Terkos Gölünde Kıyıdan TURNA Avı

Konu, 'Videolar' kısmında Spin-oza tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Spin-oza

Spin-oza Ahmet

Ani bir kararla Terkos Gölüne akşam suyuna Turna avına gittik. Terkos Gölü balık avı açısından oldukça verimli olmasına rağmen kıyıdan avlanılacak yer bulmak oldukça zor bir mera. Genelde trofe Turna olarak nitelendirilen boylar tekne ile alınmakta. Ancak bazı koylar (ulaşması zor olsa da) trofe Turna için müsait.

Terkos gölüne vardığımızda mera bulmak için çok kısıtlı bir zamanımız olmasına rağmen Turna avına uygun bir kaç tane koy keşfetmemiz uzun sürmedi. Fakat çok ince ve ağaçlıklarla kaplı patika yollarda ilerliyorsunuz bu yüzden oltaların dallara takılmaması için tüm dikkatinizin yolda olması gerekiyor.

Yaklaşık 3 saat süren at çek avımızda 2 adet Turna yakaladık. Bir tanesini, kıyıya yaklaştığı esnada kayıt yapmak için kamerayı açmaya çalışırken kaçırdım. Diğer Turna gitmemize yakın oltamı ziyaret ederek bu videonun oluşmasına katkı sağladı :) Kendisine teşekkür edip -biraz sert de olsa- suya iadesini gerçekleştirdim. Balığı yakaladığım yer çok dar ve dibi çok fazla sert otluk olmasından dolayı biraz yukarıdan atmak zorunda kaldım ama çok fazla bekletmediğim için suya düşer düşmez fişek gibi gitti.

Herkese Rastgele!

night fisher ve AhmetKurt29 bunu beğendi.