Tatlısuda levrek avı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında nevzat42 tarafından paylaşıldı.

1. nevzat42

nevzat42

Arkadaşlar yarın levrek avına gideceğiz.
    1-Yem olarak ne takalım?
    2-Sular sovuyunca levrek derine kaçar diyorlar doğru mu?
    3-Levrek çıkmazsa sazana atalım diyoruz sazan çıkarmı.Sazana yem olarak ne takalım?

2. hobbytime

hobbytime

levrek

sabah güneş doğmadan 1 saat önce ve 1 saat sonrasında,aksam gün batımına bir saat kala ve 1 saat sonrası levrek avı için idealdir.

1 canlı yem tek iğne
    2 orak sasi kurt sasi diye tabir edilen 3-4 cm boyundaki kurt sasiler
    3 2-3 numara meps
    4 vibrating,sinking tipi rapalalar

sabah ve gün batımı saatlerinde suni yemleri dipten zıplatarak çekerek alırsınız.
    bu saatlerde canlı da balığı alır.
    ama bu saatlerin dışında tek canlı yem ve dip oturtmalı canlı solucanlı,böcekli oltalar iş yapar.
    gitmeden de bi sirkülere bakın şansınız açılır:p

Son düzenleme: 17 Kasım 2006
  3. nevzat42

nevzat42

Namık kardeşim biz bozkırın ortasındayız.1-sizin gibi hemen yanıbaşımızda deniz yok2-sizin engin bilgilerinizden faydalanmak 3-tutabilirsek 3-5 balık tutmak

4. nevzat42

nevzat42

Namık kardeş kitapları çok okuduk.Ama balık tutmak birazda şans işi.Sana bir anımı anlatayım.Göksu nehrine balığa gitmiştik.Aklımıza gelen bütün yemleri taktık ama bir tek balık yakalayamadık.Canımız sıkılmaya başladı.Ağzıma bir sakız attım çiğnemeye başladım.Birden aklıma al şu sakızdan bir parça tak iğneye dedim.Atar atmaz bir çay balığı (sıraz) derler .Benim bu soruyu sormamdaki amaç değişik yem takan varsa öğrenmekti.Gene de oku diyorsan bilmem

5. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Nevzat kardeşim. Bu forumun arşivinden senin soruna bir cevap olur umudu ile seçtim bu linki..

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=623

Lütfen bir göz atarmısın? Beğendi isen Namık'ın dediği de işte bu. Arşiv bölümünde bir yıldan beri birikmiş pek çok enteresan bilgi var bunun gibi. Bu forumun amacı da " bilgilendirmek " zaten. Ama okumaz aramazsak yazık oluyor bu kadar birikime. Arkadaşların emeklerine..
    Anlayış göstereceğini umuyorum. Amacımız birbirimize yardımcı olmak..
    Kolay gelsin. İyi avlar dilerim...

6. nevzat42

nevzat42

o konuyu numan kardeşimle açığa kavuşturmuştuk.1-sazan güneşlenmeye çıkmıştı 2-güneşte fazla durduğu için kafası dönmüştü 3-ben levreğin kovaladığını görmeyip farazi kovalamış olabilir demediğimden dolayı olay uzamıştı. 4-o hafta barajda benim yakaladığım gibi bir çok kişi yakalamış 5-barajın suyu konyaya içme suyu olarak verildiğinden dolayı suya bir madde katmışlar heralde ondan olmuş bayağı bir zsazan kıyıya vurmuş.1 ve 2. maddeler işin espirisi

7. nevzat42

nevzat42

teşekkürler cihangir abicim.ben o bilgileri devamlı okumaya çalışıyorum.ve bilmediğimiz ne çok şey varmış diyorum.

8. hobbytime

hobbytime

.

birşey değil yine bekleriz

9. nevzat42

nevzat42

ilhan abicim Konyadan Ankaraya gelsek balık tutabileceğimiz yerler var mı?