terkos gölü

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında orcunhoca tarafından paylaşıldı.

1. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    bu gölde avlanan arkadaşlar var mı? turna sezonu kapanmış, kadife ve çapağı çıkar diye öğrendim ama onların sezonu ne durumda. kuralları çiğnemek istemem.

2. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    Shimano STELLA-----Lesath Spinning Shore Game
    En İyi Avı:
    1.150 gr Lüfer 2.5 kg Turna
    terkos

terkosta kışın bi kac kez denedim ama bisey tutamadım...zaten su an turnanın yumurtlama donemi..aslına bakarsanız balıkcılarda oyle buyuk turnalar gorursunuz ki..aslında eskiden diyelim cunku su an izin vermiyorlar avlanmalarına yasak diye..yaz aylarında oyle buyuk turnalara raslamak zor..bence yumurta dokmeye geldikleri icin venter aglarla yakalıyor..demekki kenara gelen balık hele turna olunca kasıga yada gumusede atlayabilir..:D denemek isterim ama ...bence yazı beklemek daha ii ..

3. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Turna sezonu 1 Nisana kadar kapalı.
    Kadife ve çapağın da 1 Nisana kadar avını yapabilirsin.
    Bol şanslar.

4. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Orçun Hocam Şimdiden rastgele,umarım üstündeki bütün sitresi Orda bırakırsın.
    Bu arada Önceki Tavsiyelerimizi Unutmamışssındır umarım,Nişanlınzın bilmediği
    Avlar Yok:D

Selamlar

5. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ilginize teşekkürler arkadaşlar. ben bu mesajı aralık ayında göndermiştim, tekrar gündeme gelmiş sanırım. terkosa artık yaza giderim ancak. yılbaşında gittim boyumun ölçüsünü aldım. yaz aylarında av verdiğini üşüyerek öğrendim. orhan abi gölden öyle garip şeyler çıkmaz umarım. nişanlımdan bu kez dayak yeriz valla :)

6. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Valla Orçun Hocam biz Katsumoto kardeşin kurbanı olmuşuz :D :D
    Nerseyse seni gaza getirip hafta sonu aynı yere gönderecekmisiz :D :D

Selamlar

7. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sağlık olsun orhan abi. ama çok isterseniz gideyim terkosa :)

8. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Valla arkadaslar bunlar sadece lafta kendimizi avutmak ...yasak oldugu icin ava çıkamıyoruz en azından sohbetini edelim dimi... ama ben bu mevsimde 5 kiloluk cok turna aldım balıkcıdan bundan onceki seneler oltayla denemedim ama... bu aralar buyuk turnaların kenara gelme donemi..yazın bile boyle rekor balıkları yakalamak zor..
    :D:D:D
    en azından yakalayıp gerimi bıraksak...
    sunuda soyleyeyim terkosta kayıksık balık tutmak cook zor..
    kenardan en iyi mevsim hazirandır...
    saygılar

9. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    katsumoto arkadaşım bence çok yanlış olur bu mevsimde turna avlayıp geri bırakmak çünkü yakaladığında balığa zarar vermiş olabilrsin mesela kaşık sasi flan iğneleri turnanın ağzına falan büyük ölçüde zarar verebilir ve dediğin gibi 5 kiloluk turnalar attığın yapay yemi miğdersine kadar indirebileceği için çıkarırken büyük ölçüde bir operasyon düzenlemen gerekir :) :) :)

bence sen 1 nisanı bekle ve sirküler'e uyarak avlansan en iyisi olabilir ama dediğin gibi kışın kıyılarda büyük turnalara çok rastlanır köprüköy'de avlanan arkadaşlarım içinde söylüyorum önceki yıllar'da kış mevsiminde köprünün oralarda seyyar balıkçının birinde 7.5 kiloluk bir turna satılıyordu ve bu yaptıklarını kınıyorum böyle yapa yapa nereye kadar turna kalır maddi gelir için yapıyorlar ama bilsinlerki yakın zamanda hiç bir yerde adam akıllı balık kalmayacak kesikköprüde avlanırken yazın oltamıza ağ takıldı ve ölü 17 kadife 7 turna 3 de sazan çıkardık ve balıklar öyle bir kokuyorduki sizlere anlatamam en az ağ 1 ay önce atılmış olması gerekirdi

biraz konunu dışına çıktım ama söylemekte istedim:cool:

10. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Aman Orçun Hocam sakın bu havalarda dur evinde :)

11. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:

bunu ben de fark ettim. geçen gittiğimde sazlıklardan boş yer zor buldum valla. bakalım yaza deneyeceğim tekrar.

orhan abi evdeyim ama aklım dışarıda şu an. izmirden arkadaşlar aradı deniz kenarındalarmış. içim gitti valla. ne yapacaz bu sevdayı. deniz kenarına çadır mı kursak ne yapsak?

12. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bülent abi sana katılıyorum.. 1 nisanı beklicez hem sogukta balık çıksada zahmetli olur yine gitmem :D
    soyle hava guzel olacak dimi ....
    ama yazında buyuk turna buunmuyor kıyıdan cook zor belki açıktan alınır ama ben daha rastlamadım sanki hepsi bi boymus gibi geliyo

13. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    katsamuto güzel bi cevap:) :) :) :) :) doğrusu

Zaten türkiye'de adam akıllı oltayla büyük turna yakalanmıyor valla doğrusu oysa avrupadakilere imrenerek bakıyoruz 100-120cm turna yakalıyorlar anında geri salıyorlar asıl sorunda orda zaten bilinçsiz avcılık ve bir göle ağ girdimi bAlık tükeniyor çok araştırdım büyük turnaların bulunduğu bölgeleri birazsa kısmet meselesi ama yıllarca motormuza sonar bağladık kesikköprü barajında 6-7 metre derinlikte nasıl dev gibi balıklar gösterdi ama atmamıza rağmen tık olmadı belkide sazandılar bilinemez ama açıkta oldukları kesin belki açıkta çok uğraşsak sonuç verebilir özellikle canlı yemle ama sabır işte bu sezon bakıcaz artık açıklarda dibi otlu bölgelerde ölü kızılkanat la avlanmayı deneyeceğim

14. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bülent abi dusunmesi bile heyacan verici umarım rekor balığını yakalarsın..forumda dolasırken bir arkadasımızın terkosta yakaladıgı turnayı gordum esi yakalamıs terkosta haziranda kıyıya paralel kayıkla kasık dolastırırken yakalamıs 7 8 kilo gibi bi balık http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=1365&highlight=terkos+turna
    baya iyi balık bide sunu solim.. bende bundan once bu ayda iyi turna yakalamıstım terkostan bu kadar buyuk degil tabi ama kıyıdan rekor balık aldım 11 tane... buyuk balıklar kamuflaj olamıyormus kıyılarda o yuzden derindeler ve pek hatnal oldukları icin olu yemle yakalanıyorlarmıs..bende bu yaz fiber yada bot turu bisey almak istiyorum hatta bugun fuara gittim dolastım.. terkosta golun ortasında yani kanal diyelim kıyıya paralel bisekilde balıkcılar kayıgın arkasına bir lastik atıp rolantıden daha yavas bi sekilde kasık gezdirirler yayın icin... abi suyun icinde ne var bilinmez bakarsın bacak gibi bisey gelir ;)

Bu yaz senden resimleri bekliyoruz sole rekor balıgının..
    rastgele

15. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hane terkoscular nerde kimse yokmu ?

16. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    ABİ SANA ATTIĞIM MESAJI OKUDUNMU?

17. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    terkos ta su seviyesi nasıl bilgisi olan varmı son zamanlarda gidemedim ...

18. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ocak ayınında ag atıp 300 parçadan fazla turna alınırsa(bunun ne kadarı havyarlı allah bilir)ve bu balıgı tezgaha koyarda ses çıkarmazlarsa biz o videolara daha çok bakarız

19. 3182

3182

istanbuldan ankaraya kadar

Geçen arkadaşlar göle ördek avına gitmişler söyledikleri göldeki ağların uzunluğu istanbuldan ankaraya gider gelir.

20. harunturkmen

harunturkmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    75 cm turna, 6kg yayın
    terkosta turna

merhaba arkadaşlar geçen cumartesi terkostan 12 tane çivi çıkardık ama bir tanesini göle düşürdük 11 tane çıkardık
    bol turna var orda
    yayına rastlayanınız varmı?