Tohatsu Motor

Konu, 'Motorlar' kısmında Matchbox tarafından paylaşıldı.

1. Matchbox

Matchbox

Arkadaşlar,
    Aranızda Tohatsu dıştan takmalı motor kullanan varmıdır?
    Tohatsu hakkında olumlu, olumsuz tebrübeleri olan yazarsa sevinirim?
    Teşekkürler...

2. sinankantas

sinankantas sinan kantaş

Favori Kamış:
    Shimano-Speedmaster 4.20
    Favori Makine:
    Okuma, Salina 10000
    tohatsu

Selam, anladığım kadarı ile tohatsu motor almayı planlıyorsunuz.
    Öncelikle şunu çok iyi bilmelisiniz, Hiç bir motor kötü değildir, motorun servis
    ağı ve yedek parça sorununun temini esas olan ana temeldir. Bu aşamada belli başlı markalar ön plana çıkıyor. YAMAHA - ( JOHNSON - EVURUDE ) gerçi bu iki motor aynı band dan çıkıyor. TOHATSU ya gelince, 2004 model 15 hp 2 zamanlı 2 el bir motor aldım, ani karar verip aldım, sonradan araştırdım karşılaştığım çok sorun oldu. (1. servis, istanbul'a en yakın servis kumburgazda). (2. yedek parça, mutlaka japonya'ya sormadan yanıt alınmıyor). bu motoru geri verdim şimdi ödediğim parayı geri alamıyorum.
    Sonrasında izmirde 2005 model 18 hp 2 zamanlı makine buldum, çok temizdi.
    Almaya karar verdim, 2.500 Ytl. Bazı nedenlerden gidemedim, iykide gidememişim. Deniz hiç hafife alınacak birşey değil, sonuç alarak paraya kıyıp sıfır 15 HP YAMAHA motor aldım. Sana'da önerim bu olacak.
    KISACA TOHATSUNUN SERVİS SORUNU VAR. BAYİLİK ve SERVİS SİSTEMİ DEĞİŞİYOR.
    ÇÜNKÜ TOHATSUNUN ŞÖYLE BİR İDDAASI VAR. 3 GÜN İÇİNDE SERVİSE VERİLEN MOTOR TAMİR EDİLİP MÜŞTERİYE TESLİM EDİLMEZ İSE TOHATSU AYNI MOTORUN SIFIRINI VERMEYİ TAAHÜT EDİYOR. ( fakat japonyadan parça 3 gün içinde nasıl gelecek, motor ne zaman yapılacak ) BU SEBEPDEN SERVİSLER ZOR DURUMDA KALIYOR,TOHATSU BAYİLİK SİSTEMİNİ BIRAKIYORLAR. KISACA YAMAHA'dan şaşmayın derim.

Rastgele
    SinankKantaş
    sinankantas@gmail.com

3. Hoş geldin arkadaşım,

Öncelikle tanışma bölümünden bir başlık açarak kendinizi tanıtıcı girişinizi yapın ki forumdaki arkadaşlarımız size hoş geldin diyerek sizi tanıyabilsinler.

Lütfen, isim,yaş ve bulunduğunuz ili imza ayarlarınızda belirtiniz.

İmza ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.