Tırıvırı tırıvırı yine tırıvırı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında bd2002tr tarafından paylaşıldı.

1. (aferan

(aferan Cafer

Favori Kamış:
    dip oltası ve bol bol solucan:)
    En İyi Avı:
    Sazan 7.200 Gr
    Haklısın sonuna kadar katılıyorum.Tırıvırıya geçit vermeyelim!!!

Son düzenleme: 21 Aralık 2007
  2. wolfalone

wolfalone SERDAR

Favori Kamış:
    AlbaStar Morlion kamış,Banax SX 2000 Makine
    En İyi Avı:
    İznik sazanı 5,5 kg Turna 3 kg
    Bizim insanımız şu zihniyetini değiştirmeden Ne kadar mücadele etsek yasak getirsek te nafile bu sadece tırıvırı meselesinde değil her mesele de böyle :mad: Korkarım gelecek nesillerimize güzel hiçbirşey bırakamıyacağız.

3. scuba6083409

scuba6083409 Sebati

Favori Kamış:
    Olta ve zıpkın, Kayık
    Tırıvırı dediğiniz bu kurşunlu ağ parçasının icat yeri Adapazarıdır ve şimdi adapazarı civarında dipte kalan bu rezil tuzak parçalarının öldürmeye devam ettiği, balık mezarlıkları haline gelen güzelim av alanları av vermez hale gelince bazı kendinibilmezler tarafından diğer bölgelerede taşındı.Derbent deresinde dipten oltama takılıp gelen bu rezil şeyin içine sıkıpıp çürümüş 3 tane balık beni tatlısu balık avından soğuttu Hala satılmakta ve kullanılmakta olan bu tuzağın ayıbını yurtdışına bile taşıyan kişiler duydum.Bu işle uğraşan ve kendine avcı sıfatını yakıştıranlara AFERİN diyorum.

4. caRP.DEL!S!

caRP.DEL!S! caRP.HUNTER.!.ER0L

Favori Kamış:
    9+1 bilyeli makine ve 3.5mt kamısbirde 2+1makinalı kamıs
    En İyi Avı:
    3.5kg aynalı SAZAN
    tırıvırı virüsünün kökünü kurutmak lazım arkasdalar

5. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Aslında satıcısını değil üreticisini bulmak lazım, ya da ithalatçısını..:mad:

6. nasrullah

nasrullah zeki sümertas

Favori Kamış:
    hem tatli su hem deniz icin her cesit malzeme
    En İyi Avı:
    denizde,CUPRA 750gr.barajda sazan 3 kilo
    arkadaslar görüslerinize hak vermemek haksizlik olur.kayseride barajlardada ayni katliam yasaniyor tlf cekmedigi yerden 500 mtre yukari cikip jandarmaya 2 sefer tlf actim ama maalesef gelen olmadi. bu arz talep meselesi oldugu icin cogu zaman saticilarada bir sey diyemiyorsun sonucta o satici bizler gibi coguda bilincli avlanmadigi icinde BU TIRIVIRI denen illet daha uzun yillar devam eder diye düsünüyorum.BAKANLIK BU ISE el atmali av bayilerine büyük afisler bastirip zararlarini anlatan brosürler dagitirsa bir nebze olsun azalir diye düsünüyorum.saygilarimla

7. kuki35

kuki35 Oğuz Unaler

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.9 kg
    slm

iyi akşamlar arkadaşlar bu tırıvırı denen olayın satışı imalatı vede ithalatçısınıda bulsak hiç bişey olmaz bence nedenini bir örnekle açıklamaya çalışayım ben aynı zamanda kara avcılığıda yapıyorum kara avcılıgında otomatik tüfekle av yapan arkadaşlar tüfegin içine tokoz koyuyorlar 5 fişek yerine 3fişek koyuyorlar tabi bu daha önce böyle degildi 5 fişek 8 fişek koyup av yapanlar vardı ama orman bakanlıgı yaban hayatın korunması için agır cezalar getirdi ve çok cezalar kesildi ve bu yaban hayatında kısa bir süre içinde avların çogaldıgı gözlendi demek istedigim tarım ve köy işlerinin orman bakanlıgının kara avcılarına yapılan uygulamayı tırıvırı ile avlananlarada yapması gerekir belki bu şekilde bişeyler degişebilir

8. sadi

sadi

Favori Kamış:
    makaralı olta tek kanca mantarlı takım 2 ile 3 adet arası
    En İyi Avı:
    sazan 5.5 ile 16 kg arası en büyük balığı daha tutamadım
    bu illetin icat yeri adapazarı değil icad eden göçmen bir vatandaşımız olduğu söyleniyor vede başka vilayetten ben il ismini vermiyorum geyve boğazından geçmemesi için çok uğraş verildi ama olmadı bir çok av bayii adapazarına girmemesi için çok uğraş verdi çünkü bunu satınca kanca kurşun gibi sürümü çok olan malzemeleri satamayacaklarını biliyorlardı yapılacak tek şey var bence misine ağının ithalatını yasaklayacaksınız çünkü misine ağ da aynı katil ağı atan takıldımı bir yere çekiyor kopan yine kalıyor ha tırıvırı ha misine ağ hepsi aynııı

9. İbrahimDemirci_60

İbrahimDemirci_60 Demirci

Favori Kamış:
    olta.zıpkın
    En İyi Avı:
    olta ile 14 kg yayın,zıpkınla trbzonda 5.5 kg levrek
    bu tırıvırıyı icat eden Allahından bulsun diyorum.Varmı bukadar bedevadan balık tutmak. derlerya tüfek icat oldu mertlik bozuldu diye;tırı vırı icat oldu bu işte bozuldu vallahi takım elbise ile git tut o derece yani biz yıllardır yaz kış suların içinde romatizma olurken bazıları tanesi 1 ytl lik o lanet olasıyla balık tutuyor adınada balıkçılık diyor.ya kardeşim 70. 80 km gidip tırıvırıyla balık yakalıyosun daha doğrusu o yakalıyo bide ondan zevk alıp savaş kazanmış edasıyla çoluğuna çocuğuna balık tuttum diye hava atıyosun kanıma dokunuyor.

10. Suatreis

Suatreis

tırmık, çapa, sallama çapa ile durusularımızdan adam gibi av yapıp toparlanma aşamasından sonra başkalarının kaları tırıvırı pisliğini elinden geldiği kadar toplayan zihniyetlere saygı duyuyor, onları alkışlıyorum.....

var böyle adamlar.....

11. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    ceyhan nehrine balık avına gittik kuzenlerle. orada halihazırda 10/15 kişi olduk bizde gidince. malesef ki sadece ben ve kuzenler tırıvırı kullanmıyorduk. bir ikisini uyardık size ne kardeşim diyip dalaş çıkaracak gibi oldular. bende bir kenara geçip jandarmayı aradım. dedim durum böyle böyle jandarma da bana bu kadar derdin içinde bir de balıkla mı uğraşacaz dedi. biz bir sinirle o bölgeyi terk edip eve döndük. bir gün sonra emniyet müdürlüğüne gittim şu şu satıcılar tırıvırı satıyor yasak olmasına rağmen suç işliyorlar dedim onlarda bana git derdini jandarmaya anlat avlak onların sorumluluk alanında dediler. jandarmanın verdiği cevabı aynen ilettim onlar müdahale etmemiş bize ne kardeşim dediler bende arkama baka baka çıktım emniyetten. bir avukat arkadaşım var onunla görüşüp savcılığa suç duyurusunda bulunmak istiyorum. tırıvırı ile ilgili çıkan kanunname vs. var ise elinizin altında gönderin lütfen. bekliyorum.

12. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili arkadaşım, "tırıvırı" başlıklı konuda, bu illet av aracı ile ilgili gerekli resmi dökümanları bulabileceğin gibi, ayrıca dilersen ben de sana gönderebilirim. Bunun yanısıra, aşağıda linkini verdiğim konuya bir göz atıp, sen de bizlere katılırsan, en azından atmış olduğumuz bu adıma sen de katkıda bulunmuş olursun. Bu siteye her dakika Osmaniye'den bir üye gelmiyor. Hazır buradasın, hazır Osmaniye'den bir arkadaşımız olmuş, sen de bizden yardımını esirgeme derim. ;)

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=18061

Son düzenleme: 1 Mart 2008
  13. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    elimden ne gelecekse yapmaya seve seve hazırım. yanlız bir konuyu açıklığa kavuşturma gereği hissediyorum. evet ben osmaniyeliyim ama şu an gaziantep te öğretmenlik yapıyorum. ama elbetteki burada da yapabileceğim ne varsa yapmaya hazırım. tşkler.

14. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Koray, bulunduğumuz bölgede bulunan av bayiilerine tırıvırının zararlarını anlatan ve yasak kararlarını açıklayan, satışı ya da kullanımı halinde ödenecek cezayı belirten afiş ve broşürler dağıtıyoruz. Bu bayilerin vitrinlerine afişleri asıyoruz, kendilerine de bir broşür bırakıyoruz. Sen de Gaziantep bölgesinde bu konuda yardımcı olabilirsen elbette seviniriz. Osmaniye-G.Antep farketmez. Şu anda G.Antep'te de dağıtım yapan arkadaşımız yok çünkü. Daha önceki mesajımda link koymayı unutmuşum bu arada, kusura bakma. Üstteki mesaja linki ekledim, o konuya bir göz gezdirirsen, ne şekilde çalışma yaptığımız hakkında fikir edinebilirsin. Afiş asımını gerçekleştirdiğimizde ise, dükkanın dışarıdan fotoğrafını çekiyoruz. Tabelası, afiş, dükkan sahibi ve hatta sen de dükkan sahibinin yanında olursan, o şekilde çekilmiş fotolar işimize yarayacaktır. Çünkü hem sitede, hem de av-doğa dergisinde bu fotoğraflar yayınlanacak. Kısmetse biz de önümüzdeki hafta sonu kalabalık bir şekilde Galata Köprüsü'nde, tırıvırı hakkında seyyar satıcı ve kullanıcılarla görüşüp, konu hakkında bilgilendirme yapacağız. Eğer G.Antep için böyle bir çalışmaya katılmak istersen, aşağı yukarı sana gerekli olacak afiş ve broşür miktarını da belirterek, adresini ve telefon numaranı simendifer9@gmail.com adresine gönderirsen, afiş ve broşürleri kargo ile derhal gönderebilirim. İlgin için şimdiden teşekkür ederim.

Not : İstemiş olduğun dökümanları hala elde edemediysen, bu konuda yardımcı olabilirim. Dosya halinde mail adresine gönderirsem, işine yarar sanıyorum.

15. themad2

themad2 Serdar

İnsanm mı bunlar ya ?

Hadi kendikerini düşünmezler torununu onun torununuda düşünmüyor.Tam katil.

16. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    ...zaten yazılmış ama ya Galata köprüsünde atıyorlar, İstanbulun göbeği... Ne jandarması ne polisi... Bu işin çivisi çıkmış 50 kere şikayet ettim.:mad: :mad:

17. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    gaziantep'in nizip ilçesindeyim.burada bir tane av bayi var o da arkadaşım. onunla devamlı bu konuda konuşuyorum bana geçenlerde tırıvırı ipinden germe ağ yaptıranlar olduğunu bunlarında 018 veya 020 olduğunu söledi. bilmiyorum 018 veya 020 nin gözeneklerinin ne kadar olduğunu biliyor musunuz? ben biliyorum hamsi bile takılır yavru falan affetmez. iş bu boyutta yani. broşür işini söylediğiniz gibi yapalım o arkadaşımla konuşur ikna etmeye çalışırım afiş ve foto. işine. en kısa zamanda size bu konuda dönerim. kısmetiniz açık olsun.

18. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Yaklaşık 4 -5 yıldır bu illeti ya sattık ya kullandık yada hiç yüzünü görmedik.
    Bu illetin ne kadar zararlı bir şey olduğunu site arkadaşları olarak ögrendik ve netiçede bir araya gelebildik.
    Bundan sonrası için hepberaber bu iletle şavaşmaya başladık .
    Tırıvırının zararlarını çok iyi bilenlerden biriyim.
    Bü illet ülkemize tekstil kotosu ile girmekte
    Bazı yıllar tekstil kotomuzuda doldurmaktadır.
    Misine ağı gömlegi halen ülkemizde yapılamakta,
    Balık malzemesi ürünlerinde yüzde 18 KDV alınırken,
    Misine ve ona bağlı olarak misine ağında yüzde 8 KDV alınmaktadır.
    Bu illetten tam anlamıyla kurtulabilmemiz için ithalinin bir an önce yasaklanması
    içinde çaba göstermemiz lazım.

19. almanci

almanci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Pullu sazan-13 kilo-83cm
    merhaba arkadaslar, Bundan bir sene önce tirivirinin ne oldugunu ögrendim ve cok sasirmistim. Sasirdigim en cok sey de böyle adi yöntemlerle balkcilarin baliktutmasi bence bu insanlar balikciligin yüz karasidir.Hem dogaya aykiri hemde bütünbalikci arkadaslara yapilan büyük bir Suc ve Ayiptir.Kesinlike tiriviri yla avlananlari cezalandirmak lahzim.

20. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    küçük gözenekliler zararlı diğerleri zararsız demedim. işin düştüğü boyutu izah etmeye çalıştım ama başaramadım sanırım.