tatlı su yılan balığı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında esabi tarafından paylaşıldı.

1. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Aytekin bey,

Açıklama için çok teşekkür ederim. Ama ne yalan söyleyeyim ben gözümde canlandırmadım. Özellikle iki kişinin ters yönde ipliği kıvırması kısmını. :eek:
    İkimiz de İstanbul'dayız, umarım bir gün karşılaşırız da siz bana bunun yapımını birebir gösterirsiniz. Gerçekten çok değişik bir olta ve yapımını öğrenmeyi çok isterim. :)

2. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    KOral akşam akşam yine beni gülme krizine soktun.:D :D Arkadaş beni yanlış anladı onu izah ederken o bölümü atlamışım.Banada şimdi biraz ürkütücü geldi.

3. Emin Yıldırım

Emin Yıldırım Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    İstersen vurma kıyıya çıktığında serbest kalınca yılan gibi kıvrıla kıvrıla insanın üstüne üstüne geliyor ve çeneside aynı mengene gibi

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ilahi arkadaşlar gülmekten gözlerimden yaş geldi gürol abi olur böyle şeyler evde yemeğimi yedim balığa çıkmak için herşeyim hazır ama çay yapmamışlar tabi bende biraz gerildim neyse ben çayımı içip sazlıbosnaya gidiyorum herkese saygılar

5. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Bu günde keyfim çok yerinde , onun için ufak bir dokundurayım dedim.Balık tutamadım ne yapayım bende günün tadını böyle çıkarmaya çalışıyorum.Aslında sabah moralim çok bozuktu.Kıymalı pideye bir komşumuzu çağırmıştık. Kasapmı uyoksa pidecimi herhalde ağır gelsin diye içine taş parçası koymuş:D :D Az daha adamın dişi kırılıyordu. Kimbilir ne düşünmüştür. Kalanlarıda belki arkadaşlşar gelirde yeriz diye balığa getirecektim rezil olurum diye korkudan getiremedim:D :D Mahallede kedilere köpeklere ziyafet çektim.İnşallah dişlerine bir şey olmamıştır.

6. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Kardeşim rastgelsin.Aman yinede sen sen ol yılanlarla uğraşma ne olur ne olmaz ne şamın şekeri ne arabın yüzü:D

7. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    abi ben öyle bir balığı hiç rahatsız edmem bulunduğu yerde güzel güzel yaşasın ben hemen suya geri atarım onu daha çıkmadan suyun dışına çıkarsada kaçarım :D beni saatlerce beklicek hali yok ya:D şaka bir yana hem zahmetli bir av hem zor hem tehlikeli ben su kenarına zevk yapmaya gidiyorum bu anlatılanlar bana fazla gelir zevkim kaçar birde tarzım değil böyle vur kafaya kopart falan .avı yapan arkadaşlara rast gelsin dikkatli olsun ve bilgiler için teşekkütrer

8. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    rastgelsin abi:)

9. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sağolun arkadaşlar siz yılan balıklarını bırakın büyüsünler ben onarın icabına bakarım hehe...

10. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Ona ne şüphe :) Rast gelsin, raporlarınızı bekliyoruz. :)

11. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Yine gülme krizim tuttu Allah aşkına siz hepiniz seçmemisiniz ? Öldüreceksiniz beni,iki gündür bu cıhazın başında durmadan gülüyorum,hanımda çocuklaarla konuşurken babanız kafayı yedi diyor kadında haklı:D :D

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    bu balığın yaşamını merak edenler içinhttp://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=4369

13. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    gürol abi Allah hep güldürsün hiç ağlatmasın seni

14. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Gürol abi, bak hep söylüyoruz, yengeyi de üye yap diye... :)

15. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    KIzım pekde işime gelmiyor niye dersen ben balıkta olmadımmıhemen bunun başına geçiyorum.Eskiden çok hızlı yaşadım şimdi lastik patladı.Bundan başka eğlencem yok birde motosikletim var biraz şehir dışı yani merkeze 10 km. ara sıra da motorla gider gelirim.Diyeceğim şu dün akşam teklif ettim ama bu yaştan sonra kafası basmaz. Bende fazla israr etmiyorum benim gibi takılırsa bir tane daha pc almamız lazım.Malüm emekli maaşı balık malzemesine zor yetiyor.Boş ver o dizi seyretsin bende sizi.

16. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Merhaba Sevgili Aytekin Kardeş.Forumda anlattıkların bir kaç eksik dışında doğru kardeş.bu sisteme kurşun takılmaz balığın dikkati çekilmesi için kamış aşağı yukarı hareket ettirilir ( alıntı peche kanalı ) karşı karşıya geçip kıvrılma olayıda yoktur(yine alıntı peche ) ve bu balık yakalma sistemi sadece ve sadce yılan balığının inatçılığına dayalı bir sistemdir (yemi illaki midesine indirmek )

Selamlar kardeşim

17. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Zaten bende yakalamak için uğraşmamda bizimki kazaya geldi.Dere kenarında yazlık evi olanlardan birisi dereye çökeltme kurmuş adamlar hafta içi evde yokken akşam üstü birkaç tane kefal yakalayalım diye çökelmeyi suya indirip çektik.İçindeki balıkları almak için akşam karanlığında sandalla ağın altına girip torbasını açınca sandalın içine düştü bir ara dereye atlamayı bile düşündüm resmen saldırıyor en sonunda sandalın küreği ile suya tekrar attık.Sandalın küreğini öyle bir ısırıyorki görsen şaşırırsın

18. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sanada selamlar orhan kardeş bu oltayı dedem babama babamda bana öğretti bizim bildiğimiz yöntemi bu solucanları kıvırmassan oltayla 4-5 balık tutunca yemler parçalanır ama bizim yontemimizde aynı oltayla 20-30 balık tutabilirsin yılan balığı canlı yeme saldırmaz onun içinde oltayı sallamaya gerekte yoktur kurşun koymanın amacıda otların yada yosunların arasından suyun dibine inebilmesi içindirbahsetmiş olduğunuz kanalı hiç seyretmedim bizimkine benzeyen olta olabilir saygılar kardeş;)

19. yolcu8264

yolcu8264

Favori Kamış:
    5 m kamış, 3 m makina alba,3.5 m damkamış ve bi sürü de el oltası
    En İyi Avı:
    350 gr kaya balığı
    .

Merhaba. Peki bu çökeltme dediğiniz nedir acaba. Bu arada şu zülüf denen oltayı çok sevdim ben insan aklının ve doğayla mücadele yaşamla mücadele içinden çıkmış çok güzel birörnek. Acaba bu olta türü mersin kapızlıdaki dsi kanlarında -özellikle denize açılan bir tane var- kullansak olurmu? bide gece gündüz farkediyor mu?

20. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Çökeltme;4 direk arasına halat ve makaralarla bağlanmış torba şeklinde ağ.Makaralardan gelen halatlar sahilde bir el ile çevrilen çıkrığa bağlı,makara yardımı ile ağ dere dibine indiriliyor.Büyük balıklar tam üstünden geçerken çıkrık hızla çevrilerek ağ yukarıya doğru kaldırılıp,balıkların ağın içinde kalması sağlanıyor sonrada sandal ile gidilip ağın altındaki delik açılarak balıklar sandala alınıyor.