Terkos Gölü ve Turna

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Yakamoz tarafından paylaşıldı.

1. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Arkadaşlar herkese merhabalar ;)
    Sitemizdeki arkadaşlarımızın değerli bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan gurur duyacağını bildiğimden ve sizlerin iyi niyetinize sığınarak uzun zamandır merak ettiğim fakat bir türlü dile getiremediğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.:confused:
    Hepimizin bidiği üzere Turna sezonu açıldı ve tutması çok zevkli bir balık olan bu turna balığını Terkos gölünde avlayan ve bunu kıyıdanmı yoksa tekneylemi ve gölün neresinde hangi teknikleri kullanarak avladığını anlatmalarını rica edeceğim çünkü bu gölün methini çok kişiden duydum ama bir türlü burada av yapmak kısmet olamadı sizlerinde değerli yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla:D

2. turna.06

turna.06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    60 cm turna kapulukaya barajı
    terkos gölünde biz geçen sene avlandık kıyıdan pek oltaya gelmiyor göl çok büyük olduğu için ama biz 5 kişilik motoromuzla açıldık toplam 5 kişi 21 turna yakaladık gölde turna insanların ve karayoluna uzak sakin kısımlarda otluk bölgelerde oluor hafif dalgalı çamurlu sazlıklı bölgede çok bulunuyor toprakların çökmüş olduğu bölgelerde en çok rapala ve kaşığa vuruyor gbildiğim kadarıyla

3. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Sayın turna.06 vermiş olduğun bilgi ve göstermiş olduğun nezaket için teşekkür ederim.Dediğim gibi bu gölün birçok kişiden methini duydum fakat hiç gidip av yapmak kısmet olmadı.
    Acaba orada tekne kiralama imkanımız varmı İnşallah olur birde boşu boşuna gitmeyelim:(
    Her neyse en güzeli hayatın her dalında olduğu gibi deneme yanılma formülünü uygulayarak en sağlıklı bilgiyi edineceğiz gibi görünüyo:confused:
    Verdiğin bilgiler için tekrar teşekkürler.

4. turna.06

turna.06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    60 cm turna kapulukaya barajı
    terkosta tekne ve kayık kiralanıyor ondan şüpheniz olmasın

5. korkmaz5

korkmaz5

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 33kg
    slm abi ben terkozda defalarca turna sazan çapak yayın sudak kadife balıklarından birçok kez yakalamış biriyim eğer sandal veya botla avlanacaksan celepköy tarafına gitmeni tavsiye ederim orasının kıyı bölgeleri sazlık olduğundan turna sazan ve çapak balıklarını bolca bulabilirsin.

ama illede kıyıdan avlanacam dersen ormanlı deresinde kaşık ve canlı yemle avlanabilirsin
    balaban tarafına gidersen orada doktorun çiftliğini sor ve o civarlardanda yukarıda yazdığım avlanma stil leri ile elin boş dönmezsin.

6. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Arkadaşlar vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ederim bu bilgiler inanın çok işime yarayacak işte paylaşımların yararının bir güzel örneği hepiniz sağlıcakla kalın

7. korkmaz5

korkmaz5

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 33kg
    slm öncelikle istanbulun neresinde oturduğunuzu belirtirseniz size yardımcı olabilirim:)

ama habibler arnavutköy yolunu takip edin göle kadar gidersiniz ve tabi göl büyük olduğundan neresine gitmek istiyorsunuz onuda belirtirseniz daha iyi yardımcı olabileceğimi sanıyorum.

8. tco

tco

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    istavrit 2 adet
    slm

aekadaşlar ben bu konularda yeniyim ama verdiğiz yararlı bilgiler için herkese teşekkür ediyorum.:)

9. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Pekihangi tarihler arası turna avlayabiliriz oralarda benim tatlısu deneyimim yok denecek kadar az da.

10. DirtySergeant

DirtySergeant

Favori Kamış:
    Albastar score 180 Kam›fl, Albastar Beta 60 makine
    En İyi Avı:
    7.5 kilo turna
    Mayıs'ın sonundan itibaren aralık'a kadar Turna tutmak mümkün.

11. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    teşekkür ederim

12. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    selam arkadaşlar. ben de aranıza yeni katıldım. bu terkos gölüne turna avı için gitme fikri bende iyice yer etti. anadolu yakasında ümraniyedeyim. kıyıdan avlama yöntemini kullanmak zorundayım. çünkü botum yok. bu nedenle "ormanlı deresi" ve "balaban" tarafına nasıl giderim. araç var. bi ayrıntılı tarif alabilirsem çok memnun olurum. teşekkürler.

13. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    bi hayırsever yokmu?

arkadaşlar terkosa gitmem ve avlanma yeri bulmam konusunda aranızda hiçmi yardımsever birisi yok. nerde kaldı balıksever yardımlaşmaları. hani bilgi paylaşıldıkça çoğalırdı?

14. faik

faik

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    450 gr Kızılkanat
    Merhabalar arkadaşlar...
    Terkos gölünü ben çok merak ediyorum. durusu'ya kadar otobüsle gittim fakat kıyıya ulaşacak yol bulamadım. kıyıdan nereden avlanabiliriz. Aydınlatırsanız sevinirim. Selamlar

15. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    abi bizim terkosta yazlık var ordan biliyorum.terkosa tam girişte İSKİnin tesisleri var otesislerin içine girebilirsen turna yakalayabilirsin.ayrıca kaleiçi mevkiindende yakalanabilir;)

16. mahurbeste

mahurbeste

Favori Kamış:
    Olta
    Terkos'ta av

Terkos Gölü tamamen İSKİ'nin kontrolünde. Yerli halkı bile kimi zaman zor giriyor. Ancak bu göle gitmek isteyen arkadaşlar var ise Cumartesi veya Pazar günü organize yapabilirlerse bir kaç arkadaş burada avlanmalarına yardımcı olabilirim... Ben İSKİ personeliyim... Bu nedenle girebiliriz. Hatta halkın kesin girmesi yasak olan baraj kapaklarının orada da avlanabilirsiniz...

17. mahurbeste

mahurbeste

Favori Kamış:
    Olta
    Terkos'ta av

Tabii Ormanlı Köyü ve Balaban tarafından avlanmak çok daha cazip olabilir.

18. faik

faik

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    450 gr Kızılkanat
    ilgine teşekkürler arkadaşım. Balaban köyü otobüs saatleri bana ters kalıyor. bahsettiğin kaleiçi mevkii durusu'ya gidilince yürüyüşle ulaşılabilecek yerde mi?

19. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi kaleiçi terkosa 2 km kadar uzaklıkta yanılmıyosam.eğer araban varsa daha iyi olur.

20. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi biz osmangazi bölgesindan giriyoruz.bekçiler bazen zorluk çıkarıyor ama saat 17,00 dan sonra izin alınabiliyor.