tekne tentesi(güneşlik)

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında ergeg tarafından paylaşıldı.

1. ergeg

ergeg tevfik

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok hayır
    öncelikle herkese selamlar.4.50 boyundaki yeni aldığımız tekneye yazın güneşte kavrulmamak için tente almak istiyorum.fakat bir türlü bulamıyorum.tentecilere soruyorum onlarda iskeleti sabit olarak yapabileceklerini söylüyorlar.bense kullanılmadığı zaman sökülüp takılması basit olanlar var, birkaç teknede gördüydüm onlardan istiyorum.benim sizden ricam bu bahsettiğim tentelerden tekirdağ veya istanbul avrupa yakası civarında nereden temin edebilirim .ingilendiğiniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.ve hatta bu tavsiye edeceğiniz firmalarda varsa tekneye merdiven,ip ,can yeleği ve uygun fiyatlı birde balık bulucu almak istiyorum.eksiklerimizi tamamlayacağımız firmalar lazım.

2. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

İstanbul
    Unkapanı
    İMÇ Çarşısından bulabileceğinizi düşünüyorum.

3. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

4. Suatreis

Suatreis

Yol üzeri hali ile Silivri ye uğrayacak olursanız, oradaki malzemecilere bir danışın. O bölgede tekne malzemesi satışıda bu işyerleri tarafından yapılmaktadır. En azından rehberlik edeceklerdir. Belkide bu durumda fazla yol katetmenize gerek kalmaz.

5. yilmaztaha

yilmaztaha

Favori Kamış:
    Olta zıpkın
    En İyi Avı:
    Kofana
    Tekne güneşliklerini genellikle Fiber tekne yapan imalathanelerin yakınlarında bulunan döşemeciler yapıyorlar.Teknenin ebatlarına göre fiyatları değişiyor.Ben geçen sene 250 YTL ye yaptırdım. Tekne eni 160 cm -170 cm gibi ölçülerde ise hazır yapılmışlarıda mevcut bulabilirsin.Kullanacağın yerin çok rüzgarlı olmaması da gerekiyor. Ben çanakkalede kullanıyorum. Epey güzgarlı, birazda sürat yapınca dikkatli kullanmanız gerekiyor. Tuzlada nuh sanayi sitesinde tekne imalatçıları var.Orada bu işi yapan bir atölyede mevcut. Kaliteli malzeme kulanıyorlar, ancak genelde yatlara yaptıkları için fiyatları bana yüksek gelmişti.Tenenez çok büyük değilse www.isatektekne.com.www.teknesan.com adreslerinde tekne üstünde resimlerini görebilirsiniz.

6. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    dostum ben kendim yaptım,
    2 boy alimunyum boru aldım, U şeklinde kıvırttım.
    krom 2 tane tekneye monte edilecek parçalardan aldım,
    üzerinede de koyu yeşil delikli (bu aralar güneş alan sokaklara falan geriliyor) çuval benzerinden aldım ve yaptım,
    geçen seneyi gayet iyi geçirdim. delikli alırsan rüzgarda da şişmez ve sistemi zorlamaz.
    kolay gelsin. hiç de zor değil :)

7. ozan

ozan Ozan

bende kendim yaptım aynı malzemeyle teknenin dört köşesine birer vidalı boru yerleştirttim. bunların içine 4 köşeden demirlere bağladığım tenteyi takıyorum

8. ergeg

ergeg tevfik

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok hayır
    ilginize teşekkür ederim.sizce istoç ta bulabilirmiyim.saygılar.

9. eLaLeMBiaLeM

eLaLeMBiaLeM Ercan

Favori Kamış:
    Lineaeffe S-FLEX / Okuma PL 865
    En İyi Avı:
    Yakaladığımda yazacağım:)
    Geçen gün dolaşırken tesadüf etmiştim BURADAN inceleyebilirsin çeşitli ebatlarda tenteler bulunmakta ve istediğiniz gibi portatif özellikte.

Birim : Adet
    Ürün Kodu : 11-10.36.523
    Marka : İTHAL

Fiyatı : 124,00 USD
    : 153,98 YTL
    Havale ile : 147,82 YTL

Özellikler
    Kol sayısı : 2
    En (cm) : 150
    Boy (cm) : 180
    Yükseklik (cm) : 110

Portatif tente, Anodize aluminyum kontrüksiyon, tuzlu su ve güneşe mukavim tente kumaşından mamuldür.

Tentenin tekneye montajı için gerekli parçalar içindedir. Ortadan teknedeki yuvasına geçirilip V şeklinde açılır, ipleri ile her iki yandan gerilerek tente sabitlenir. Kullanmadığınız zamanlarda tekneden kolayca çıkarıp götürebilirsiniz. Uzakdoğu üretimidir.

10. ozan

ozan Ozan

bu tente suya girmeden önce çıkarılması gerekir. benim dediğim modelde su içindede toplayıp bi kenara koymak mümkün. rüzgar alan denizlerde bu durumun ne kadar lazım oldunu göreceksiniz