Tecrübe

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında kovboy tarafından paylaşıldı.

1. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    Yıllarca ferit abimizin ballandıra ballandıra anlattıgı turna hikayeleriyle büyüdük.Her seferinde bizide birgün götürecegini söyleyip avuturdu .İşte o gün nihayet gelmişti ferit abiyi sonunda ikna etmiştik.Tüm hazırlıkları tamamlayıp sabahın ilk ışıklarıyla yola koyulduk.gidecegimiz yer hakkında en ufak bir fikrimiz yoktu sadece k.burgaz tarafından gidildigi ve ormanın içinde oldugunu biliyorduk.Sonunda k.burgazı baya bir geçtikten sonra ormanın içine giren bir yola saptık biraz gittikten sonra yol bitti .Evet dedi ferit abi bundan sonrası yürüyerek gidilecek,bütün malzemeleri araçtan indirdik.Patika yoldan ormanın içine dogru yürümeye başladık yarım saat sonra göle ulaştık.Göl ormanın tam ortasında doga harikası bir yerdi,ben hemengölün kıyısına grelir gelmez oltamı açtım aceleyle ucuna kaşıgı takıp hemen fırlattım ve yavaş yavaş sarmaya başladım kıyıya birkaç metre kalmıştıki kamışımda bir agırlık hissetimbiraz daha sarınca balık suyun yüzüne çıktı.Biraz çırpındıktan sonra zorda olsa kıyıya almayı başardım.Hayatımda yakaladıgım ilk turnaydı hemde ilk atışımda iferit abi gülerek yanıma geldi acemi şansı işte dedi.Öglene kadar at,çek,at,çek nafile kollarımız koptu başka turna yok.Karnımızda öyle acıktıki hemen yanımızda getirdigimiz nevalelere yumulduk bir güzel karnımızı doyurduk.Ferit abi şu aşagı taraftabir göl daha varbirde şansımızı orada deneyelimben o gölden hiç bir zaman boş dönmedim dedi.Malzemeleri toparlayıp yola koyulduk kısa bir yolculuktan sonra göle ulaştık,bu göle kazıklı göl deniyormuş zaten gölü görünce neden böyle dendigini anladım,çünkü gölün içi kurumuş agaçlarla doluydu yani olta atarken çok dikkatli olmak gerekiyordu .Oltaları hazırladık başladık atıp çekmeye atıyoruz çekiyoruz birşey yok atıyoruz çekiyoruz birşey yok(bu arada 2-3 kaşıgıda agaçlara taktım)aradan saatler geçti bizde tık yok. Bir süre sonra ferit abinin kardeşi fikri abi ondan saniyeler sonra benim birader ilk turnalarını çekti biraz sonrada benim oltaya ikinci turnam gelmişti birden şansımız dönmüştü sanki bir turna saganagı başlamıştı nerdeyse her attıgımız kaşıga bir turna atlıyordu su berrak oldugu için kasıkları takip eden turnalar çok net görülebiliyordu .Aramızda sadece ferit abi balık yakalayamamiştı, bizde başladık onu kızdırmaya baya sinirlendi.Ben gölün karşı kıyısına gidiyorum diyerek yanımızdan ayrıldı.Biz turna yakalamaya aynen devam hayatımdaki en iyi avlardan biri oluyordu 1-1,5 saat içinde kaçırdıklarımız hariç 16 tane turna yakaladık.Bu arada bizim ferit abiden hiç haber yok güneş yavaş yavaş battı hava karamaya başladı karşı kıyıdan ferit abinin bagırmasını duyduk elindede birşey vardı ama çok net seçemiyordum. Bize yukarı patikaya dogru yürümemizi orada buluşacagımızı söylüyordu , hemen malzemeleri ve balıkları toparladıktan sonra patikaya dogru yürümeye başladık birkaç dakika sonra ferit abi göründü elini yakaladıgı turnanın solungaçlarına geçirmiş balıgın kuyrugu yerleri süpürüyor .Gözlerime inanamadım o güne kadar gördügüm en büyük turna ferit abinin elinde duruyordu.Ferit abi yanımıza gelince pis pis gülmeye başladı ne oldu gençler dilinizimi yuttunuz dedi varmı öyle ferit abinizle kafa bulmak ben dedi birtane yakalarım ama tam yakalarım dedi .Valla ferit abi helalin var bu balık bizim bütün balıklara deger dedim .Bu canavarı nasıl kıyıya aldın abi dedim balıkla yarım saat cebelleştigini iyice yorduktan tam kıyıya alırken misinanın koptugunu allahtan balıgın kıyıdaki sazlıgın üstüne düştügünü zorda olsa kıyıya aldıgını söyledi. Peki neden özellikle gölün o kısmına gittigini sordugumda ise gölün bu kısmından daha öncede böyle büyük turnalar yakaladıgını bu tip göllerde böyle büyük turna yataklarının bulundugunu bu balıkların genelde aynı yerlerde avlandıgını söyledi ve sonunada ekledi biz bu saçları degirmende agırtmadık koçum.Bu sözün üstüne ne denir BÜYÜKSÜN FERİT ABİ (TURNAYI MAHALLEDE TARTTIK 6.35KG GELDİ)

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Güzel bir balik avi hikayesi, tebrikler size ve Ferit beye; Keske söyle bir kac foto ilede süslenseydi.

Bir dahaki sefere büyük baligi yaklayan sen olman dilegiyle...

3. Süper...paylaşımız için teşekkürler

4. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler baya baya iyi bir av olmuş

5. huntercarpio

huntercarpio Adnan

Favori Kamış:
    Olta