toprak solucanını denizde kullansam ne olur? ne gelir?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında silentfisher tarafından paylaşıldı.

1. Oktay07

Oktay07 Oktay

En İyi Avı:
    3 cm mırmır
    Şu konu canlansın biraz :) Antalyada arkadaşımla gittik ben tavuk göğsü hazırlamıştım arkadaşımda bahçesinden 30 40 parça solucan getirmiş. 4 te gittik avlağa tavuk göğsüne bişey gelmezken arkadasım 2 3 parça güzel mırmır aldı. Daha sonra arkadaşım yine solucanla 1 adet ispendek 1 adet turna aldı turna boyu küçüktü geri salındı. Bende tabi hemen solucana döndüm tabi :D Lidaki mırmır lokum derken 20 25 balıkla avımızı tamamladık. Yalnız solucanı bir kaç dakikadan fazla sürede balık almazsa yemleri tazeledik çünkü sudaki işlevini yitirip beyazlaşıyodu.

2. melikşah

melikşah ........................

Emre bir zamanlar bende senin gibi düşünüp düşüncemi eyleme dökmüştüm.
    Bir kaç adet gübre solucanını(daha kırmızı oldukları için) deniz avında kullanmak istemiştim.
    Üç adet solucanı üç köstekli dip oltama takıp bir kaç dakika bekledikten sonra solucanları kontrol etmek için takımı kıyıya aldığımda bayağı gülmüştüm:D
    Çünkü kırmızı olarak taktığım solucanlar koyu gri bir halde pörsümüş vaziyette duruyorlardıhihi hihi

kadın bunu beğendi.
  3. Phiuse

Phiuse Ömer Gündüz

Yem kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus kullanacağınız yemin o bölgede doğal şartlardada bulunabilmesidir. Solucanın doğal olarak bulunduğu bir bölgede solucan kullanımı çok verimli iken solucanın doğal olarak bulunmadığı bir yerde solucan iş yapmayabiliyor. Örnek verecek olursa solucan akarsularda çok iyi iş yaparken barajlarda pekte verimli değil.

4. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

Ben musab siteye yeni uyeyim herkese selamlar karadenizde yani rizede boru kurdunun pis kokusundan dolayi bi sure avlanmiyordum tavuk karides hatta kirmizi et bile denedim :d yeterki boru kurdundan kurtulim die ama inanirmisiniz karidesle 3 ile 4 gun gitmeme ragmen tek balik yakalayamadim en son aklima bu toprak solucani geldi denicem insallah verim alirsam benim icin super olur

5. Kafa Bu

Kafa Bu CUNEYT TUGRUL

Ben toprak solucanı ile iri barbunlar ve tekirler yakaladım kıyıdan. İzlemek isterseniz video linki

6. Kafa Bu

Kafa Bu CUNEYT TUGRUL

Ben toprak solucanı ile iri barbunlar ve tekirler yakaladım kıyıdan. İzlemek isterseniz video linki Ekran Alıntısı.JPG Ekran Alıntısı2.JPG

7. johnymay

johnymay Johny

Solucan bir göl veya nehirde balık tutmak için çok uygun olduğunu düşünüyorum, ancak denizde balık tutarsanız yakında ölür.