tekne deviri

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında isgu tarafından paylaşıldı.

1. isgu

isgu ismail

Merhabalar çok yararlı bir site hemen üye oldum.
    Benim sorum şu olacak ilk defa 2.el 5 m.den ufak bir tekne almak istiyorum liman kaydı olan bir teknenin satış işlemleri nasıl yapılıyor.
    Almayı düşündüğüm tekne marin boat 4.50 m.bu tekne hakkında da olumlu olumsuz bilgi sahibi olan üye arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Hayatımda alacağım ilk tekne emekli oldum amatör olta balıkcılıgı yapacağım.Haliyle tecrübesizim. bilgilerinize ihtiyacım var.

2. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Satış işlemleri Liman Başkanlığından oluyor tabii almak istediğiniz teknenin Liman kaydı olmalı yani ruhsatı esas adıyla bağlama kütüğü ruhsatnamesi. 80-100 TL. gibi bir ücretin Ziraat Bankası ilgili hesabına yatırılmasıyla kısa sürede halledilebilen bir iş. Ruhsatsız otomobil almayacağınız gibi ruhsatsız tekne de alamazsınız bilginiz olsun. Bahsettiğiniz tekne markası hakkında forumda çok konu var konuyu açtığınız yerde ararsanız oldukça fazla bilgi bulacaksınız, size sadece denizin şakaya gelmeyeceğini söylemek isterim yani sıkıntı bütçeyle alakalı ise biraz bütçenizi aşmanızı tavsiye ederim, selamlar.

3. isgu

isgu ismail

Çok teşekkür ederim.