Tatlı Su İçin Canlı ve Yapay Yem Önerileriniz

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında mdizmen tarafından paylaşıldı.

1. mdizmen

mdizmen Muhammed

Batmanda yaşıyorum batman çayında avlanıyorum baraj tarafında alabalık bazı başka bölgelerde ise sazan veya tonla küçük balıklar var (bir karış boyda)bu balıkları nasıl avlabilirim hiç avlayamadım belki 15 defa gitmişimdir oltama daha balık takılmadı tırı vırı ile daha fazla yakalıyorum.

2. hüseyin eraslan

hüseyin eraslan hüseyin eraslan

okadar küçük balık hedefleme unut tırı vırıya ise hiç yaklaşma yoksa çocukların balığı müzede görür genede sen bilirsin nacizane önerim budur

xorkox ve mdizmen bunu beğendi.
  3. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Tırıvırı kullanma kesinlikle uzak dur. Eğer alabalık varsa 1-2 numara meppsile sabah saatlerinde at-çek yaparak yakalayabilirsin.

mdizmen bunu beğendi.
  4. mdizmen

mdizmen Muhammed

Renk farkeder mi ?

5. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Renk önemlidir ama renkten de önemli olanı mepps in iyi dönmesidir bence. Çünkü rengi ne kadar uygun olsa da o mepps dönmüyorsa pek iş yapmıyor. Özellikle mepps black fury, mepps aglia tw, mepps comet ve mepps xd ürünlerini tavsiye ederim(özellikle black fury harikadır). Dönüşleri, renkleri ve dayanıklı olmaları nedeniyle bulursan mepps markayı kaçırma. Dediklerimi bulamazsan da blue fox, albastar, remixon gibi markaların ürünleriyle de avlanabilirsin. Ama kolay kolay mepps kadar verim alamazsın. Rastgele...

mdizmen bunu beğendi.
  6. sahinemreaslan

sahinemreaslan Emre ASLAN

Bir kaç şey bende eklemek istiyorum.Özellikle meppsini seçerken meranın akıntısını ve makineni sarmana dikkat et.Çünkü çok akıntılı bir yerde küçük meppslerleri atarsan verim alamayabilirsin.Birde "caperlan" marka meppslerde fena değil önerebilirim.Özellikle öğrenci olduğum için almıştım.Fakat bazen mepps markasından bile fazla iş yaptığı oldu öneririm.

Not:Caperlan yalnızca decathlonda var sanırımç

7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Küçük mepps ile akıntılı yerlerde de verim alınabilir. Bunu için meppsi akıntının tersinden atıp çekmelisin. Yavaş yavaş sararsan küçük meppsi de çok iyi döndürürsün. Fakat balığa görünmemeye dikkat edilmeli. Çünkü alabalık akıntının tersi yönünde bekler(yani tersten at-çek yaparken size dönük bir pozisyonda).

8. cnryldry

cnryldry Yildiray

Favori Makine:
    Kasnak..
    En İyi Avı:
    3 no doner kasikla 1.5 cm gumus
    Cayda ve akarsuda ben hasas samandirali tek sinek igneli takim kullaniyorum. Yem olarak Tavuk cigeri, solucan, cevrede hoplayan ziplayan cekirge kullaniyorum. Yalniz kullandugim yemi hava yada mevsime gore yapiyorum... Sonuc almadigim tek bir avim olmadi...
    0-1-2 no meps, ufak rapalalar ve jig yemler ilede gayet basarili... bi o kadarda yorucu avlar oluyor... Yoruculuk kismi atcek yaparken daimi bir yerde duramayip, devamli dolasmak gerektiginden.. Basarili ve zevkli kismida, at cek i LRF takimi ile kullanmaktan geciyor...