Tekneyle balık tutmaya gitmek isteyen arkadaşlar bi bakın isterseniz.

Konu, 'Organizasyon Duyuruları' kısmında brsdmrc tarafından paylaşıldı.

1. çapari_55

çapari_55 mustafa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 800 gr
    aslında tekne degıl havalar malum baraja gitsek daha iyi yamur çamur çadır dev ateş sohbet muabbet fena olmazdı hanı

2. brsdmrc

brsdmrc Barış

Favori Kamış:
    Lineaeffe baia grande 420
    Favori Makine:
    okuma im65
    En İyi Avı:
    serrasalmus nattereri, yani bildiğin kırmızı karınlı amazon Piranhası
    Evet kimseden ses seda yok, herkes dönmedi bana ama ben yarın herkesi bi arayacağım, bakalım son durumlar nasıl.

3. serkan77

serkan77 SERKAN

yaa en kötü ihtimalle arkadaş getiririz sorun olmaz ama bu işi ertelemeyelim bence hiç yoksa herkes bir iki arkadaşını getire bilir sayıyı tamamlarız

4. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Arkadaşlar belki gereksiz belki zamansız olacak bu yazdıklarım fakat bu ilk olacak olan organizasyonunuzda daha evvel tecrübeli olan bir yada birkaç arkadaşla gerçekleştirmenizde fayda var diyorum, enazından ilk defa teknede avlanacak olanlara yol yordam gösterirler , ayrıca can güvenlğiniz konusundada sizlere yardımları dokunur diye düşünüyorum.

5. serkan77

serkan77 SERKAN

gelmek isteyen herkese açık zaten keşke ustadlarımızdanda gelen olsa bizde yeni şeyler öğrenmiş oluruz hemde yinede konuyu okuyan lar varsa bize yardım içinde olsa bekleriz

6. y.avluk

y.avluk yunus

Favori Kamış:
    lineaeffe
    Favori Makine:
    d.a.m.
    En İyi Avı:
    çapari ile eşkina:)
    dur bakalım pazar günü yağmurlu gösteriyor ama herşey pazar günü belli olur ne de olsa öğleden sonra çıkıcaz..

7. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Arkadaşlar ava gideceğiniz tekneye baktım güzel tekne. hangi bölgede avlanacağınızı bilmiyorum ben genelde boğazda avlandığım için önerilerim o yönde olmuştu biraz yardımcı olmaya çalıştım. teknede düzenek kıyıdan tamamen farklıdır. mesela biz istavrit için 8 hatta 7 numara iğneli köstekler kullanırız ve en az 200 ila 500 gr kurşun kullanıyoruz. kaç kişi olursak olalım 2 oltadan fazla olta atmıyoruz bu tabii ki istavrit zamanı akıntılı yerlerde. çiinekop zamanı ise tamamen değişken. zoka kullandığımızda demir atarsak 4 tane olta indirebiliyoruz hatta 6 tane bile indirmişliğimiz var tabi zoka olayı da tamamen ustalık isteyen bir olay, el oltası kullanıyoruz 0.35 mm iyi gerilmiş misina, 0,30 misinaya kıstırma kurşun 40 gr. kıstırma kurşunun iki kulaç altına 15 - 20 gr parlak zoka. yem canlı kreçe,
    eğer çinekop çaparisi kullanıcaksanız yine en az 200 gr kurşun kullanmanız gerekiyor ve oltalarınızı çok iyi takip etmeniz lazım. anladığım kadarıyla kalabalıksınız hal böyle olunca olta çözmekten balık tutamaz hale gelebilirsiniz bunun içinde akıntının yönünegöre olta atma ve toplama sırası belirlemeniz lazım ve herkezin ltasına mukayet olması lazım. tekneden kamışla sadece yemlik istavrit tutmak için avlandım. onun dışında istavrit zamanı 25 köstekli çapariyi bile el oltasıyla kullandım. küçük ve en fazla 4 kişilik teknelerle şansınız daha fazla olacağı inancındayım ve kaptanın da balık avı konusundaki tecrübe ve hünerleri de çok önemli. benim ava gittiğim kaptanlar boğazda çok tecrubeli oldukları için sağolsunlar çok yardımcı oldular ve çok şey öğrendim.
    şimdiden size rastgelsin arkadaşlar raporunuzu sabırsızlıkla bekleyeceğim umarım çok güzel bir av günü yaşarsınız...

8. brsdmrc

brsdmrc Barış

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma im65
    En İyi Avı:
    Evet söylemeyi unuttum, gelecek arkadaşlar gelirken 150-200-250 gr lık kurşunlardan getirmeyi unutmasın, yoksa takımları uçurtma olur. Bide o kurşunlara dayanacak bedenli çapari edinirlerse iyi olur. Hava ters olmazsa saat 2gibi kumkapıda buluşacağız. Zaten amaç tanışmak istediğimizde balık tutmaya tekneyle veya teknesiz gidecek arkadaşlar edinmek. İşlerimiz iyi giderse periyodik aralıklarla aynı tekne ve kaptana abone oluruz.

9. brsdmrc

brsdmrc Barış

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma im65
    En İyi Avı:
    He bu arada listemizden eksik çıkarsa arkadaşlarla tamamlayabiliriz tabiiki. Eksik olunca arkadaş getirmek isteyeni haberdar edeceğim.

10. colonel-62

colonel-62 arif

Arkadaşlar bu iş olursa sağolsun BARIŞ sayesinde olacak.İnşallah tanışırız ama ben bu hafta müsait olamayacağım.Daha önce söylemiştim.Haftaya ve devamında mutlaka organize oluruz.Aklım sizlerle olacak.Raporu mutlaka siteye aktaralım.
    Barış;Sayın ENGİNSON'un dedikleri önemli.Eğer kalabalık olmazsa küçük grupla devam edilir.Senin tekne maşallah transatlantik gibi.ben daha küçük birşey bekliyordum.Bu tür tekneler için ruhsat vs.gerekiyor mu.Denizin ortasında izin vs.moraller bozulmasın.
    Aklım sizinle..İnşallah haftaya görüşmek üzere...

11. kedi

kedi kazim

Favori Kamış:
    Okuma
    Favori Makine:
    Okuma
    Ben işlerden dolayı pek foruma giremiyorum.
    Benden yana bir sorun yok orgz. asla kaçırmam
    Hatta sabah 05.00 ten itibaren balıkta olucam öğlen teknedeyim.
    Tekneye bineceğimiz yeri tam olarak kestiremedim.
    biraz tarif lazım. :)

12. brsdmrc

brsdmrc Barış

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma im65
    En İyi Avı:
    Murat Abi (starmix) sizin verdiğiniz numaradan ulaşamıyorum. Bi beni haberdar edermisiniz.

13. serkan77

serkan77 SERKAN

arkadaşlar azcık kötü bir haber vericem, avrasya maratonundan dolayı yarın saat 2 ye kadar sahil kenedy yolu kapalıdır. o yüzden altarnatif yollar dan ulaşmaya çalışalım, birde trafik olma olasılığını düşünerek, yola biraz erken çıkalım. şimdilik iyi akşamlar .

14. brsdmrc

brsdmrc Barış

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma im65
    En İyi Avı:
    Hadi yaa, kötü oldu bu. Neyse inşallah unkapanı aksaray arası kapalı değildir.

15. Palamut Yalayut

Palamut Yalayut ALİ KAHYA

Favori Kamış:
    ALBA STAR
    Favori Makine:
    SHIMANO AERO 5000
    En İyi Avı:
    2.5KG EŞKİNA
    Arkadaşlar ben bu hafta organizasyona dahil olamayacağım bilginize.

16. brsdmrc

brsdmrc Barış

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma im65
    En İyi Avı:
    Ali'ninde işi çıkması nedeniyle, sayımız şu anda 5, yani anlayacağınız baya fire verdik, yanında arkadaş getirmek isteyenler varsa getirebilir. Kişi başı 25 tl olacak gibi. Ona göre tedarikli gelirseniz sevinirim.

17. serkan77

serkan77 SERKAN

Bu Hiç Iyi Olmadi Arkadaşlar 5 Kişi çok Büyük Yükümlülük Olur Büyük Ihtimalle Ben Bir Kişi Getire Biliyorum Daha önce En Azindan Haber Verilseydi Bir Kaç Kişi Dadha çağira Bilirdik

18. volkanca

volkanca Volkan

merhaba Barış, bu hafta katılamayacağım ancak sonraki haftalar için listeye be nide ekle lütfen. -volkanca-

19. sky58

sky58 yusuf

En İyi Avı:
    istavrit
    Selamlar
    Bende katılmak isterim.
    Ne zaman ve nerden organizasyon?

20. saytac

saytac SERKAN

Benide haftaya için listeye ekleyin.Evet arkadaşlar cidden gelebilicek arkadaşlarla liste oluşturalım.