tek gelen Yilan baligi......

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Ethem tarafından paylaşıldı.

1. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    ben artik anlamiyorum.......bazen 5 dakikada 5 balik cekiyoruz bazende 5 saate 1 balik yakalarsak sukrediyoruz, dun misal onca saat kalmamiza ragmen 1 tane yilan baligi cikara bildik. :confused:

2. Sevgili ethem abim bu sefer mığrı gelmiş ama umarım bir daha ki sefere daha güzel avlar la yine olursunuz : ) Hep levrek levrek :D :D
    iyi avlar ....

3. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Umit, bakiyorum iyi takip ediyorsun.....abestir soylemesi levrek ustasiyim:D
    genelde levrek avlarim cunki buradaki tatlisu baliklari pek yenmiyor, sadece degisiklik olsun diye avliyorum....sizin icin.

4. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili Ethem, genelde gece avlandığım için çok sık yakaladığım ama bir o kadar da sevmediğim balığı yakalamışsın. Bir sürü insan dururken gelir benim oltama yakalanır. Yakalanınca iğneyi çıkarması ayrı dert, oltayı karıştırıp haşat etmesi ayrı dert:D .

5. Güzel Levrek fotolarını görünce unutmak.. Kolaymı sanıyorsun Ethem abim..

İzmirde biz ne zaman o ebatlarda bir levrek yakalayacağız diye düşünüyoruz :)

Teşekkürler paylaşım için...

6. Sizin de dediğiniz gibi her zaman balık olacak değilya.. Ama Nasipte bu sever
    yılan balığı varmış. Şunu da belirteyim manzara harika...

7. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    paylaşım için teşekkürler herkesten böyle resimler bekliyoruz

8. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Mehmet, ben bu baliga elimi surmeye korkuyorum, Hollandali balikcilar vardi onlar cikardi, bende baligi cikarana verdim.

9. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Ahmet, gordugun manzara Rotterdam limanindan, yanilmiyorsam dunyanin en buyuk limani......ama malesef nehir cok kirli.

10. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Ethem, al benden de o kadar. Kıvrılan ve kaygan şeyleri sevmiyorum. İnadınada bana denk geliyor. Bu hafta sonu yılan balığı yoktu ama bu seferde ahtopot geldi. Karar almışlar benim oltayı boş bırakmıyorlar. İri bişey olsaydı terlik merlik ne bulursam etkisiz hale getirmek için uğraşırdım ama bu arkadaş oldukça küçüktü. Geldiği yere döndü. Değmeden çok güzel iğne çıkarmayı öğrendim ahtopottan. O giderken sen misinayı tutuyorsun kurtuluyor kendi kendine:D

11. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Umit, ben Turkiyede daha buyuklerini yakalarim diye umit ediyordum?:(

12. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Mehmet, yillar once birtanesine dokundun.....sizde aynisi uldumu bilmiyorum ama bana hafif elektrik carpmisti?

13. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Yok ben dokunmadım hiç ve dokunmaya da niyetim de yok:)

14. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Sevgili Ethem ,dünkü İstanbul organizasyonunda toplasan ancak 10-15 izmarit tutuldu.Balık yoktu.Olmayınca olmuyor.Temiz hava ve bol gıdayla geri döndük bizde senin gibi.Oda ayrı bir güzellik.İnşallah gelecek avlarda daha bereketli olur.Sevgiler!

15. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    evet haklisin Sevil hanim, balik olmayinca olmuyor......ama yinede kafaya takiliyor iste. Hani derlerya insanoglunun gozunu ancak toprak doyurur diye....gozum toktur ama konu balikavi oldumu gozum doymuyor, elimde degil.

16. umarım birdahaki sefer tutarsın levrekleri:)

17. GÜRKAN

GÜRKAN

Favori Kamış:
    Olta,Tüfek
    En İyi Avı:
    Sazan 1,3 kg
    İri bişey olsaydı terlik merlik ne bulursam etkisiz hale getirmek için uğraşırdım ama bu arkadaş oldukça küçüktü. Geldiği yere döndü. Değmeden çok güzel iğne çıkarmayı öğrendim ahtopottan. O giderken sen misinayı tutuyorsun kurtuluyor kendi kendine...

Alemsin ya çok güldüm.Biraz gözümde canlandırdım da :D :D :D

18. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili Gürkan, Güzelbahçede avlanırken çeşme yolunun hemen altında atarsın oltanı. Yaz zamanı tabi sahilde yürüyenlerde çok. Terlik nerden çıktı diye düşünüyor olabilirsin o yüzden anlatıyorum. Ben bi ahtopot yakaladım. Ahtopot olduğunu biliyorum. Çuval çekiyorum sanki. Bayada iri bişey. Derken kolları çıktı sudan. Başladı su fışkırtmaya. Bide nişen alıyor bana doğru fışkırtıyor. Ben karaya nasıl çıkarırım hesaplarındayım. Çünkü kayaların üzerindeyim. Oraya kadar sorun yok ama kayaya yapışırsa olmayacak. Bi yandan da nasıl çıkaracağım diye düşünüyorum. Derken ya Allah deyip misinadan tutup kaldırdım. Kayaların üzerinde ahtopot ve ben. Ahtopot denize gitmeye uğraşır ben tutareım misinadan. İki kilo kadar da var. Babam da çok sever. Dedim alacağım ben bunu. Ama nasıl?:D Hayvan gidiyor. Senmisin giden. Ayağımdan terliği çıkardığım gibi başladım hucum etmeye. Epey bi boğuştuk kayaların üzerinde. Ahtopot bi oraya gidyo bi buraya. Bende peşinden elimde terlik. Ben galiğ çıktım. Dermanı kalmadı hayvanın. Bir sopa yardımıyla torbanın içine iktire iktire koydum. Hala ellemiyorum ama. Sonra düşündüm kendi kendime. Yaptığımdan utandım. Böyle davranmamalıydım dedim. Fakat babamla beraber ertesi gün ahtopotu tüketmeyi de ihmal etmedim.

İşin komik yanı mücadele bittiğinde ve ben ahtopotu torbaya koyduğumda kafamı kaldırıp arkaya bakınca beni seyreden onlarca insanı gördüm. Kimbilir o sırada yoldan kaç tane araba geçti. Elinde terlik kayalara vuran bir adam gördüler tabi ki onlar.

Yılan balığı konusunu ahtopota çevirdim arkadaşlar kusuruma bakmasınlar.Ama ikisinide hiç sevmiyorum.:)

19. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Mehmet, alemsin......olay filim seridi gibi gozumun onunden gecti, gulmemek munkun degil.
    yinede savasdan galip cikmisin......tebrikler.

20. metinnitem

metinnitem

Favori Kamış:
    olta
    dostum harika anlatımdı valla yattım yerlere okurken....:D :D :D birde, ethem kardeş oraların suyu pis olduğu için yılan balığı yenmiyor olabilir ama ben bizim buralarda yakaladım özellikle ızgarası çok güzel oluyor tabii iyi pişirebilmek şartıyla, ha birde pişirirken ızgarayı söndürüyor çünkü çok aşırı yağlı bir balık ama denemenizi tavsiye ederim...bol bereketli avlar.