Temmuz ayı Eskişehir ve civarı organizasyonu

Konu, 'Organizasyon Duyuruları' kısmında Bozüyüklü tarafından paylaşıldı.

?

Nerede Buluşuyoruz..?

Anketin kapanma tarihi 9 Temmuz 2007.
  1. Dodurga Barajı-Bozüyük

4,0%
  2. Sarıyar Barajı-Eskişehir

20,0%
  3. Kıranşeyh Göleti-Kütahya

12,0%
  4. Kızıldamlar Barajı-Söğüt

16,0%
  5. Sakarya Nehri-??????

12,0%
  6. Büyük Yayla-????????

8,0%
  7. Sarmadı Başka Yer Olsun..

28,0%
  1. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    07 Temmuzda tanışma, kaynaşma ve balık tutma organizasyonumuzu neerede yapalım..?

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    11/12 ağustos a alın tarihi gelin foça da yapalım hep birlikde hakan kardeşim;) :)

3. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    Abi davetin için teşekkürler ama tuzlu su bizi bozar:D mümkünse sen bize katıl memnun oluruz..;)

4. esk balık timi

esk balık timi

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    haftanın en iyisi
    bu sene bölgemizde serbest bırakılan göletler var, bence organizasyon için acele etmişsin buralardan haber alalım sonrası kolay,sende mekece göletini araştır.

5. Ali26

Ali26

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg Yayın 3,5 kg Turna 3 kg
    selam,
    07 Temmuz tanışma, kaynaşma ve balık tutma organizasyonuna işlerimin yoğunluğu nedeni ile uzun müddet katılamam sizlere ama , çevreme 100 km yakınlıklarda yapacağınız organizasyona sırf tanışma maksatlı 1 kaç saatliğine katılabilirim . Malum yaz sezonu ve senelik izinler dolayısıyla mesaili çalışma başladı . yapacağınız ve yapılacak olan organizasyonda görüşmek üzere.
    Mekece göletinde , Aynalı, kambur, yayın ve turna olduğunu duydum, henüz orada avlanma şansım olmadı, fakat duyduğum kadarıyla küçük balık turna tarafından istila edildiğinden hep büyük balıklar varmış. Mekece barajı gölü etrafı piknik yapmaya da müsait olup, bu ilk tanışma ve kaynaşma için uygun olacağını düşünüyorum, yinede o zaman kadar epey vakit var.
    görüşmek üzere

6. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    Slmlar arkadaşlar şu oylamaya bi şık ta ben ekliyim nacinin gölü adam sölemiyo oraya gidem:D :D

7. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    Cahit abi tarih önemli değil daha ileri bir tarihe de alabiliriz tabiki,yeterki tüm katılmak isteyenlerle aramızda anlaşalım.Bu mekece göletini ilk defa duyuyorum yayın ,sazan ve turna çıkıyormuş demek,biraz araştırma yapalım o zaman ..;)

8. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    Sevgili Ali abi,sen mekeceye yakın olduğundan dolayı araştırma imkanın bizlerden daha iyi olur sanırım,dediğim gibi tarihte değişiklik yapabiliriz,senide aramızda görmekten mutlu oluruz.mekece göleti hakkında raporlarını bekliyoruz.

9. Ali26

Ali26

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Mekece göleti Bilecik çıkışı Bursa Yenişehir yolu üzerinde , Bilecikten 5 km felan uzaklığı var. Erafı çam ağaçları ile çevrili piknikçilerin mekanı , hele hafta sonu Bilecik halkının büyük bir çoğunluğu burada hafta sonu sitresi atıyor , Gölet sulama amaçlı yapılmış olup, sanırım köylü tarafından balıkçılardan ücret topluyorlar .
    Bu sabah Bilecikli birkaç arkadaşla görüştüm, balık durumu hakkında . aynı fabrikada çalıştığımız bir arkadaş hafta sonu turnaya atçek yaparken ( kaşık) 4-5 kg yayın yakalamış, ondan önceki hafta piknik için gelen bir aile 5-6 kg sazan yakalamışlar , yine bundan 10 gün önce felan bir Polis memuru yine Turnaya kaşık sallarken 30 kg kadar sazan yakalamış . tabi bunlar hep buradan duyduklarım , kendim görmedim .
    bu gölet elmalı göletinden az bişey büyük , Eskişehir Keskin göleti gibi dairesel şekilde, kıyıları sığı, sadece baraj bentinin olduğu kısımları derin , sığı yerler otluk olduğu söyleniyor , yani sallama atıldığında otlardan dolayı zor çekiliyormuş .
    benim söyleyebileceklerim bu kadar , ama yinede araştırmalara devam edeceğim,

10. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    İyide Ali abi bahsettiğin gölet Pelitözü göleti,Mekece göleti deyince bende Mekece civarında zannetmiştim.bizim her sene defalarca gittiğimiz pelitözüne mekece göletimi deniyor şimdi?aynalı sazan ,kambur sazan,turna,yayın çıkıyor deyince aklıma pelitözü gelmişti zaten:) ama ben pek tavsiye etmem orayı,balık tutabileceğimiz bir yer olsun abiler.20 kişi gitsek 2-3 kişi balık tutabilir oradan,nasip tabii..

Son düzenleme: 20 Haziran 2007
  11. Ali26

Ali26

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    pardon Hakan göletleri karıştırdık , anlattığım yer Pelitözü göleti tabi ki yaaaa
    hay allah bende isimleri karıştırdım , herkezden özür dilerim .
    Mekece göleti Eskişehire epeyce uzak , Bilecik Osmaneli 120 km , Osmaneliden daha İznik istikametine 18 km daha gidiliyor , burasıda aynı Eskişehir Keskin göleti gibi fakat daha büyük . pullu ve aynalı sazan , kızılkanat balıkları var . gölet 15 senelik felan ama organizasyon için bilmem olurmu , etrafı köylü tarlaları ile çevrili ve sadece bir kısmında gölgelik olabilecek çam ağaçları var . genelde bu gölete Adapazarlı balıkçı arkadaşlar gelirler. gölette küçük büyük sazan mevcut .

12. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    Bende şaşıdım pelitözüne mekece göleti diyorlarda bizmi duymadık diye:D

13. flazer

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    hakan göletleri böle karıştırırsanız sizin misinalarda dolaşır :D hadibakam bulun şöle güzel bi gölet slmlar

14. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    Bulcaz kardeşim bulcaz:cool: hele bi millet sezonu açsın bak o zaman ne hikayeler dinleyip ne göletler bulucaz.ben en çok Cahit abiden ümitliyim,hangi gölet ne zaman serbest ne zaman yasak en iyi o biliyo ,:) tabi madeni bulup buradan valla hiç bişey tutamadım demesse..:D :D :D

15. esesli26

esesli26

Favori Kamış:
    kamış,makara,kepçe
    En İyi Avı:
    2-3 kg arası sazan
    mekece göleti hk.

Merhaba arkadaşlar,
    Ben foruma yeni katıldım herkese iyi bir sezon diliyorum.
    Adım İsmail Ergen,Eskişehirliyim,Sakarya'da öğretmenlik yapıyorum.
    Mekece Pamukova'ya 10-15 km. mesafede bir küçük barajdır.Eskişehir'den Adapazarı'na giderken yolun sağında kalır.Yaklaşık 10 sene önce keşif için gitmiştim.Eskişehir'deki Su arıtmanın yanındaki regülatörün 2-3 katı büyüklüğünde bir yerdir. Ortasında bir adacık olumuş söylendiğine göre de en iyi avı oradan alınıyormuş.Kıyısı genellikle sazlık olup botsuz avlanılabilecek yer fazla değildir.Botla gidilip bir iki gün kalınırsa verimli olabilir.
    Ayrıca yine Mekece'ye 10 km.(Mekece 'ye girince İznik yoluna sola dönüyorsunuz ) Çerkeşli göleti var ve bir kaç sene öncesine kadar iyi sazan yapıyordu.

16. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    Aramıza bir hemşehrimizin katılması beni çok mutlu etti,hoşgeldin.verdiğin bilgiler için sağol,imza ayarlarını yaparsan memnun oluruz...;)

17. flazer

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    esesli aramıza hoş geldin

18. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    aramıza hoşgeldin esesli.

19. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    arkadaşlar adminlerden rica ettim konuyu temmuz ayı organızasyonu olarak değiştirdiler sağolsunlar,sezon açıldıktan sonra herkezin görüşlerini beklicez ,ona göre plan proje hazırlayacaz allahın izniyle....

Son düzenleme: 23 Haziran 2007
  20. esk balık timi

esk balık timi

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    haftanın en iyisi
    ismail aramıza hoşgeldin.hakan merak etme iyi bir yer bulunca bildireceğim.