Taşucu Boğsak Ovacık tarafında avlanacaklar

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında mersinli tarafından paylaşıldı.

1. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Arkadaşlar pazar günü ovacıkta tekneyle avlandık.Derinlik yaklaşık 17-18 kulaç.Fakat şu balon yada diğer adıyla kurbağa balığı bize göz açtırmadı.Yaklaşık 100 adet iğnemizi kesti.O tarafa giden olursa mutlaka ipek misina götürsün.Bu arada ancak 3 kg kadar mercan alabildik.Ayrıca denizede girdik.Tek kelimeyle deniz harikaydı.RASGELE

2. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Nuri Kardeşim Bilgiler için teşekkürlerde,ne öyle işkence yapar gibi denize de girdik :D :D
    Üstelik benim gibi -20,30 larda dolaşan birine:D :D

Selamlar

3. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    nuri mevki olarak nerelerde avlandınız

4. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Abi ovacık limanından 20 dk sürüyor arap mezarlığının karşısı ve araları 100 ve 200 metre mesafeler.Birtanede fangiri aldık haberin olsun

5. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    merhaba

nuri abi merhaba. bende silifkeliyim iyi bilirim o dediğin kurbağa balığını. dediğin gibi ipek misina bir çözüm. biz o balıklara çözüm olarak çelik misineler var ondan kullanıyoruz kıstırmalı olduğu için kullanımı da çok rahat.

saygılarımla

6. mercan33

mercan33

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tabiki mercan
    merhaba

nuri bey, ben sizden bir gün önce dana adasının orada avlandım dediğiniz gibi kurbağa balıkları illallah dedirtti ,ama bizim ava sana göre biraz daha bereketliymiş biz yaklaşık 13 kilo balık aldık üç kişi ,bugün hava güzel olsa yine gidecektim kerterizi falan almıştım ama deniz bozukmuş

7. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Üstelik kıyılara kadar da dayandı.Geçenlerde batık geminin orada kıyıdan parmak kadar balon balıkları daha olta dibe inmeden saldırıyordu..Ne köstek kaldı ne keyif:mad:

8. balıkayhan

balıkayhan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 1.5 kilo
    balon balıklarıdan ben de illallah ettim iğneleri alı alıp gidiyorlar yoksa balığı bunlar mı kurutuyor arkadaşlar canavar gibiler valla

9. premature

premature

Favori Kamış:
    Sadece olta ile
    En İyi Avı:
    KUZU,10 KİLO
    illet bunlar...

Ben bu Balon illeti yüzünden dip balıkçılığını bıraktım. En son bir hevesle 7 paket kurt alıp Susanoğluna gittiğimde takım bağlamaktan yoruldum ve pes ettim.Hızlada çoğalıyorlar sanki.Yakında denizde bizlerede saldıracaklar gibi geliyor bana.

10. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    deniz de dalga olmayınca oltayı attığımda teknenin altında binlercesinin biriktiğini görüyorum çok kötü bir durum ne olacak bilmiyorum.

11. mercan33

mercan33

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tabiki mercan
    merhaba

abi biz geçen hafta avlanırken gerçekten burnumuzdan getirdiler hatta bir ara tekneyi kullanan arkadaşın görevi yaklaşık iki saat boyunca bizlerin oltasından çıkan kurbağaları almak oldu,birde öyle bir ters zamanda olduki bizimki,altımızda mercan kaynıyordu ve mercanlar standart 100 gr geliyor nerdeyse ve biz kurbağalarla uğraşıyorduk,ben yaklaşık 7-8 defa denize 3 iğneli takım indirip sadece kurşunu kaldırdım,allahtan yanımda hazır bayağı bir takım vardıda yine baya bir mercan aldık,bu kurbağa balığıyla ilgili yapılabilecek bişey bilen varsa ne olur yazsın ya

12. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    işi yunuslara havale etmek lazım
    varmı yunus tanıdığı olan:D :D :D :D :D

13. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    bu balon balığı nasıl bişi resmi olan varmı elinde

14. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
  15. adoli

adoli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 1000 gr
  16. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    selamlar ya suat abi sen taşucunda mısın bende taşucunda oturuyorum da şu sıralar çok iyi turna çıkıyor bende geçende yozuri crystal minnow ile 55 cmlik bitane yakaladım sana bi sorum olcaktı da sence bu yozuri nin cyrstal minnow suspending denen bi modeli var o iş görür mü bi yardımcı olursan bu arada ben anıl 17 yaşındayım ancak mersinde okuduğum için nete haftasonları giriyorum cuma akşamları cumartesi sabah erken taşucunda avlanıyorum biraz yardım ii günler rastgele

17. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    anıl senin dediğin model aşağıdaki adresteki model

http://www.albashop.com.tr/asp/show_stock.asp?product=YO CMS 110S

evet bu aralar turna (barracuda) iyiymiş havadisleri alıyorum sen sırtıylamı aldın turnayı genelde sırtıya geliyor.
    ya turna için özel bir oltaya gerek yok rapala olması yozuri olması farketmiyor.o biraz şans işi gibi geliyor

ben şu anda ankaradayım işlerim var haftaya ordayım
    görüşürüz gelince

Son düzenleme: 23 Şubat 2007
  18. axselvi

axselvi A.KADİR SELVİ

vallahi abicim illallah ettiriyor ben 40 lık çelik misinayıda denedim ama nafile gecenlerde tam 12 kg aldı bizim arkadaşlar ama böle tutarak biticek gibi deil:)) valla bu işe bir çözüm bulunmaıs lazım en son gittimizde bütün misinalarımız gitti böle giderse bu avıda bırakmayı düşünüyoruz isterseniz kurbağa balıklarını youtube de görebilirsiniz yakaldımız balıkları youtube giriyoruz silifke balık avı diyoruz çıkan linkte hepsi ilk 2 de herkese rastgele

19. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    kadir sen 40 lık misinadan bahsediyorsun bizim arkadaşlar lüfer için kullandıkları çelik bedeni koprttırıyorlarmış balon balığına haberiniz olsun

20. Nightwalker

Nightwalker Kagan

Ben iki kez baligin igneyi kirdigina sahit oldum. Oltayi cekiyorsunuz ignenin sapi geliyor, uc tarafi baligin agzinda kalmis. O yuzden igneler bile kaliteli olmali hedefte balon tutmak varsa :)