Tenisçi dirseği

Konu, 'Genel Konular' kısmında mder55 tarafından paylaşıldı.

 1. mder55

  mder55 Eray

  Yaş:
  64
  Mesajlar:
  252
  Şehir:
  Bafra
  Favori Kamış:
  olta
  Arkadaşlar, bir kaç ay önce gittiğim Ortapedi doktorunun bana sende tenisçi dirseği rahatsızlığı var diye söylediğinde şaşırmıştım.Hayatımda hiç tenis oynamamıştım.Bunun nereden olabileceğini düşündüğüm zaman At cek ile balık tutmaktan kaynaklandığını anlamış oldum.Tabiki ilaç tedavisine başladım.Bir miktar ağrılar azalsada gitmiyor.Sevgilerle..

  (Tenis pek çoğumuzun amatörce uğraştığı bir spordur. Pek çok yararlarının olduğu şüphesizdir. Ancak bilinçsizce ve uygun olmayan ekipmanlarla yapıldığında sağlık sorunlarına neden olur. Bunlardan en yaygın olanı ve iyi bilineni tenisçi dirseği dediğimiz sakatlıktır. Dirseğin dış tarafındaki kemik çıkıntısından başlayan ve kola yayılan ağrıyla karakterizedir. Ellerin ve kolun kullanılarak yapıldığı pek çok işten sonra da (boyacılarda, çekiçle çalışanlarda, temizlik işçilerinde ) çok sık görülür.

  Dirseğin dış bölgesinde; el ve el bileğinin hareketlerini sağlayan kasların dirsekte kemiğe yapıştıkları yerde olan zedelenmeleridir.)

  Alıntıdır...
   
 2. Eray ağabeyim gelmiş geçmiş olsun.
  Umarım kısa zamanda eski sağlınıza kavuşursunuz...

  Yapmış olduğunuz alıntıdan sonra benimde halen ara ara devam eden ağrım aklıma geldi. Acaba birbirine benzer bir durum mu....?

  Şöyleki..
  Geçtiğimiz Kurban Bayramında kurbanımı kestik, yüzdük ardından mübareği ayırmağa geldi sıra. Haliyle bazı yerde bıçak bazı yerde nacak, bazı yerde satır kullandım. Tabii sıcağı sıcağına hissetmedim ama akabinde sağ dirseğimde aşırı bir ağrı söz konusu oldu.O gün önemsemedim,ertesi günden itibaren ağrı arttı. Büyüklerimizin zorlamışsındır incilmiştir deyimleri ile biraz ovulması, biraz ilaç tedavisi ile dirseğimdeki ağrı bir nebze olsun azaldı. Lakin biraz zorlayınca yine nüksediyor.
  Şimdi düşünüyorumda fazla zorlamadan kaynaklanan bu ağrılarım bahsettiğiniz konular ile bir bağlantısı olabilirmi??
   
 3. Eczacı

  Eczacı

  Mesajlar:
  3.057
  Şehir:
  Aydın
  Favori Kamış:
  olta
  Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim size.
   
 4. smyrna

  smyrna Sevil Kurtoğlu

  Yaş:
  57
  Mesajlar:
  7.772
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  olacak inşallah
  Bu gerçekten çok önemli hepimizi ilgilendiren bir konu . Bu rahatsızlığı yaşamamak için nasıl davranmalı , ne gibi davranışlarda bulunmalı diye sormak gerekir ?
   
 5. abir

  abir

  Yaş:
  47
  Mesajlar:
  147
  Şehir:
  sivas
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  yayın 8
  sevgili eray abi ve diğerleri hepinize geçmiş olsun. bu aslında bana biraz da komik geldi. şimdi bir avlakta karşılaştığım balıkçıya sorsam tenisçi dirseği varmı diye, onun balkavi net üyesi olup olmadığını şıp diye anlarım. balıkçı balıkçıyı dirseğinden tanır diye bi söz bile çıkabilir. hoşgörünüze sığınarak yaptım bu şakayı, umarım kimse darılmaz.:)
   
 6. feyyaz

  feyyaz

  Mesajlar:
  729
  Şehir:
  istanbul
  Favori Kamış:
  turna fresh 3,90 okuma
  En İyi Avı:
  Lufer
  Azizim geçmiş olsun.Ayrıca Sayın Önderoğlu bizleri çok güzel aydınlatmışlar sağlun.
   
 7. mder55

  mder55 Eray

  Yaş:
  64
  Mesajlar:
  252
  Şehir:
  Bafra
  Favori Kamış:
  olta

  Darılmak,öyle birşey olmaz çok güzel bir anlatım olmuş.:) At cek yapanlar bu rahatsızlığa dikkat etmelidir..(Yoksa balıkçı,balıkçıyı dirseğinden tanır;) )
  Ahmet,arkadaşım sanada geçmiş olsun...Sevgilerle...
   
 8. carpe

  carpe

  Mesajlar:
  1.723
  Şehir:
  izmir
  Favori Kamış:
  olta, zıpkın
  En İyi Avı:
  3.7kg levrek 8kg sazan
  Arkadaslar tenisci dirsegi duşmeye baglı olusmaz..
  El ve kolların aynı pozisyonda kullanılmasından dolayı olusan ve sinir kılıfıyla alakalı bir sorundur.
  Bazılarınında ellerinde benzer sikayetler olusur.
  Bunada CARPAL TUNEL denir.el isi yapan kadınlarda daha cok olur.saatlerce bilgisayarda mause tutarak oyun oynayan veya play stationda saatler harcayan arkadaslar adaydır bu hastalıga..
  Üzulerek soyluyorum ilacla tedavisi cok zordur..Yıllarca tedavi olursunuz ama sikayetleriniz gecmeyebilir.
  Ameliyatı cok kolaydır(ozellikle carpal tunel in ki 5 dk surer).
  Ama ehil ellere basvurunuz.Ben 13 senedir bu sektorun icinde oldugumdan dr konusundada secici olun derim.Malesef herkonuda oldugu gibi SAGLIK sektorunde de maddi yozlasma oldugundan dr unuzu ve ameliyat olacagınız kurulusu iyi irdeleyin.
  SONRA 5 DK LIK İS KEYFİNİZİ KACIRMASIN.