tekne ve renk

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında dgorkem1 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    sınıf başkanım ben bir şey söyleyebilirmiyim.

bu ders boş geçecekse bahçeye çıkalım mıııııı:D :D

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Acaba bu Cipura larda korkarmi bu teknenin renginden:) Eger korkacaklar ise ben renksiz bir tekne kraliyim bari :D Aaaaaaaaaaaa konusamiyorum, biri büyümü yapti ne? Ama zarari yok, yazabiliyorum en azindan :D

3. Suatreis

Suatreis

yaaa mahir baba yaaaa baksana şuna ne diyo... naaptım ben yaaa. tek ayak eyvallah iki katı olucakmış nasıl havada durucam ben..... imdat be ya asıcak bu beni:D

4. Suat koptum yine:D :D :D ya sende olmazsan bu site neyapacak bilmiyorum.:D :D

5. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Suat ,Sennur seni 0,45 misinayla tavana asacaktır.Ben biliyorum :D:DÇok fena yöntemleri var:D:D

6. Sennur sözlü sınav ne zaman olacak, şimdi bizimkiler siteyi kırıp kaçarlar...:D :D :D

7. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Suat

Sen kimseye söyleme, ben sana torpil yaparım.:p
    Sennur'a '' Sana çok özel bir olta tarifi veririm, en çok balığı sen tutarsın.'' filan der, kandırmaya çalışırım merak etme sen.
    Hiç astırır mıyım ben seni , sonra ne yaparız biz sensiz;)

8. simendifer

simendifer Sennur

Reis amca siz de en yaramazını kayırıyorsunuz ama :p Diğerlerini nasıl zaptedeceğiz sonra ? :p Görkem'in konusunu darmadağın ettiler baksanıza :)

9. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    Bilgi, Deneyim, Emek, Sabır ve Nasib
    En İyi Avı:
    Kocaman bir hayaldi kaçan
    Dayanamıyacam Artııık...!

Sennur mektupları geri ver resimler sende kalsın

Yırtıp attın tüm hatıraları yazık değilmi şimdi tam konu pişmişken..?

10. simendifer

simendifer Sennur

:D:D zaten dağıttınız dağıtacağınız kadar... Açayım bari hatıralarınızı da, siz de rahatlayın ben de :D:D Ama cezadan kurtulmayacaksınız haberiniz ola :rolleyes:

11. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    İşte Budur Yaaa...!

Sağolasın Sennur...:) :)

12. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Halit Hocam..!

Seninde sorunun cevabı 1. sayfada Aman tırnaklara dikkat:) :) :)

13. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    abi oje rengi kırmızı ama istavrit vurmuyor. gerçi pembeyi de denedik maalesef sonuç aynı.
    birde arkadaş arabanın kornasına giderken çok basıyor onunlada ilgili olabilirmi acaba diye düşünüyoruz:D :D

14. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Olurmu Abi Yaaa...!

Bunca Yıllık Balıkçıya Yakıştıramadım Walla..!

Kırmızı nerde, pembe nerde, istavrit nerde..?
    O renkle ancak barbun ve mercan alınır. oda sağ ayak-baş parmağa sürersen.

İstavrit için kurşunii tonları olacak bi kerem oje ve üstüne de mavi simlerle çiçek yapacan Sennur 'un elinden gelir bu, (Gerçi o yalnızca silmeyi biliyo asetonla ya neyse):D :D :D

Yoksa sen istediğin kadar kornaya bas dur..! İnce Do dan vernedikçe notayı..!

Lütfen balığa biraz saygı ardadaşlar...

İstavrit hayvanı alıngan bir yapıya sahiptir.

15. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Arkadaşlar aramıza yeni katılan arkadaşımıza verdiğiniz cevaplar beni hayrete düşürdü. Çocuk gayet ciddi bir soru sormuş ve siz bunu eğlence haline getirmişsiniz. Umarım arkadaşımız darılıp gücenmemiştir. Ayrıca ben kesinlikle rengin önemli olduğunu düşünüyorum. Şöyle bir örnek vereyim. Fosforlu yeşil renkte bir balıkadam elbisesi giyip dalan arkadaşmı, yoksa kamuflaj balıkadam elbisesi giyen arkadaşınmı şansı çok? Bİr başka örnek 10-15m derinliğe olta sallıyorsunuz. Tekneniz beyaz olursamı farkedilir, yoksa mavi yada koyu tonlarında mı? Ayrıca ekmeğini balıkçılıkla kazanan kaç kişinin sandalının altının açık renk olduğunu gördünüz? Vesselam...

Son düzenleme: 2 Ağustos 2006
  16. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    emrah arkadaş 1,5 - 2 metre suda tekne ile balık avlayacaksa mutlaka önemlidir. kaldıki bu derinlikte tekneye ihtiyaç yok.
    yok eğer derin sularda 35-40 kulaç gibi bence önemi yok .

aslına bakarsan alınma konusunda biraz haklı olabilirisin. ama arada gülmek ,eğlenmek ve alıngan olmamak lağzım diye düşünüyorum.

;)

17. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Görkem Kardeş..!

Mesajına ilk katılımcı olarak cevap sormluluğu bana düşmekte sanırım.

Açtığın konu tartışılamayacak bir konu değildi aslında ve cevabım da konunun basitliğinden de kaynaklanmıyordu. Hatta RAPALA RENKLERİ gibi bir konuyu da açmış olsaydın cevap aynı olacaktı. Bir espiydi zamanı gelmişti patlayacaktı ve oldu.

Biliyorsun burası resmi bir kuruluş veya TRT formatlı bir site değil. Herşey dosthane gelişiyor. Arkadaşlığın içinde ne varsa bizde aynı formatla onu burada yaşatıyoruz.

Bazen bir arkadaşımız veya açılan bir konu popülarize oluyor ve paylaşım, taktir, gerilim, tartışma, espiri veya cıvıklıkla devam edebiliyor. Tepkilerimiz veya paylaşımımız o günün yaşanmışlılarından kaçtığımız bir ortamda çeşitli şekillerde yön alabiliyor.

Ama hiç birimizin hissiyatında aşağılama, küçük görme, böbürlenme, dalga geçme gibi arkadaşlık dışı kavramların olmadığına eminim.

Fakat bu konuda abartının dozunu kaçırdığımız konusunda itilaflar var. Kimin ne düşündüğünden önce senin düşüncelerinle ilgileniyorum. Espirimizin arkadaşlar arasında bazen anlamsız bir konuda ansızın çıkıp, kahkaha krizine dönüşen muhabbetler kıstasında kaldığını ve bundan başka hiçbir mana ve ard niyet taşımadığını özellikle vurguluyorum.

Eğer bu arada senin kırılmana vesile olduysam, biz gülümserken sen alındıysan kendim ve arkadaşlar adına ÖZÜR DİLİYORUM.

Saygıyla Kal.

18. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bildiğim kadarıyla, çevremde mevzuya en bilimsel yaklaşan benimdir. Bu yüzden herkes tutarken ben ancak seyrederim genelde. Genellikle ya en acayip balığı, ya da olmadık en büyük balığı tutar gelirim.

Mesela, köpride herkes izmarit tutar güzel güzel. Benim "bilimsel" tekniklerim ile yapılmış "bilimsel" takımları atarım, kafa gibi bir yengeç çıkar gelir. En iyi ihtimal iskorpit olur.

Bunun gösterdiği bilimsel bir gerçeği açık etmek isterim. Balık işinde bilimsel teknikler, ancak bilimden anlayan bazı entel balıklar üzerinde etkili oluyor. Sıradan balıklar, dededen kalma yöntemler ile yakalanıyor ancak, bilimsel yöntemlere itibar etmiyor..

19. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    35-40 kulaç gibi bir derinlikte bencede etkisi yoktur ama 20 metreye kadar çok rahat bir şekilde görülür. Yaptığım dalışlara dayanarak bunu söyleyebiliyorum. Tabiki hepimiz güleceğiz, eğleneceğiz ve bilgilerimizi paylaşacağız. Bu iş için arkadaşlar güncel bölümü altında sohbet diye bir bölüm açmışlar. Sohbetlerimizi hep beraber bu bölüm altından yaprsak hem eğlenmiş oluruz, hem de diğer bölümlerde açılan ve ileride bu konulardan faydalanabilecek arkadaşlar adına konuyu fazla dağıtmamış oluruz. ;)

20. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    İtiraf Ediyorum

Kuyuya taşı ben attıııııımm.
    Bırakın kalsın orada.....

Arkadaşlar kapatalım artık konuyu ne olur.
    Yoksa Sennur canıma okuyacak...

Son düzenleme: 3 Ağustos 2006
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.