz. (Tartmadım)
    Tedbirli olmak elbette çok güzel Mert, hele tek başına ıssız bir köşede avlanıyorsan.

Evden çıkarken yanına küçük bir şişe amonyak, tentürdiyot ve yara bandı da alıyorsun herhalde. N'olur, n'olmaz :) Ama dönüşte bu iki küçük şişeyi takım çantandan çıkar; kırılıp dökülüp, güzelim takımları mahvetmesin.

Bildiğin şeyler ama bir hatırlatayım dedim.