Tırıvırı ile mücadelemiz devam ediyor, afiş, broşür dağıtımı ve fotoğraflar

Konu, 'Genel Konular' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

1. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    orhan abi onu nerden ekledin imageshacus.tan mı

2. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.

Evet ordan ekliyorum

3. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.

teşekkürler Murat

4. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Geçen hafta içerisinde Ankarada,

RASGELE-DER başkanı Tarık ERSAL tarafından bütün av bayileri tek tek gezilerek,
    İlanlar görülebilecek yerlere konulmuştur.

Bu duyarlı davranışından dolayı Tarık ERSAL'e teşekkür ediyorum.

5. ciwcik

ciwcik

Favori Kamış:
    Olta
    Trabzon'da tırıvırı şoku....

Başlatmış olduğumuz tırıvırı ile mücadele kapsamında görevini üslendiğim trabzon bölgesinde ilk olarak Akçaabat ilçesinde av malzemesi satan dükkanları gezdik. Av malzemesi satan 3 dükkanın tamamında üzülerek söylüyorum ama bol miktarda tırıvırı satılmaktaydı. Ve av malzemesi satıcıları yasaktan haberleri olmadığını söylediler. Bu nasıl bir çifte standarttır anlamıyorum. Heryer biliyor yasak olduğunu ama Trabzon görevlileri aramayı bırakın bilgilendirme bile yapmamışlar... Arkadaşımla birlikte bir dükkana alıcı gibi gidere tırıvırı sorduk. Aşağıdaki linktede gizli olarak kayıt yapıpı ne kadar bol miktarda satıldığını ve bu bilgilendirme sonucunda satıcı abimizin satışı durdurduğunu göstermek istedik. Bilinçlendirilmedikleri için biz afişimizi verdik ve durumu izah ettik. Av malzemesi satan abimizde bütün tırıvırıları poşetleyerek satışını iptal etti. Hepsini net olarak aşağıdaki siteden indirip izleyebilirsiniz. Biz birlik olarak Trabzon'da bu işi yapmayan görevililerden hesap sormalıyız. Trabzondaki görevimiz diğer ilçeler ve merkezde devam edecektir.

Son düzenleme: 25 Şubat 2008
  6. Suatreis

Suatreis

Değerli arkadaşım, konuya olan hasssiyetinin takdir edilecek düzeydedir. Doğal yaşama olan koruma ve biliçlendirme çalışmanız için sizin ve sizinle aynı fikre sahip bütün Trabzonlu hemşerileri sevgi ile kucaklıyorum. Sağolun var olun...

Ancak, bir husus var. Gizli kamera çekimi yada izinsiz fotoğraf çekimi yapmanız yasal değildir, bu konuda resmi müracaatlar sonucu hakkınızda bu görüntüleri elde etme şekliniz ve görüntüdeki şahısların izini olup olmadığı hakkında karşınıza savcılık sorusu çıkacaktır. Bu konuya eğilmeniz fevkalade medeniyetseldir, takdire şayandır ancak yönteminizin şikayeti halinde savcılık soruşturacaktır. kaş yaparken göz çıkarmayalım.

Tüm üyelerimize sesleniyorum, şikayet prosedür gerekliliği yöntem ve şekil şartı arz eder, hukukta şekil ve yöntem önemlidir aksi halde şikayetiniz kabul edilmez hatta karşınıza iptal karşılığı şikayet davaları çıkar..

Burada neyi nasıl yapmanız gerektiği konusunda bilgi almadan, fikir edinmeden veyahut bir uzmana danışmadan hukuki konulara müdahale etmeyiniz.

Yaptığınız takdire şayandır, bu girişim gerçekten cesaret verici ve Trabzon a yakışır dır..ama söylediklerimi göz ardı etmeyiniz..:)

Son düzenleme: 25 Şubat 2008
  7. Selam Suat..Ben şimdi konuya hassasiyetin için teşekkürler.Ben gerekli yere bilgi verip Düzeltmeyi yaptım..

Bu mesaaj 10 dk içinde kendini imha edecektir:D

8. ciwcik

ciwcik

Favori Kamış:
    Olta
    Teşekkür ederim bilgilendirmeniz hakkında üyemiz ufukkula arkadaşımla zaten görüştüm. bunun yasal olmadığını biliyordum. bende çekim yaptıktan sonra Av bayisi abimize örnek davranışını çektiğimizi ve bunu yayınlayacağımızı bildirdik. demek istediğim zaten çekim yaptığımız abimiz bu konu hakkında bilgisi var. hatta sitemizin ismini aldı ve girmek okumak istediğini bildirdi. Amacımız bayimizin sattığını göstermek değil. Bilgilendirildiğini ve artık satışını durdurduğunu göstermekti...

9. ciwcik

ciwcik

Favori Kamış:
    Olta

Zaten bende soruyu ceveplamıştım bu ekimden şuan çekilen kişinin bilgisi var ve yayınladığımızıda biliyor.

10. balikci

balikci

Emekleriniz için binlerce kez teşekkürler, biliyorum ki bir gün bu tırıvırı illetinden kurtulacağız, diğer illerden katılan duyarlı dostlarımız lütfen bu konuda desteklerini esirgemesinler.

11. balikci

balikci

Sevgili Ali,

Konuyu birleştirdim bu arada, bütün afiş dağıtım fotoğraf, video ve bu konudaki paylaşımlarımızı, karışıklıkları önlemek açısından bu başlık içinde yapıyoruz. Bilgine.

Video linkinide kkgm ve rastgele-der başkanlığına ulaştırılmak üzere ilgili arkadaşa ilettik.

12. Suatreis

Suatreis

O halde sizin örnek hareketiniz iiçin can-ı gönülden tekrar tekrar teşekkür ederim..:) Ufuk a da selamlar, o benim ne mal olduğumu bilir:D

13. Suatreis

Suatreis

Hangi taşın arasında yapın bunları yahu.....:D

14. ciwcik

ciwcik

Favori Kamış:
    Olta
    teşekkür ederim bende konuda ilettiğim gibi dağıtımıma devam edeceğim..

15. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı

alemsin Namık abi :D:D:D

16. Suatreis

Suatreis

Afferim sana.....

17. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Bu örnek ve mükemmel derecede etkin olacağına inandığım fikrin için seni canı gönülden kutluyorum dostum..

18. mahbub43

mahbub43 Mahbub Mehmet Kaya

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    4,80 sinavrit
    Helal be Naaamık. Tek başına bir ordusun sen.Çalışmalarından ötürü tebrik ve teşekkürlerimi sunarım.

19. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Eline, ayağına, mazotuna, çakmağına, kesene sağlık Namık abicim.
    Yapılan saptamalar umarım bu mücadeleye yol gösterecektir. Her iş alanında olduğu gibi ülkemizdeki sadece yasa koyma ama yeterli denetimi göstermeme hastalığı, acizliği, basiretsizliği... ne derseniz deyin, burada da karşımıza çıkmakta. Memleketimde bu illetin üretimine göz yumacaklar, denetleme işini es geçip sadece yasak koyacaklar, kullanıcılara gereken uyarıları yapmayacaklar, yılın belirli aylarında balıkçı tezgahlarına ellerinde mikrofon kamerayla gidip "balık neden pahalandı" deyip sadece"soğuktan,kardan, kıştan" yanıtlarıyla yetinecekler...Eee üstünede lafa gelince konuşmayı bilen, ama konuyu görünce en azından iki cümleyle destek olmaya bile gerek görmeyen sevgili forum üyelerimiz eklenecek; sonra elimizdeki oltaya bir vuruş alamayınca da konuyu yine sadece havaya, suya, aya, ota, .... bağlayacağız.

20. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    Namık abi, ellerine sağlık. Sen zaten bir konuya eğilirsen, böyle güzelce bilgilendirir güzelce imhanı yaparsın. Helal olsun.