Tırıvırı

Konu, 'Tebliğler' kısmında mhakanbasar tarafından paylaşıldı.

1. myigit

myigit

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Alabalık 1kg
    tırıvırı satısı

Aslında av bayilerinin şunu anlaması lazım. Tırıvırı ne kadar 1-2 YTL. Adam onu alıp balık tutuyor. ve dönüp arkasına bakmıyor bile. Taki tırıvırı takılıp kopana kadar. Ekipmanı bu kadar. satıcı ne kazanıyor? hiç birşey. Oysaki aynı adamı olta balıkçılığına zorlasa. Aşıyı bi vursa;

Kamış, makina, misina, mantar, yay, yem, çengel, kurşun sasi, maps, rapala, olmadı bir takım daha, bir takım daha, yok çadırmış, botmuş, tulummuş, ve bilmediğim bir sürü malzeme satıp dünyanın parasını kazanacak.

Bunu bir anlasa kendi tırıvırı satmayacağı gibi satanlarada göz açtırmaz. :D :D :D

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Doğru bakış açısı... tebrikler..

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Arkadaşlar dün eminönüne malzeme almaya gitiğimde galatadan atılan oltalardan birinde garip bir takım gördüm. bedenin sonunda yaklaşık 40 cm kadar konik yada hunu şeklinde herneyse bir filevari bişey takılıydı içinde de ekmek vardıyada ğne falşan vardı tam göçremedim bu file yün ağ örgü vs. nedir acaba tırıvırı denen meret bu mudur? Daha önce görmedim merakta etmedim dolayısyla birlmiyorum tırıvırı resmi aradım bulamadım resim eline olan var mı acaba?

4. Dolunay

Dolunay

Favori Kamış:
    Sapan
    En İyi Avı:
    18 kg Hamsi
    Farklı Bir Mücadele Yöntemi

Jandarma'ya ihbar veya kişisel müdahale benzeri yöntemler yanında kullanılabilecek bir yöntem de sanırım balıkçılık zevkinin paylaşıldığı bu ve buna benzer siteler konusunda sportif balıkçıların bilgilendirilmesidir. Çünkü, buna benzer siteler bir anlamda BALIKÇILIK OKULU görevini görecek, sadece tırıvırının zararları konusunda değil, bir çok konuda balıkçıların eğitimini sağlayacak, ahlakını kazanmadan sportif balıkçı olunamayacağı gerçeğini ortaya koyacaktır.;)

5. simendifer

simendifer Sennur

Resimler site yenilenmeden önce 22.03.2006 tarihinde Cadayl (Aylin) arkadaşımız tarafından siteye eklenmiştir.

İşte tırıvırı bu sevgili Emre ;)

6. yas_yasin

yas_yasin

Favori Kamış:
    OLTA TABİKİ YOK ÖYLE TIRIVIRI MIRIVIRI
    En İyi Avı:
    SAZAN VE YAYIN TAHMİNİ 5,5KĞ
    TIRIVIRI PARŞÜT VS
    İsimleri olan bu şeyleri kullanmak balıkçıya yakışmaz arkadaşlar.Bu tipte balık avlayan arkadaşlar biz balıkçıyız demesinler.siz suya atıyorsunuz balık gecerken dolanıyor.Balık tutmaya gidiyorsak öncelikle ne tutacağız hangi yemi kullanacagız nerede tutacağız bunları planlamalı ve hazırlıgımızı ona göre yapmalıyız.
    yoksa at oltayı ne cıkarsa bahtına değil bilinçli olarak avlanmak bence engüzeli değilmi?
    Ben balığa giderken eğr yanımdaki bir arkadaşımın tırıvırısı varsa bırakmasını istiyorum. bırakmazsa götürmüyorum.
    eğer ben onlarla gideceksem gitmiyorum
    Zaten buaralar denetimler sıkılaştı.Jandarma topluyor oltaları(tırıvırı varsa) iyide yapıyor.
    keşke daha önce başlasalardı.Balıkçıyız diye geçinip katliyam yapıyorlar

7. iboonline

iboonline

duyar duymaz bıraktım saolun arkadaşlar tırıvırı kullanmayalım kullananları uyaralım

8. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Aferin Baris, Etrafinda kullanan arkadaslarin var ise onlarida uyarmayi ihmal etme. En azindan okudugun kadariyla zararlarindan bahsediver.
    Iyi avlar kardesim.

9. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    bravo ibrahim,,
    işte bu sitenin görevi bu,şimdi seen burada ,trıvırıyla tuttuğun balıkların 10 mislini tutmayı,balıktan zevk almayı,öğreneceksin.

10. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    Ne kadar hassas olursak olalım kimsenin taktığı yok sanki bu ülkede yaşayan bir tek biz kalmışız sorun sanki sadece bizim sorunumuz gibi bir hava var....ALLAH (cc) aşkına bu yazılanları hiç okumazlarmı acaba sorumlu sorumsuzların hiç birisi bu konuda vicdan muhasebesi yapmazmı nasıl bir ülke burası kimler tarafından idare ediliyoruz yazıklar olsun..
    Hiç hız kesmeden bu illet'in kullanımı devam ediyor ve yetkili insanlarda günü birlik yazı vs. şeylerle tedbir aldıklarını düşünüyor..
    Makam odalarında,makam araçlarında yine devletin verdiği o makam sayesinde iyi yaşayanlar düşünün bir kez bu dünya da sizden başka canlılar da var ve tabii yaşam hakları da..Az kımıldayın da caydırıcı ne varsa yapın vakit geçmeden...Konuya duyarlılık gösterip buraya açan arkadaşım dahil tüm yüreği hassas insanlara saygılar..

11. Spider

Spider Mert Eren

2 hafta önce birisiyle tanıştım. Sabah Turna avına geldi.
    aracı karavan tipi.. Yıllarca tırıvırı üretmiş. Sonradan da zararını
    öğrenince bırakmış üretimini... şimdi hamak yapıyor. Aynı malzemeler ile :D

Doğru yolu bulmuş anlayacağınız. Çok hoşuma gitti.. Üşenmiyor illeri bile geziyor balık için. Güneye gidiyor hem hamaklarını satıyor hem de avlanıyor.
    Turnada da canlı yemini uygun ağ ile yakaladı. 3 adet şamandra attı falan.

iyi bir örnek olduğunu düşünüyorum ve paylaşayım istedim.

Haa bu kişi aynı zamanda sirkülere uygun ağların da üretimini yapıyor.

12. mayday_aykut

mayday_aykut

tırıvırı ve ağ
    bence hırsızlıktan başa biey deil.
    adam sana tutma demiyo ama sınırıda aşmanın ne luzümü var.

13. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Tabrikler kardeş...
    Ercan abinin de dediği gibi...
    çevrene zararlarından bahset...

14. maniacellman

maniacellman

Favori Kamış:
    olta
    anladigim kadariyla cok zararli birsey ama ben tam nasil bir zarari var bilmiyorum :confused: :confused: :confused:

15. maniacellman

maniacellman

Favori Kamış:
    olta
  16. Spider

Spider Mert Eren

Selman.. Bu konuyu başından itibaren oku önce

Ama yine de sana bir ipucu vereyim.
    Bu naylon meret kolayca kopupu takılan
    ve dipte kalan bir ürün..

sence yokolur mu?
    yokolmaz da dipte bir yerlerde kalırsa ne olur acaba?

17. maniacellman

maniacellman

Favori Kamış:
    olta
    anladim abi fotosunuda grdum hakliymissiniz tepkilerinizle

anti tırıvırı:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

18. tuncerx

tuncerx

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 13 kilo
    bende tırıvırının yasaklanmasını yerinde bir karar olarak görüyorum.bir cok kez tırıvırıya takılıp ölmüş balık gördüm.sadece gecen sezon sudan 5 adet tırıvırı cıkarttım...yakalayamıyorsanız ölüme terketmeyin:mad:

19. mahurbeste

mahurbeste

Favori Kamış:
    Olta
  20. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Arkadaşım hassasiyetine teşekkür ederim,Zaten tırıvırının yasak olduğu biliniyor söyleniyor ama uyan yok,en çok uyması gereken kişiler malzeme satışı yapanlar olmalı,bu sularda balık tükendiği zaman onlar işsiz kalacak,onun için tüm malzemeci arkadaşlara seslenelim 3-5 kuruş için kıymasınlar o güzelim yavru balıklara