Tekirdağ-Gümüşyaka......?

Konu, 'Bölgeler' kısmında Yakamoz tarafından paylaşıldı.

1. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Herkese merhabalar...
    Tekirdağ - Gümüşyaka civarında kıyıdan yemli veya yemsiz takım ile bu zamanda ne tür balık avlanıyor veya o civarlarda balık avı yapan arkadaşlar var mı ?
    Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.
    Şimdiden teşekkürler

2. Suatreis

Suatreis

selam yakamoz, silivri deyim dalgakıran çapariye müsait sabah 4:30-8:30 akşan
    19:00-21:00 arası 10 numara yeşil yada yanardöner pembe-kırmızı 25 beden 15 köstek iyi iş yapıyor yanlız kıraçaları geri at daha çok küçükler yanındakilerden
    tepki görebilirsin. mırmır hemen her mevsim var silivri sahil beyazsaray ve erseven mevkii sabah 8:00 akşam 20:00 dan sonra (dün gece 2 gibi 6 tane aldım hatırı sayılır irilikte. aynı zamanda kalkan için denenebilir geçen hafta kırmadılar beni yanlız kalkan için yanlızca istavrit flato mırmır içi teke lazım o saatlerde bahsettiğim yerde süzebilirsin kumsalı kazarsan kurt bulmanda mümkün dalgakıran ve klasis dalgakıranı (basınkent) sol köşe isparinin anavatını gibidir hiç bişey yoksa sabah 10:00 a kadar beni hiç boş bırakmadı
    sonra devam edicem. sevgiler

3. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    mustafa abi (yakamoz)

gümüşyakanın neresinden avlanmak istiyorsun. bende hafta sonu oradayım.

4. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Sayın ist balıkcısı mesajını şimdi okudum ilgin için teşekkürler kısmetise birdahaki sefere buluşuruz inşaallah.
    Gümüşyaka'nın bilmem bilirmisin rampaya çıkariken ikiz tepe diye adlandırılan yeri biraz geçer geçmez sol tarafta yani sahil kısmında aksu tatil köyündeyim
    Fakat bu hafta sonu deniz çok kötü idi öbek öbek yosun kütleleri sahile vurmuş olta atmayı bırak denize bile girilmeyecek derecede idi.
    Herneyse burada kısmetimiz yok imiş ne yapalım en azından temiz hava almış olduk

5. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    abi benim dayımın gümüşyakada yazlığı vardı küçükken hafta sonları sürekli giderdim. Allah nasip etti bende iki sezondur orada yazlık kiralıyorum. ben jandarmayı(gümüşyakanın tekirdağa doğru olan yan yolu) geçtikten sonra ankara evleri var. onların karşısındayım. dediğin gibi bu hafta sonu gerçekten kötüydü. deniz berbattı. c.tesi günü olta attım sabah erken saatte iki tane ispari aldım ama daha erken ayrıca yumurta dökme mevsimi olduğu için geri bıraktım zaten amaç onun sudan gelişini seyretmek.o heyecenı tatmak.

ama gözlükle biraz dolaştım suda mırmırlar kendini göstermeye başlamış15-20 güne kadar alırız inşallah.

abi ikiz tepe derken kınalıdan sonra eskiden e-5 güzegahında bir tepe vardı şimdi yol genişleyince kaldırdılar oradanmı bahsediyorsun.

6. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Sayın ist balıkcısı benim bahsttiğim yer eski yolda bir rampayı çıkarken iki tepenin arasından geçiyorsun gümüşyakanın içine tam girmeden yani merkezine sol tarafta sahil kısmı Aksu tatil köyü diye geçer sitenin içinde
    Dediğm gibi bende bir deneme yapayım dedim ne mümkün oltayı yosunlardan zor kurtardım :D :D

7. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    gercekten öyle deniz berbattı abi c.tesi günü akşam üstümü denedin balığı

8. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    C.tesi sabahı baktım ama dediğim gibi baktımki yosun öbeklerine takılıyor olta bir iki atıştan sonra bıraktım.
    Pazar sabahıda denizin durumu aynı idi hiç olta atma gereği bile duymadım
    Bunca senedir ilk defa bu kadar yosunlu gördüm orayı

9. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    abi tahminen birbirimize yakın yerlerde alvanıyoruz. bende köyü ist doğru geçtikten sonra geniş bir kumsal var oradan atıyorum küçük bir iskelenin üzerinde geçen sene temmuzdan sonra cok iyi balık yapıyor özellikle mırmırlar gerçekten iri nasip olursa bir sabah beraber olta atarız.

10. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Kardeş bencede birbirimize yakınız
    Kısmet olursa birgün buluşuruz geçen sene bende güzel ispari almıştım aynı yerden
    Ben genelde yanıma midye içi alıyorum
    Olmassa telefonumu özelden yazayım

11. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    abi midye içi iyi ama mırmır için kum kurdu şart o olmadığı zaman bir tane mırmır bile vurmuyor.ben kum midyesi de denedim çok iyi verim yapıyor. allah kısmet ederse bu sene akşam deniyeceğim tahmin ediyorum çok iyi mırmır alabiliriz

12. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Kardeş dediğin gibi kum kurdunuda orada biliyorsun sahil kumluk olduğu için bol miktarda çıkarma imkanı var
    İnşaallah bu sezon bol olur balık

13. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    abi aslında bir akşam yani sabaha doğru tekirdağ armağan abinin yanınada gidebiliriz biliyorsun levrek konusunda tecrubeli ve balık için mekanıda müsait

14. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Halit kardeş bana uyar balık avı olsun neresi olursa olsun fark etmez müsayit olduğum sürece sizlere uyarım hem iyi olur tanışmış oluruz

15. emir aylanç

emir aylanç emir aylanç

Favori Kamış:
    extreme surf kamış 3.90
    Favori Makine:
    atomic
    En İyi Avı:
    kiloluk eşkina 800 gr mırmır.3 kilo sazan 35 cm tatlı su levreği
    gümüşyakada yazın yazlığa gittiğimizde her gün balığa çıkıyorum.midye, tavuk göğsü,kum solucanı ile hemen hemen her balığı alabilirsiniz.yosunlardan dolayı gelende olta atılamıyor.el oltası ile günde 1 kilo mırmır ispari istavrit izmarit.aldığım olmuştu.ama oradaki en güzel yer sultanköydekiğ derenin denizle birleştiği yer.gece çok güzel levrek ve çipura yapıyor..