Terkos Balaban Turna avı ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında FaTi tarafından paylaşıldı.

1. FaTi

FaTi

En İyi Avı:
    3,7 Aynalı
    Balaban,Terkos tarafında en çokturna nerede çıkar ve o çevrede sandal kiralanabilecek yer varmı.Tşk.

2. Evet balaban köyünde turna çıkmaktadır tekne ise orda tekne barınağı var onlarla konuşursan kiralıyorlar...

3. balıkçıyan

balıkçıyan

Favori Kamış:
    oltalarım,tüfeklerim
    En İyi Avı:
    yayın 11.05
    slm

terkosta yıllardır avlanırım ençok akyarlar denilen mevkide balık çıkar tabi turna.terkos ta ayrıca çok iyi sazan da çapakta tirsi ye benziyen orada karagöz denilen bir balık, çapak, kızılkanat, yayın, sudak nadiren çıkıyor...tekne konusuna gelince sadık refik ve süleyman amca size yardımcı olurlar süleyman amca kürekli fiber kayık veriyor diğerleri pancar motor tabir edilen kayıklarla senin istediğin gibi dolaştırıyorlar.rasgele öğrenmek istediğin başka konu varsa yardımcı olabilirim,rasgele.

4. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik

Fikret abi bu balığı ben tuttum ama gerçek adı nedir bilmiyorum.hatta çapari ile alıyorduk.ince ufak bir balık benim tuttuğum sizin dediğiniz balık mı acaba:confused:

5. balıkçıyan

balıkçıyan

Favori Kamış:
    oltalarım,tüfeklerim
    En İyi Avı:
    yayın 11.05
    :)

bu balıkderken tirsi olmalı yumurlamak için terkosa geliyor çok lezzetli yada bize öğle geldi evet çapariye belli bir zamanı var o zaman müthiş geliyor öğleki bazıları deniz deki sarıkanat kadar iri 5 6 tane çapariye gelince harika zevkli

6. 05Elmacı

05Elmacı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    25 kg yayın ve 11 kg kara sazan
    slm aleyküm fatih kardeş.terkosun hemen hemen her yerinde turna çıkar.fakat balabana hafta içi gitmeni tercih ederim.çünkü hafta sonu tekneci arkadaşlar iyi insanlar ama pikniçiler geldigi için çok yüksek fiyat istiyorlar.turna balıgının büyüklerini yakalamak istiyorsan.arka yarlara yukarı deniz tarafına git ve tekne rolentide giderken mutlaka kırmızı renkler agırlıklı rapala kullan ayrıca kıyılarda saz kenerlarına yakın yerlere parlak benim tabirimle çorba kaşıgı kullan varsa yanında fransız büyük pems kullan başarı kaçınılmaz.ben kendi şahsıma hiçboş dönmedim geçen seneki rekorum 7kg dır.kardeş şayet gidersen senden ricam lütfen ufakları suya geri sal.çünkü her sene turnalar gittikçe küçülüyor biliçsiz arkadaşlar yüzünden şansın bol olsun.rastgele

7. balıkçıyan

balıkçıyan

Favori Kamış:
    oltalarım,tüfeklerim
    En İyi Avı:
    yayın 11.05
    :)

elmacı bülent dostum güzel bir konuya değinmiş bu aralar gerçekten küçük turna çok çıkıyor lütfen önümüzdeki yıllarda daha güzel avlar yapabilmemiz için küçükleri geriye bırakalım küçük tutanları uyaralım..teşekkürler elmacı...

8. balıkçı metin09

balıkçı metin09

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    5.750 sazan
    selam fatih kardeş terkostaki iskinin deresinden turna çıkarmı vede terkozda kıyıdan atıcam ama gölün yanına nasıl girebilirim arnavut köyden gidecem 40 cm nin altındakileri salınki seneyede yakalıyalım

9. FaTi

FaTi

En İyi Avı:
    3,7 Aynalı
    Alalh razı olsun

Hepiniz sağolun.Çok yardımcı oldunuz.Küçük balıkları tabiki geri bırakmalıyız.Bana göre bu amator balikcilik kuralı değil insanlık görevidir.Dedikleri gibi torunlarımız emanet aldık.

10. Arkadaşlar imza ayarlarınızda isim,il,kan gurubu ve doğum tarihi olması gerekiyor eksik olanlar onları tamamlayalım ..;)

11. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    Shimano STELLA-----Lesath Spinning Shore Game
    En İyi Avı:
    1.150 gr Lüfer 2.5 kg Turna
    arkadaslar bende terkosta turna yakaladım bolca..ben durusu koyunde avlanıyorum..gecen hafta sonu gittim ama bisey yakalayamadım hava soguk du..ben genelde mayıs ve sonrası ava çıkıyorum...bu mevsimde kayık kiralasak balabandan yada durusudan çıksak arkadasın soylediği gibi denize dogru felan gitsek balık yakalama sansımız ne olur.. bu ayda balığın vurusu nasıl olur??

12. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hasan abi durusu dan tekne kiralama fiyatlarından haberin varmı :confused:

13. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    Shimano STELLA-----Lesath Spinning Shore Game
    En İyi Avı:
    1.150 gr Lüfer 2.5 kg Turna
    yok harun kardesim... bundan 10 sene once kiralıyodum ..bayadır tekneyle çıkmadım kıyıdan atıyoruz..ama bende merak ediyorum..bilen arkadaslar soylerse kiralama fiyatını cok makbule gecer..

14. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tamam abi anladım...

15. balıkçıyan

balıkçıyan

Favori Kamış:
    oltalarım,tüfeklerim
    En İyi Avı:
    yayın 11.05
    slm

ben balaban da 3 kayıkçı tanıyorum gün içinde isteyene telefonlarını verebilirim siz hangi kayıkla çıkacağınıza karar verin,bana göre sizde kıçtan takma 9.9 motor varsa şahane bir av yaparsınız,balığın adresini bile söğleye bilirim ama 45 cm den az olanları geri salmak şartı ile.

16. AynalıCarp

AynalıCarp

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg turna
    iyi tanırız onları.Az mı teknelerini kiraladık?

17. harunturkmen

harunturkmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    75 cm turna, 6kg yayın
    sevgili balıkçıyan sizden terkostaki kayıklardan kiralayabileceğimiz bir kaç telefon istiyorum bana burdan yazarsanız sevinirim artı bu mevsim orda ne çıkar? turna mı? birde kayıkla falan nerelere gidelim? yer vermenizi rica ediyorum acil suretle hatta cuma akşamı gitmek istiyorum hemen

18. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    herkese selamlar. ne kadar istiyorlar terkosta tekne kirası için. benim de o tarafta avlanma şansım var. hatta biraz önce gölde avlanmak için bot arıyordum. kayık almayı düşündüm ancak göle indir, geri çek zor geldi açıkçası. ne dersiniz bu arada terkos için bot uygun olur mu? motorlu ve ortalama 2,5 metre olan botlar gözüme ilişti.

19. AynalıCarp

AynalıCarp

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg turna
    Bu sene motorlu tekneler için günlük 100 Ytl isterler herhalde.

20. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    kaç kişi alır bu tekne:confused: