Tavuk göğsü

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında hakibis tarafından paylaşıldı.

1. 56562

56562 xxx xxxxx

Tavuk göğsünün kullanımı konusunda bu konunun başlarında oldukça faydalı detaylar var, dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Tavuk göğsünü aldıktan sonra suyunu iyice süzelim ve dışını bildiğimiz sofra yada kaya tuzu ile iyice kaplayalım. Daha sonra bu tuzu yıkamaya gerek yoktur. Bu sayede tuzun, etin özsuyunu çekmesini sağlıyoruz. Ava giderken yolda tavuk etini filatolar halinde kesip güneşte tutarsanız giderek daha büzüşmüş ve sarımsı bir renk aldığını ve sertleştiğini göreceksiniz. Bu hali ile kullanırsanız takması çok kolay olduğu gibi suyun altındada uzun süre bozulmadan kalacaktır.

Rastgele...

2. Nicolas79

Nicolas79 Aytaç ÇAKICI

Favori Kamış:
    Remixon 240 cm Spin Kamış
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-30
    İnce uzun kesilen tavuk göğüsleri tuzlanarak güneşte beklemeye bırakılır.

Daha sonra kavanozda bekletilir. Lazım olunca kullanılır. Buzluğa koymadım. Çıkarılıp kullanılmaya başlandığında bir süre sonra bozuluyor. Bunları hafta sonu kullanacağım. Sonucu bende merak ediyorum. Rasgele diyelim... :)

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Açta değilim ancak, jelibon mu deseeem, mandalin dilimleri mi desem? Gözüme çok güzel göründüler.

Balıklar da benim gibi görürlerse, seyreyle cümbüşü.!!:D :rolleyes:

Rast gelsin. :)

4. Nicolas79

Nicolas79 Aytaç ÇAKICI

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-30
    İnşallahhhh senin gibi görürler abi :)

Not : Kavanozun kapağını açınca çılgın bir koku yayılıyor.

Son düzenleme: 24 Temmuz 2009
  5. fish founder

fish founder Özgür

anlatım çok,resim yokdu :)
    resimler için çok teşekkürler,
    avınızın neticesinide mreakla bekliyoruz

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    İyi ve güzel balıklar gelecek inşallah. Jelibonlar, mandalinler daha ne olsun.:) :p

7. bajoist

bajoist ufuk

Favori Kamış:
    otomatik olta
    En İyi Avı:
    çupra 1kg
    Bu kadar güzel bilgileri bir arada bulmak gerçekten güzel.

Antalyada bir dönem bende tavuk göğsü ile balık avlamaya çalışmıştım. Yalnız tuzlama olayı yapılmazsa verim acayip şekilde düşmekte.

Özellikle kaya tuzunun daha etkili olduğunu düşünüyorum.

8. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Kaya tuzu suyunu daha fazla çekiyorsa etkisi olabilir.Deneyeceğim.

9. Nicolas79

Nicolas79 Aytaç ÇAKICI

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-30
    Dikilide tavuk göğsü ile ilgili sonuçları yazacağımı söylemiştim. Gerçi diğer yemlerede pek rağbet yoktu ama tavuk göğsü pek işe yaramadı. Yalnız gece 4 te aniden kalama 1-2 tur döndü başta balığın yemi çekip sonra bıraktığını sandım. 5 dk sonra oltayı elime aldım, birden olta ağırlaşmaya başladı. Yanlış görmediysem yarım kilonun üstünde bir çipurayı gözlerimle gördüm. Önce dellendim :) sonra büyük hüsranı yaşadım, tam karaya alıyordum ki balığı nasıl yakaladım seni ama derken balık önce kayaların üstüne sonrada suya düştü :( iğne tam oturmamış ağzına. Tabiki hemen dersimi çıkardım. Napıyormuşuz eğer resimdeki gibi yemleri kullanacaksak, 5-6 numara yerinde 1 yada 2 numara iğne takacakmışız :) Bu arada birde yemleri kavanozun içine koymuştum oldukça iyi durumdaydılar. kavanoz gece kırıldı yemleri gazeteye sardım deforme oldular bir süre sonra. Yemleri kavanozda tutmanızı tavsiye ederim. Bu arada ertesi gün ilk defa levrek tuttum :) Bakmayın levrek dediğime sizler için küçük olabilir ama benim için muhteşem bişeydi. Nasıl heyecanlandım. Balığı öpüp kucaklayacaktım nerdeyse.

Selcuklular00 bunu beğendi.
  10. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    İlk defa levrek almışsın, daha ne olsun? Tavuğa devam.;)

Aytaç aynen senin kadar heyecanlandım. Daha güzeline rast gele:) :)

Son düzenleme: 27 Temmuz 2009
  11. Nicolas79

Nicolas79 Aytaç ÇAKICI

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av-30
    İnşallah abicim, daha güzelleri kısmetse olur. Umudumu ve sabrımı hep koruyorum

12. bajoist

bajoist ufuk

Favori Kamış:
    otomatik olta
    En İyi Avı:
    çupra 1kg
    Antalyada uzun zamandır balıkla uğraşan abilerim kaya tuzunu kullanmakta.

Aslında bende hangi tuzu bulursam onunla tuzlamaktayım. Genelde sofra tuzu... Yalnız ilk balığa gidişimdi 2 farklı tuzdan da deneyip burada sonuçları yazacağım.

13. yyucel

yyucel yücel

geçerli bir yol

geçen hafta marmaris tatilindeki yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.günlük balık turları düzenleniyor.arkadaşlarla birlikte ona katıldık.
    yem olarak tavuk göğsü kullanıyorlar.ince flato olarak kesildikten sonra bir tepsiye seriliyor,tuzlanıp teknenin güneş alan bir yerinde dinlendiriliyor 15-20 dakika kadar.suyu çekildikten sonra spagetti misali dilimlenip yem olarak sunuluyor.gopez ve mercanda güzel iş yaptı.iyi balık avladık.bizi götüren kaptanın söylediğine göre her balıkta iş yapıyormuş.hem hesaplı hem de olta iğnesinde sabit durabiliyor.ama oltaları atmadan önce sahilden aldıkları irice kumu mazmoz olarak teknenin etrafına attılar.bu da balıkların baya dikkatini çekiyormuş ki doğruymuş.resmen 5-10 dakika sonra yemlere saldırmaya başladılar.

14. ihsan1987

ihsan1987 ihsan

Arkadaşlar tavuk göğsü ile barbun-kefal tutabilirmiyim.Gece gündüz fark edermi.Bunlara ek olarak levrekde yermi tavuk göğsünü.

15. anamur33

anamur33 Aydın

İlk mesajım hep okuyordum birde paylaşayım istedim.. Bende önceden oltaya takılacak şekilde hazırladığım tavuk göğsünü şeker ile harmanlayıp bir gazetenin üzerinde suyunuçekmesi için evin balkonuna bırakıyorum yem en son aşağıdaki şekli alıyor jelibon gibi oluyor ve öyle tek vuruşta bir balığın alması imkansızlaşıyor. Anamurda ben çupra mırmır sargoz alıyorum bu yem ile.

16. Mezre

Mezre mustafa

Favori Kamış:
    shimano vengeance AX 420
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Akya Eskifoça
    Arkadaşlar ben tavuk but kullanıyorum. Tuzlamaya gerek kalmıyor.zaten göğüse göre daha sert oluyor ve göğüse göre suda daha fazla kalabiliyor.

17. kodadigenc

kodadigenc MUSTAFA

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE ALLROUND CARBON
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR65
    En İyi Avı:
    SaBıR ve ŞüKüR
    SELAM.ANKARADA BULAMADIĞINI YAZMIŞSIN BİZ AKYA AVLARINDA KALAMARIN YANİ SÜBYENİN DİRİ GÖZLERİNİN VE FOSFORLARININ PARLAK OLMASINA DİKKAT EDERİZ AVINDA %80 LİK BİR ETKİSİ VARDIR.BUZ YEMİŞİ DE ZOR DURUMDA KALMAZSAK KULLANMAYIZ.BALIKLAR KURNAZ OLDUĞUNDAN KOKMUŞ SÜBYEYE KAYA BALIĞI HARİCİ VURMASI ZORDUR BİR DE VURACAK BALIĞIN ÇOK AÇ OLMASI LAZIM.YANİ BALIKHANEYE SÜBYELER AVCI TEKNELERİYLE GELMEDEN EVVEL GİDERİZ BEKLERİZ TEKNELER GELDİĞİNDE KASALARDN YENİ ÇIKAN FAZLA İRİ OLMAYAN HATTA CANLI OLAN SÜBYELERİ ALDIĞIMIZ GİBİ AVLAĞA YÖNELİRİZ.ZATEN SÜBYEDEKİ TAZELİK GÖZLERİNDEN ANLAŞILIR.ÇOK PARLAK OLUR AV OLACAĞIM GEL DER NERDEYSE..BİRDE BIYIKLARI FOSFOR ABİDESİ.TAVSİYEM DEEPFREEZE OLAYINA YANAŞMA.

18. fish founder

fish founder Özgür

Sevgili Mustafa,
    forum içindeki mesajlarımızda büyük harf kullanımı öfke,hiddet vs manaları içerdiğinden dolayıdır ki,küçük harf kullanılmaktadır.
    bundan sonraki paylaşımlarda bu ufak ayrıntıyı atmayacağını umar,keyifli paylaşımlar dilerim,

19. ferdiy

ferdiy Frd Y.

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Sazan -800gr
    ben tavuk konusunda sanırım işi biraz abarttım. Tavuk göğsü aramaya üşendim. Dolaba baktım taşlık var.. olur mu olmaz mı derken karar verdim denemeye... aşlığın beyaza yakın derili bir kısmından yemleyip saldım... av boyunca hiç yem değiştirmedim :))) bereket versin fena da av olmadı... tabi ki mezgit ve kırlangıç için....

20. kodadigenc

kodadigenc MUSTAFA

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE ALLROUND CARBON
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR65
    En İyi Avı:
    SaBıR ve ŞüKüR

uyarın için çok teşekkür ederim hiç düşünmemiştim böyle olduğunu.:) ama öğrenmiş oldum.neyse muhasebe işiyle uğraştığımdan capslock hep açık yine açık unutmuşum bizim yaramaz klavyenin hatası kusurumuza bakmayınız bundan sonra daha dikkatli oluruz..RaStGeLe..