Tekne Avi - Antalya

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında MGB tarafından paylaşıldı.

1. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Antalya' dan Herkese Selamlar....;)
    Arkadaşlar umarım bir aksilik çıkmaz ise yarın tekne ile balığa çıkacağım...
    Bir haftadır bu günü bekliyorum, ve nihayet yarın izin günüm ve ben balıkta olacağım inşallah. Rasgele deyip sallayacağız oltaları suya bakalım ya nasib ya kısmet.... Artık izin günlerim pazar değil, salı günü; o yüzden yanlız çıkıyorum bu defa balığa. Yaz gelince bizim takım dağıldı. Eski siteden dostlar bilir, bizim güzel bir ekibimiz vardı hafta sonu balığa çıktığımız ancak sezon başlayınca bizim hafta sonu izinleri kaldırıldı ve herkesin de izin günü farklı olunca maalesef o grubu bir daha toparlayamadık... Neyse bu defa tek gideceğim artık...
    Pazar günü, çok güzel balık varmış, giden arkadaşlardan aldık haberleri.... Mercan, Barbun başlamış artık ve bolca da İzmarit - Bakla.... Bakalım bize ne çıkacak yarın... Şimdiden heyecanlandım ve bu heyecanımı siz değerli dostlarımla paylaşmak istedim... Umarım güzel bir av olurda bunu da paylaşırım sizlerle...
    Sevgiler, saygılar....;)

Son düzenleme: 15 Mayıs 2006
  2. balikci

balikci

rast gele

sevgili gökhan selamlar,

nasıl unuturuz sizin takımı; MGB Antalya Catcher Team ;) dün gibi aklımda, mercanlar, ahtapot vs. hepsi çok güzel anlardı hep birlikte yaşadık o heyecanı.

Yarınki avda rast gele diyorum umarım bereketli bir av olur senin için.. herzamanki gibi güzel resimlerle süslersin burayı içimiz açılır :)

yem yine karidesmi?

saygılar sevgiler.

3. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Gökhan kardeşim,

İnşaallah umduğundan fazlasını bulursun.Bizim yerimize de salla oltanı.
    Allah rast getirsin.
    Bakla ne? Bir resmi olsa ben de öğrenirim.
    Selam ve sevgiler

4. can

can

Gökhan bunu nasil yaparsin :):) kiskanirim ama.Dilerim güzel bir haberlerle süslersin carsamba sabahindan siteyi.
    cok keyifli bir gün dilerim sana yarin icin.
    Selamlar:p

5. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Teşekkür Ederim

Teşekkürler,
    Balıkcı unutmamanız cok güzel, dilerim güzel av olurda paylaşırım sizlerle...
    O günlere ait bir kaç sevdiğim fotoyu da göndermek istiyorum bir ara...

Reis, Bakla soruna gelince: Bakla, izmaritin bir türü, Bakla deniliyor Antalya' da, başka yörelerde farklı isimlerle anılıyor da olabilir. İzmaritin biraz daha büyüğü ve üzerinde fosforlu mavi çizgileri bulunan bir balık. Çok hareketli bir balık bu, sudan çıktıktan sonra dakikalarca zıplayabiliyor.... Ha bu arada çok ta lezzetli...
    Durun eski avlara ait bir foto göndereyim bari:

Fotograftan da rahatlıkla görebilirsiniz, balığın üzerinde bulunan fosforlu mavi renkteki çizgileri....

Bu balıklara ait küçük te bir video göndermiştim bana ait olan, isterseniz oradan da izleyebilirsiniz: http://www.balikavi.org/videolar/

Umarım yardımcı olabilmişimdir....:)

Sevgiler, saygılar;)

6. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Can cok tesekkur ederim,
    Ne yapalım be abi bizim izin Salı günü, ancak o gün gitme fırsatı bulabiliyoruz. Bizim hatunun da yarın turu var da Allah tan bir sey diyemedi:)
    Yarın şöyle biraz kafa dinlemek istiyorum....:) :)
    Sabahtan biraz sırtı çekeceğim sonrada uygun bir yer bulup bir kaç saat takılcam bakalım, umarım iyi gecer de burada sizlerle paylaşırım...

Sevgiler, saygılar

7. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Çok teşekkürler,

Marmara'da MENEKŞE diyorlar.

muhtemelen üreme zamanında izmaritin erkeği bu balık.Çünkü içinde dişi yumurtasına rastlanmıyor.Ayrıca senenin her mevsiminde de bulunmuyor doğru mu ?
    Tekrar rastgele.

8. can

can

eminim cok güzel gecer.Tekneyle nereden acildigini bilmiyorum ama falezlerin dibinde sirti cekmeni tavsiye ediyorum.Bende teknemi indirdigimde hedef noktam orasi :)
    Bol avlar ve keyifli bir gün gecirmeni dilerim
    Selamlar

9. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sagol tekrardan Can,
    Evet falezlerin dibi olabilir orası cok guzel av verir... Lakin biz Büyük Liman dan acılacagız, Sıcan Adası' nın acıgına dogru.... Bir gun seninle beraber gideriz falezlerin dibine... Sinagrit sansımız olur herhalde ne dersin?

Sevgiler, saygılar

10. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    yarınki av

gökhan her olta atışında lütfen bizide düşün yerinde olmayı öyle çok isterdimki..çok şanslısın akdenizde olduğun için sana kova lar dolusu balık gelsin umarım av çok çok iyi geçer ve bizimlede paylaşırsın sana sonsuz mutluluklar dilerim .m.hoca

11. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Kemer e giden ilk tünelin karşısındaki balık çiftliğine yaklaşın derim hazır yemlerden dolayı orası çok balık yapıyor birde silikon balıkla lambuka deneyin size rastgele iyi avlar!

12. sunay kaptan

sunay kaptan

Favori Kamış:
    zipkin,olta,parekata
    En İyi Avı:
    fener baligi 38 kilo
    Arkadaslar, ben gecen hafta Antalya/side'deydim. Bir gun tekne ile manavgat turunda sirti cektim. Ama nafile bir sonuc alamadim.Malum tur tekneleri oldukca hizli gidiyor ve istediginiz guzergahta yol almiyorlar. Ertesi gun erol isminde bir arkadasimin balikci kayigiyla ag atmak icin ciktik. O ag atarken bende yine sirti denedim,yine sonuc yok.Aglari toplamaya giderken tekrar katilmak istedim,arkadasa yetisemedim. Ama sag olsun,aglardan cikan sokar,sarigoz,kefal ve isparozlarin aksam tadina baktik. Su an icin ozellikle Akya (kuzu) avi icin hazirlik yapiyorlar. O civarda tatilini geciren veya avlanmayi dusunen artkadaslar icin uygun bir pansiyonu var. Kendi teknesiylede arzu eden arkadaslari akya avina goturebilir. " www.yildiz.tr07.com Tlf:02427532311 Erol yildiz " Antalya civarinda avlanan veya ilgilenen arkadaslara duyurulur.

13. can

can

Merhaba Sunay kaptan,
    Manavgat side bölgesini ben çok denedim mağalesef dip balıkçılığıu açısından çok verimsiz bir av yeri.Sadece side limanı açıklarında yer yer kayalıklar var onun harıcınde her tarafı kumluk.
    En doğru seçin yüzey yırtıcılarını (predator) beklemek ve sırtı çekmek.
    Selamlar

14. can

can

Selamlar Arm59,
    benim de düşüncelerim o yönde.Özellikle yemleme zamanı ağaların altını düşünemiyorum :D tam bir curcuna vardır.
    Ancak lambuka için mevsim çok erken ağustosu beklemek gerekir.
    Selamlar

15. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ve Sonuç:

Arkadaşlar,
    Dün gitttiğim avın kısaca hikayesini anlatmak istiyorum.
    Sabah 07:00' de Antlaya Büyük Liman' dan açıldık denize ve Sıçan Adası açığına gittik... Hava ve deniz durumu gerçekten çok güzel olmasına rağmen, öğlene kadar balık hiç yemedi... Saat neredeyse 12:00 olmuştu ve ilk vuruşlar gelmeye başladı... Ve tam o vakitte rüzgar da batıdan şiddetini artırmaya başladı. Biz izmaritleri birer ikişer almaya başladık, 1 saat içinde hava öye değişti ki anlatamam, rüzgarın şiddeti arttı ve aynı zamanda dalga da çoğalmaya başladı, ilginçtir hava bozulmasına rağmen, balıklar deli gibi yemeye başladılar.... (Zaten ben bu balıkların yeme işini hiç bir zaman anlayamadım :confused: ) Ancak denizde durulacak gibi değil, tekne aşırı derece de sallıyor ve rahatsızlık veriyordu... Benimle beraber tekne de bulunan diğer iki kişi daha fazla kalmayalım ve dönelim tekifinde bulundular, ancak benim içimden hiç gelmiyordu dönmek... 2 ye 1 kazandılar ve saat 13:15, biz dönmeye başladık... Tam da balık yemeye başamıştı ve klasik ikili - üçlü izmaritler artık oltada idi... Ama ne yazık ki biz dönüş yoluna geçmeye hazırlanıyorduk, son bir kez daha attım oltayı ve alta ki fotoda ki üçlü izmarit ile günü kapadık...
    Yok henüz çıkmamış, barbunlar, mercanlar... Beklemeye devam:)

Bugün, her zaman beraber çıktığımız arkadaşlardan ayrı çıktım... (ayrı çıkmak zorunda kaldım izin günlerimiz uymadığı için:mad: ) Ve şunun çok iyi farkına vardım, balık iyi güzel hoş ama bir yere kadar, önemli olan o anı sevdiklerinle paylaşmak, dostlarla arkadaşlarla sohbet muhabbet etmek, şaklaşmak, beraber güzel hoş vakit geçirmek... Hoş balık yoktu zaten adam gibi ama, olsa dahi hiç birşey o muhabbetin, sohbetin yerini tutamazdı... Bugün orada 10 kg luk kuzuda çeksem inanın o sıcak arkadaşlık ortamının yerini tutmazdı...

İşte tam olark avlandığımız yer...

Burada ki fotoları limanda çektim. Balıklar o kadar büyüktü ki sizlerle de paylaşmak istedim. Benim avım çok güzel değildi, o yüzden bunlar belki biraz renk katar diye düşündüm. Belki fotoda ki balıkları bilmeyenler vardır. O yüzden söyleyim, bunlar palmutun büyüğü olan TORİK:

Yanlız benim anlamadığım neden bu balıklar bu adar ucuz? Çünkü o elimde tuttuğum koca balığın tanesi 20 YTL... Sizce de ucuz değil mi? Muhtemelen bu fiyata verildiğine göre tadı çok güzel olmasa gerek. Ben daha önce hiç torik yemedim. O yüzden bilmiyorum güzel mi değil mi... Bu konuda deneyim sahibi olanlar paylaşırlarsa sevinirim. Bir ara alıp bir tanesini eve götürmek geldi aklıma ama güvenemedim.... Güzel olacağını söyleyenler çıkar ise bir daha ki hafta alabiliriz... :) Yazıyı sabırla okuduğuz için teşekkür ederim.
    Dilerim bundan sonraki avları da sizinle paylaşma fırsatı bulabilirim. Buradan herkese rasgele diyor, ve önemli olanın arkadaşlık, sohbet, muhabbet ve PAYLAŞIM olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum...
    Sevgiler, saygılar....

16. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    abi tebrik ederim izmaritler güzelmiş...palamut 'a gelince tadı çok güzel bence...torikle palamut aynı olduğuna göre torikde çok lezzetlidir eminim..bence bi daha ki sefer kaçırma mutlaka al derim.....

herkese rastgele.........

17. GÖKHAN KARDEŞİMMM; YİNE DÖKTÜRMÜŞSÜN SÜPER RESİMLER İYİŞALLAH BİR GÜN BERABER AVLANMAYA GİDERİZ orlarda :D

18. Fisherman

Fisherman

Favori Kamış:
    OLTA/ZIPKIN
    En İyi Avı:
    TURNA KESİKKÖPRÜ 4KG.
    Avınız güzel olmuş dilerim bir dahakileri daha bol olsun.
    Sizin oralarda "Akdeniz palamutu" çıkar genelde Tombik de diyorlar o balığın eti karadenizde çıkan palamut gibi kesince beyaz değil kan kırmızısı hatta bordo bir renk olur, eti biraz ekşi pek güzel de değil o yüzden sevilmiyor ve ekonomik değeri düşük. Birde bu palamut türünü karadenizde çıkan bildiğimiz lezzetli palamuttan ayıran özellikde Akdenizde çıkanın karnında belirgin yuvarlak beneklerin olması balıkçı tezgahlarında dikkatli olmak lazım birçok balıkçı bu balığı Karadeniz diye satıyo :(

19. can

can

Av günü

Gökhan kardeşim balığın olmamasına çok üzülmedim, asıl üzüldüğüm balık heyecanın sadece yarım gün sürmesidir.Sabret yakında güzel bir ekip kurar o yarım günleri telafi ederiz.Hatta yaza doğru Antalyada bir av günü ve tanışma partisi düzenleyebiliriz.Diğer arkadaşlar da bu konuya sıcak bakarsa organize etmek için bir çalışma yapabiliriz.
    Selamlar

20. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Antalya' da böyle bir takım kurmak gerçekten çok güzel olur.... Paylaşım olmadıkça gerisi boş... Umarım en kısa zamanda güzel bir ekip oluruz... Bekleyin bizi balıklar, Antalya Catcher Team geliyor :)
    Sevgiler, saygılar