Temmuz: Gocek tavsiyeleri?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında acquis_communautaire tarafından paylaşıldı.

1. acquis_communautaire

acquis_communautaire

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Ne kilosu yahu, gram :)
    Degerli arkadalar,

Oncelikle bu ilk mesajimla aranizda olmaktan son derece memnun oldugumu bilmenizi isterim. Kisa zaman once tanistigim bu site icerigiyle beni oldukca etkiledi. Benim gibi bu isin ABC'sini ogrenmeye calisan insanlar icin onemli bir "databank" gorevini goruyor :)

Her amator gibi benim de "ne, nasil, ne zaman" sorularini sorma ihtiyacim var, sanirim mazur gorursunuz.

Temmuz ayinin 3.haftasi bir grup arkadasla birlikte tekne kapatip Marmaris-Fethiye hattinda, guzel Gocek koylarinda mavi tura cikiyoruz, cok afedersiniz :) Bu yoreyi taniyan arkadaslardan tavsiyeler alsak sanirim faydali olacak. Ornegin bugun bir arkadasimla gittigim av magazasindaki satici, tekneden sirti cekmek icin teleskobik degil iki parcali ici dolu olta almamizi tavsiye etti. Daha saglam olurmus. Biz de uyduk imama :) Ayrica Yozuri rapala verdi, düz gümüş renkli parlak olanlardan...Gerci, tekne hizli gideceginden pek sansimiz olmadigini da vurguladi. Palamut caparisi de verecekdi ama magazanin sahibi Temmuz'da oralarda palamut vurmayacagini soyledi. Koyda demirledigimizde kullanmak icin de dip oltasi verdi fazla sayida...Balon baligi denk gelirse kesip alir, saga sola takacaklariniz da cabasi deyip 5-6 tane 4-5 igneli takim verdi, karidesle kullanin tavsiyesiyle...

Durum budur. Hic bir iddiasi olmayan, keyif icin olta atacak amatorlere Temmuz-Gocek baglaminda ne tavsiyeleriniz olabilir...

Saygilarimla,
    Utku

2. deePblue

deePblue na

utku bey aramıza hoşgeldiniz.
    o bölgeyi bilen abilerimiz yardımcı olacaktır;)
    bide imza ayarlarınızı yapsanız tam süper olacak :D

3. acquis_communautaire

acquis_communautaire

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Değerli arkadaşlar...Bir hafta süren tekne turumuzda yozuri marka rapala ile iki orkinos yavrusu (3'er kilo ağırlığında) tutulup tekneye ve sonrasında mideye alınmış olup, bir tanesi tekneye alınırken misinanın teknenin metal merdiveni tarafından kesilmesi sonucu kaçırılmış, bir tanesi de 0,40 misina kullanma hatası nedeniyle hüzün dolu bakışlar altında deryaya dönmüştür...

Son derece acemi iki balıkçı adayının ilk tekne tecrübesi için fena sayılmaz...

Resimler ve fotolar en yakın zamanda burda olacak...

Saygılar...

4. acquis_communautaire

acquis_communautaire

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
  5. acquis_communautaire

Merhaba arkadaşım,

İmza ayarlarını yaparmısın lütfen,

Daha sonrada tanışalım bölümüne ugrayıp kendini tanıtan bir konu açıverde, sana bir hoşgeldin diyelim:)

İmza detayları için TIKLA;)

Teşekkürler:)

6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Mutlulugunuzu ve guzel balikciliginizi kutluyorum.
    Lutfen profil bolumune girerek imza ayarlarinizi yapiniz.Imzanizda adiniz , istenirse soyadiniz, dogum tarihiniz ,katilinan yer ve kan gurubu bilgilerinizi vermeniz onemle rica olunur.

Sitenin acilis sayfasinda bulunan 37/2 Sirkuler bolumunu sitemize yeni ktilan butun dostlara okumasini tavsiye ediyoruz.Ozellikle acemi oldugunuzu iddea ediyorsaniz guzel bir baslangictir balik ve balikciligi ogrenmeye.

Bu arada eger tanisma konusu acmamissaniz lutfen tanisalim bolumune tiklayarak kendinizi ve balikciliginizi ifade eden bir konu acarsaniz butun site dostlarimiz size sicak bir merhaba demek sansina erisir.

Yazili orkinoslarinizi bir kez daha kutluyor bu avcilikta gunluk limitin kisi basina 5kg veya 2 balik oldugunu vurgulamak istiyorum.

Saygilar sunarim, ailemize hosgeldiniz...Keyifli paylasimlarda bulusmak uzere, kalin saglicakla...

7. acquis_communautaire

acquis_communautaire

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Yahu tavsiyelere uyarak ve linkteki adımları takip ederek imza ayarlarımı yapıyorum. Önizlemeden sonra kaydt tuluna da basıyorum ama olmuyor. Deli olacam :) Bu kadar uyarı almak istemezdim, kasti bir durum yok...Tekrar deneyeceğim olana kadar...