Tekirdağ Ve Bölgesi

Konu, 'Bölgeler' kısmında cemalsel tarafından paylaşıldı.

1. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Valla nasıl anlatsam ki.Çorluya geldiğinizde atatürk bulvarını sorun.Atatürk bulvarını bulduğunuzda eski sanayiinin ne tarafata olduğunu sorun ve sonra gösterdikleri yöne doğru kaptırın gitsin.Sürekli dümdüz gidiceksiniz yoldan hiç ayrılmayın.Sarılar köyüne geldiğinizde de köyün başında 2 tane villa var.Ordan anlarsınız sarılar köyü olduğunu.Ordanda anyamazsanız köyün çıkışında tren rayları var :D.Orda birilerine sarılar göleti nerde diye sorun gösterirler.Zaten bi kaç tane tarla yolu var.2. yolmu 3.yolmu neydi.Neyse karıştı biraz ama :D

2. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    google earthta sarılar köyünü buldum köyün kuzeybatısında iki tane baraj görünüyor biri küçük diğeri büyük ,barajın dereleri de köyden geçen dereyle birleşiyor,gölet derken barajı kastediyorsun dimi2.5 km uzunluğu var[​IMG]o barajda avlanmış bir sazan

3. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Büyük olanı benim anlattığım yer.Yaklaşık 1-2 km ilerisinde küçük bi gölet var.Ordada turna var ama çok yosunluk orası kaşık için pek müsait değil.Bizim arkadaşlar o küçük gölde avlanacakları yeri 1gün önceden istavritle yemlemdiler.Ertesi gün sabah 7 de gibip öğlen 12 gibi döndüler 13 tane turnayla...Şamandıralı takım kullandılar.

4. cemalsel

cemalsel Cemal

Favori Kamış:
    Olta İle İlgili Tüm Malzemeler...
    En İyi Avı:
    1,5 kg kalkan
    O Büyük Göl Dediğiniz tren yolunu geçtikten sonraki ilk köprünün sağından gidilen yol değilmi ? :D :D :D

5. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.

Linke girdim evet sarılar barajında yakalanmış balıklar.Hatta yerinide tarif edeyim.Göle geldiğinizde barajın sağ tarafına gidiyosunuz ordan sola sapıp dümdüz ilerliyosunuz.Karşıda 1 tane villa var, villaya yaklaşık 100-150 mt kala duruyosunuz zaten ordan sonrasıda sazlık.Orda boşluk bir alan var.Orda yakalanmış balıklar(bende ilk turnamı ordan almıştım :D).Ama dikkat ettiyseniz resimler baya bi eski.Eskiden büyüklerimizin anllatığına göre şamandıralı takımın ucuna hamur takıp günde 5 - 6 tane 8 - 9 -10 kg lık aynalı yakaladıklarını bilirim.Ama artık eskisi gibi balık yok.

Son düzenleme: 10 Haziran 2007
  6. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Evet orası ama...

1 - 1. yol değil 2. yol
    2 - 2. yoldan gittiğiniz zaman olta atmak için sadece 2 - 3 yer var.Her taraf sazlık.
    3 - Benim dediğim yerden gittiğiniz zaman gölün heryerine gitme imkanınız var.Gölün heryerine yol gidiyo ordan.

Sizin dediğiniz yer villanın arka tarfına çıkıyo :D :D :D

7. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    sarılar

balık olmaması normaldir fotoğraftaki arkadaşımızın tuttuğu sazan belli ki havyarını atamamış,muhtemelen yumurtlama döneminde tutmuş,aslında 1 değil en az 100.000 sazan birden tutmuş

8. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    cevap

tanesi,süper bir avdı 2003 yılı ağustos sonu,istanbulu seller götürdüğünde biz balıktaydık,bizim de çadırımızın altından seller geçıyodu tabi. 1 hafta boyunca nerdeyse hiç durmadı yağmur,ama fazlasıyla deydi

9. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    balığı oltayla tutuyorum ticaretini yapmıyorum,ben 11 amcam da 3 tane tutmuştu,bayağı da suya geri bıraktık

10. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    ilhan o resimlerde gördüğün arkadaş bizim ekiptendir devamlı beraber avlanırız
    birkere buyuk balık yakalayanlara karşı şu art nıyetli yaklaşımdan vazgeçelim onun yerine bu arkadaşlar bu balıkları yakalamak için ne yaptılar nasıl bır takım ile avlandılar ne tür bir hazırlık yapıldı ne tür yem kullanıldı onu araştıralım
    bu arkadaş halen çorluda senden ricam toprağımsın özelden adresini göndericem git bu arkadaş ile tanış veya bu sene gel beraber gidelim tanışalım ve ne tür yatırımlar yaptığımızı canlı canlı gör güzel kardeşim
    o resimdeki balıklar yakalanana kadar ıkı ay boyunca o sarılar goletinde vardiyelı kamp kurduk bunun bır de sezon öncesi hazırlığı var kış günü 200/300 kg yem döküldü o gölete eksi 5 derece soğukta
    o sene 600/700 kg yem ile bu balıklar hep ayni yere alıştırıldı bunun yanında sarılar barajındaki balığın beslenme alışkanlığını da senelerce inceledik ve çeşitli yemler kullandık doğru yemi bulana kadar yapmış olduğumuz masrafın haddi hesabı yok
    o resımde gördüğünüz balıklar ilk mısınaya asılmaya başladığında butun misinalar paramparça oldu ve bu balıkları yakalamak için yurt dısından özel mısına sıparısı verildi ve acil olarak istendi kargoya verdiğimiz para mısına ücreti hariç 200/300 euroyu geçti aksılık olucak ya bır de gümrüğe takıldı bu misinalar daha yazıcak cok şey varda bu tür yazılar yazılınca insanda paylaşım yapası da gelmiyor
    balığın yumurtasını atamamak diye bir şey yok sazan balığından 12 ay boyunca havyar çıkar ayrıca bu tarz buyuk balıklar genelde yapı olarak aynidir ilk görünüste havyarlı balığa benzer gerçek öyle değildir o görmüş olduğunuz şişlik yağdır
    bigcarp tahsin abinin resilerini incelemeni tavsiye ediyorum çok fazla uzağa gitmeye gerek yok

Son düzenleme: 11 Haziran 2007
  11. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    tamam brat kızma sen de haklısın. bütün yaz uğraş 20 kg lık sazanı tut bir de geri bırak bu memleketin sınırlarıiinde böyle bir balıkçı ya yok yada 1-2 tanedir,busenin benim gibi oltayla avlananların suçu değil ağ atanların suçu.çünküister istemez nasıll olsa yarın öbürgün gözümün önünde ağ ile çıkarırlar o balığı diyoruz.birçok kere de gördüm bunu ben 1 hafta kamp kuruyorum 1-2 sazan alıyorum,adamlar ağyı atmış akşamdan sabah su tankerini çekiyo göle tonlarca balığı 1gecede alıyor.bu mantelite olunca ne biz ne jandarma ne de taım ve köy işleri birşey yapamaz,birçok şikayetimde gelmediler zaten artık şikayet de etmiyorum,kendim parçalayıp gidiyorum ordan.o bakımdan haksızım ,dediğimi 100 sene sonra demeliydim.o zaman haklı olurdum sen ve herkez bana katılırdı.

12. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    umarım dediğin gibi bir ara beraber gideriz oraya, bu aralar turnaya gidiorum istanbulda,babaeskili arkadaşım var çarşamba günü büyük ihtimalle onunla balığa gideceğiz süloğlu diyordu ama belli olmaz sarılar daha yakın oraya da gidebiliriz,kastro da olabilir belki

13. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Kastroda turna varmı :eek:

14. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    kasro

bilmiyorum,kastroya çok gittim ama gölete gidemedim,duyduklarım sazan iyi çıkıyomuş 2003 te mantarla bile alıyorlarmış ama şimdi ne oldu hiç bilmiyorum

15. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Bizde sezonu kastroda açıcaz ama biz dereye gidicez.Gölette çok güzel aynalı çıkıyo diyolar ama bakıcaz.Şafak 20 fazla kalmadı :D

16. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili dostum o balik o buyukluge gelene kadar aga vurmamissa bir bildigi vardir. Doganin da vardir...
    "Agcilar gelmeden ben bunun isini halledeyim mantigi" siddetle uzak durmamiz gereken bir penceredir. Ulkemiz kanunlari 5kg dan fazla balik alinmasina izin vermiyor bildigim kadariyla. (yakalanan tek bir balik 5 kg geciyorsa bu baligi alabilir, onceki yakaladiklariniz canliysa onlari salabilirsiniz. Bu livar kullanmanin nekadar onemli oldugunu ayrica gosterir) Yagmaci balikciligi asmak memleket menfaatini bireysel menfaatin uzerinde tutmaktir. Tipki sizin simdi yagmacilar uzerine kurdugunuz mantigi yarin "Aaa herkes ihtiyac fazlasini suya geri veriyor , ben de vereyim " sekline donusturebilmek mumkundur.Pekcok millet bunu basardi biz de basarabiliriz. Heycaninizi anliyor, saygi duyuyorum.Daha pek cok paylasimda birlikte olmak dilegiyle elestirimin yapiciliginda bulusmayi ozluyorum.
    Saygilarla.

17. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    rekor

tuttuğum balıklar 30cm üzeri ve 14 adet 2 kişi paylaştığımıza göre 8 er adet tutabiliriz yani senin bilmediğimi idda ettiğin kanuna göre 2 tane daha tutabilirdik ,bu iş kanunla önliyeceksen hiç önliyemeszin herkez benim tuttuğu balığı tutsa ve geri bırakmasa hiçbir yerde sazan kalmaz,ama oda ustalık ister tabi:) bu insanın içinden gelmeli biraz.1 adet tutup gerisini bırakabilirdim dediğin gibi ama o balıkları tuttuğum gölde gelen geçen ağ atıyor şikayetlerden jandarma tarım köyişleri ,muhtar bıkmış söylüyosun gelmiyorlar ağları kendimiz parçalıyoruz ,19 yıl önce bizim bıraktığımı balıklarıgeri bırakıp adamın biri gelip ağ ile çekerse gözümün önünde ben de 14 adet alıp giderim böyle,dediğin kanun da al git diyor ,bilmiyorum ya,

18. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    verdiğin sayfa yanlış sayfalar birbirine ıç sular dış sular konuları birbirine girmiş kitapçığında 5kg limiti deniz için geçerli

19. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    30cm den 10 sazan zaten zaten 10 kg a yakın hadi 5 kg etse ben 30 cm haricinde sazan tutamıycakmıyım

20. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    senin dediğin kanunu hayatında sazan görmemiş biri yapmış,dediğim gibi bu insanın içinden gelmeli ben bu topraklarda tutğuğum 5 kg lık 1 tane sazanı her zaman yerdim ve yemeye de devam edicem uzun süre,ta ki bu toplu değişene kadar ppek değişeceğini de sanmıyorum içimden böyle geliyor arkadaşım,kızsanda bu böyle