tom amca tekrar aranızda

Konu, 'Tanışalım' kısmında teomanturker tarafından paylaşıldı.

1. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    sevgili dostlarım bakıyorum sitenin üye sayısı 3000 ni geçmiş buna çok memnun oldum bu üye sayısı sitenin amatör ruhlu balıkçılarının bir ortak paydada birleşimlerini sağlayan sayın administratör ve modaratörlerinin sonsuz özverili çalışmalarının sonucu olduğuna inanıyor ve buradan kendilerini bir kere daha kutluyorum üye sayısına bakınca beni tanıyanların azınlığa düştüğünü düşünerek kendimi bir kere daha tanıtmam gerektiğine kanaat getirdim. ben tom amca lakaplı 58 yaşında amatör ruhlu bir AKARSU BALIKÇISI olup 25-30 seneden beri yaz kış demeden genellikle her hafta sonu AMASYAmızın çevre akarsularında (yeşil ırmak, kelkit çayı ve kızıl ırmak) el ipi ve makinalı kamışla balık avı yapmaktayım. yaz aylarında genellikle yayın, minek (sazan) kış aylarında da, ırmak pullusu yakalarım. en büyük avlarım 18 kg yayın, 8 kg sazan, 3 kg lık ırmak pullusudur. doğayı, doğada yaşamayı ve doğada yaşamanın zorluklarıyla ve adrenali ile mücadele etmek vazgeçilmez en büyük zevkimdir. sitedeki bütün mesajlarımı okursanız beni daha iyi tanırsınız.

bu siteye üyeliğim ise 2006 yılının başlarında oldu. sevgili kızım kpss sınavlarına hazırlanıyordu. bacanaktan emanet bir bilgisayar ve internet bağlantısı aldık. bende fıtık ameliyatı olmuş evde 2 aylık bir istirahatteydim. kızım internette dolaşırken bu siteye raslamış ve beni hemen üye yapmış. siteyi incelediğimde çok samimi, yapıcı ve paylaşımcı bir ortam olduğunu gördüm. ilk defada bilgisayar ve internet ortamıyla karşılaşıyordum. se vgili kızımın yardımlarıyla sitede kendimi ve senelerce yaşadığımamatör ruhlu balıkçılığımıda, yaşadıklarımı ve tecrübelerimi en samimi duygularımla en açık kalplilikle ifade etmeye başladım. sitenin üyelerince büyük bir kabul ve teşvik gördüm ayrıca anlatımlarım doğrultusunda yapıcı temkitlerle bazı şetlerin amatör ruhlu balıkçılıkta yanlış yanlış yaptığımı farkına varıp kendimi ve etrafımdaki balıkçıları uyardım. şuanda sitenin sayesinde tam bir amatör ruhlu balıkçı olduğuma inanıyorum. siteye gönderdiğim ve yazdığım metaryallerdeki bütün balıklar el oltası ve mafaralı kamışlar, balıkla birebir mücadelenin ürünleridir. sadece balık tutma zamanlarıyla problem yaşamıştık. şimdi bu hatalarımızı da düzelterek amatör ruhlu balıkçılığıma devam ediyorum.

evet sevgili dostlarım siteye olan samimi duygularımdan dolayı ve ayrıca sayın administratör ve modaratörlerin bana göstermiş oldukları teşvikler sonucunda ben de bir bilgisayar sahibi olup internet dünyasına girdim. bundan sonra da sürekli sizlerle beraber olacağım (eşimin kıskançlıklarından fırsat buldukça ). şu anda aktivitelerim yok denecek kadar az bu da tamammen ekonoik koşullarla ilgili bir durum inşallah yılbaşından sonra emekli olunca AKARSU BALIKÇILIĞININ aktivitelerini sizlereresim ve video olarak sunmaya çalışacağım ve böylelikle yeni amatör ruhlu balıkçılara en güzel teşvik aktivitelerini sunacağıma söz veriyorum.

2. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    tom amca hoşgeldin
    sen nerelerdesin bizi kendinden mahrum bırakma hadi rastgele:)

3. simendifer

simendifer Sennur

Teoman amcaaaaaa :) Nerelerdesin seni çok çok çok ama çoook özledik... Çok şey değişti sen aramızda yokken ve bu arada seni de çok merak ettik. Allah razı olsun arada sırada kızın senden haberler ulaştırdı bize ama yine de senin burda olman apayrı bir güzellik. Canım Teoman amcam, artık hep aramızda olacaksın değil mi ? :p

4. Teoman amca,hoşgeldiniz yeniden..

5. ATİLA

ATİLA

Favori Kamış:
    olta
    minik sazan

teoman amca formlardan minik sazan a bakıp yorum yaparmısın saygılar

6. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    teoman amca tekrar hoşgeldin.bizi o güzel av hikayelerinden mahrum bırakma:):)

herkese rastgele.......

7. simendifer

simendifer Sennur

Teoman amcacığım, senin harika hikayelerini de, seni de çok özledik... Sitenin en eskilerinden sadece birkaç kişi kaldık artık. Ama olsun, şimdi de harika bir yer burası ve bizler seni hiiiç unutmadık :)

8. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Tekrar merhaba,tekrar hoşgeldiniz :)

9. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Gece gece ne işim var nette diyordum varmış bir hayrı size rastladık; Tom amca hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

10. simendifer

simendifer Sennur

Teoman amcacığım, açtığınız konuları birleştirdim. Tüm yazdıklarınızı da ilk mesajınıza ekledim bilginiz olsun :)

11. afet

afet

tekrar hoşgeldin,

================================================================================

Ben,yakomozların dansını seyrederken,gün batımında
    Yükselişini gördüm sazanların,yakomozlar arasından
    Ben güneşin doğuşunu seyrederken,gün doğumunda
    Sevişmelerini seyrettim sazanların,sazlar arasında

TOM AMCA 'dan alıntıdır,
    sizi tekrar aramızda görmek güzel, hoşgeldin Teoman abi:)

12. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    teoman amca artık güzel anılarınıza kaldığınız yerden devam edersiniz, tekrar hoşgeldiniz.:)

13. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Hoşgeldiniz Teomanbey,lütfen özletmeyin birdaha kendinizi.:)

14. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    teoman amcanin imza ayarlari yok:eek: :eek: :eek: :eek: :D birkezde ben böyle yazayim bari:eek: :eek: :eek:

15. simendifer

simendifer Sennur

Var var da dün ben yapmıştım, ondan sonra mesaj yazmadığı için görünmüyor :) Bu arada Efe, seni şöyle genel konulara bir alalım :p O bölümde hangi konular varmış bir bak bakalım :D

16. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Teoman Hocam hoşgeldin, daha kendini tanıtmandan bile ne kadar tatlı dilli bir arkadaş olduğun belli oluyor.. :) Ayrıca bizim yaş gurubu da yeni bir akran geldiği için benim gibi çok mutlu olmuştur eminim.. Eee.. Kim ne derse desin.. Akran olanlar birbirlerinin halini daha iyi anlar....:):)
    Güzel paylaşımlarını bekliyoruz..
    Esen Kal..

17. SERKANSATI

SERKANSATI

Favori Kamış:
    Kamış olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3500gr
    Teoman Abi hoşgeldin...Seni özlemiştik...

18. Teoman Amca hoşgeldin tekrardan araları bu kadar uzatmayalım

19. simendifer

simendifer Sennur

Cihangir abi, Teoman amcamız (Biz tom amca deriz, o da kendine öyle der :p) siteye ilk üye olanlardan biri. Benden, Barış, Aylin ve Ümit'ten de eski bir üye.. Akarsu balıkçılığı ve balıkçılık ruhu ile ilgili pek çok yazısı ve şiiri vardır sitede :) Sizler gibi Tom amcamız da bizlere çok şey öğretti ama bir süre bizlerden ayrı kaldı. Şimdi tekrar ramıza döndüğü için çok mutluyum... Artık o da sizlerle birlikte yeniden aramızda olacak ve sizlerden çok şeyler öğreneceğiz. Dilerim bir daha bizden bu kadar ayrı kalmaz :eek:

20. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    hoş gelmişsiniiz