tekneden sırtı (kaşık )çekme

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında ahmetkayan tarafından paylaşıldı.

1. ahmetkayan

ahmetkayan

Favori Kamış:
    kaşık v.s
    En İyi Avı:
    1967 yılında 24,5 kg Orfoz
    tekneden kaşık çekmede kullanılan, kurşunsuz aparatlar konusunda bilgi edinmek istiyorum . Resim gönderilirse memnun olurum.

2. deePblue

deePblue na

merhaba

ahmet abi merhabalar..sizin gibi tecrübeli abilerimize akıl vermek haddimize değil ama madem sordunuz bende bildiğim kadarıyla bi şeyleri karaladım buraya :)
    resim 1
    resim 2
    benim aklıma yatan en iyi yöntem bu fakat bu topun su üzerinde çıkaracağı ses ve su hareketleri balığı ürkütebilir mi? bilemiyorum.deneme imkanım olmadı lakin bu yöntemle güzel balık alan arkadaşlar var..hayırlı günler dilerim

3. ozan

ozan Ozan

teknede o şamandıra olmaz onu kıyıdan atarken kullanabilirsin

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Bu verilmiş olan takım kıyıdan at çek için kullanılan takımdır. Ve genellikle levrek avı için kullanılır.
    Teknede sırtı çekerken kullanacağınız takım için öncelikle hangi balığı avlamak istediğiniz önemlidir. ki ona göre kurşunlu yada kurşunsuz olta takımı hazırlansın ve kullanılacak olan rapala ve kaşık cinsi belirlensin...

5. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    serdar abininde dediği gibi sırtıyı hangi balık için çekeceğiniz önemli..Ayrıca o balığın dönem dönem avlandığı yani beslendiği çeşide göre bile avlama şekliniz değişir..Mesela biz bu bi hafta içinde normal kürekle sırtı çektik Lüfer için...Canlı yem olarak gamit kullandık..çeliktelden sonra 4 5 kulaç (0,70) sonra bi fırdöndü sonrada hemen hemen 3 4 kulaç bi boşluk daha..Biz bu sistemle 26 vuruştan sadece 6 tane alabildik bu altı tanesi toplamde 35 kg üstündeydi :D Gerçi Sistemin ne kadar başarılı olduğu tartışmaya açık :D

6. ahmetkayan

ahmetkayan

Favori Kamış:
    kaşık v.s
    En İyi Avı:
    1967 yılında 24,5 kg Orfoz
    merhaba sevgili adaşım.İlgine teşekkür ederim. Ancak benim aradığım sırtıda birden çok oltayı karıştırmamak için geliştirilmiş aparatlardı.Sırtıda amaç balık macerası.derinlik ayarlı muhtelif sistemleri denemek de bir balıkçı için yeterlidir.