Torik avlarım

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Nadir kardeşim, sana çok teşekkür ederim, ben 15 sene evvel bu balık avlamaya başladım, Vedat bey 56 seneden beri balık avlama işnin profösöri olmu, ben babamdan şunu öğrendim, haddini bileceksin bir yerde bir balık profösörü diğer bir yerde sırtı ile git gel konya altı saat, balık yakalayan ve öğrenen bir emekli, ben buradan başka hiç bir yerde balık avlayamam, tatlı suda ise hayatımda bir sefer denedim, oda kıbrıs oltası ile alabalık yakaladım ve yedim, Köprülü kalyon'da Alanya taraflarında bir yerlerde.
    İşte ikimizi aynı anda anmanız gerçekten beni huzursuz ediyor ve hocaya haksızlık oluyor, ben bundan sonra burada herkese seslenmek istiyorum, bizlerin isimlerini lütfen beraber anmayın, zaten bütün sorunlar da buradan başlıyor, inşallah hoca ile bir daha aynı anda ismim anılmaz, özür dilerim ne olursa olsun doğruları söylemem gerekiyor, sevgiler Nadir kardeşim.
    Torik avları ile ilgili sorularını beklerim.:)

2. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler sevgili Murat kardeşim, çok güzel bir soru yöneltmişin sen de bizim yöremiz de avlandığına göre vereceğim cevaplar da inşallah işine yarayacaktır, sevgili Murat tabi bizim şansımız karşımızda Midilli adası sağ tarafımızda Kara deniz, İstanbul boğazı ve Çanakkale den gelen çeşitli göç balıklarının bir çoğunun bizim sularımızda geçmesi, sizler biraz içerde kaldığınız için daha ziyade Torik balığının sizleri fazla bulacağını tahmin etmiyorum ama bu lüfer için aynı olduğu söylenemez lüfer devamlı kıyılara geldiği için lüfer sizin o taraflarda da oluyor, palamut da fazla olmasa ile rast gelir. en verimli aylar Ekim , kasım , aralık, ocak ayları, ama diğer aylarda da olmayacak diye bir şey söz konusu değil, bazı balıklar meraları sever ve kalırlar yani merabın yerli balığı diye anılırlar ben de her zaman bunların peşinde olurum, benim kulladığım ve her zaman balık aldığım ve ne yazık ki her zaman yazdığım ve söylediği Yozuri Tobimaru 10.5 cm. mavi renklisi ve yeşil renklisi toriğin sevdiği sahte balıklar arada sirada 11 cm üzeri siyah alt tarafı parlak yozuri ile de alıyorum. Sorularını her zaman beklerim.:) Uygulayan balıkçı olarak edebiyat konusunda fazla başarılı değilim, kusura bakmayın.:) Sevgiler rast gele.:)

Toriği ve palamutu derinlikler de değil üst sularda arayacaksın.:)

3. orkfey

orkfey Orkun

En İyi Avı:
    Levrek 3,5 kilo
    Orhan Abi bilgiler için ben de çok teşekkür ederim. ben de o bölgeye ( küçükkuyu) eylül-ekim gibi gitmekteyim genelde liman önünde 50-60 mt derinliklerde mercan avı yapıyorum.Bu sene iyi lüfer de aldım.dediğiniz gibi torik alamadım 2 adetten palamut yakaladım.
    Ben birşey sormak istiyorum bu bölgede uskumru oluyor çapari ile gezdiğimde bir kaç tane alıyorum (3-5 tanesi 1 kilo geliyor). Ama bir türlü yerini bulamadım.banghead
    Bu uskumruyu bulmanın bir yöntemi var mıdır? :)

4. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    orhan baba sen çok yaşa emi görsel şölen olmuş maşallah eline sağlık

5. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    Değerli bilgiler için tekrar çok teşekkür ederim. Kısmet olursa verdiğiniz bilgiler çok işime yarayacak. Başarılı olur muyum bilmem ama zaten bu işlerin garantisi olsaydı neden avlanayım ki? Bu işin güzelliği burada...

Zaman zaman sizi sorularımla rahatsız etmeme izin verdiğiniz için de tekrar teşekkür ederim...

6. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Tevfik bey kardeşim, bo güzel yorumlarınız ve bana olan, ikimizin arasında olan sevgi ve saygı her şyin üzerinde.....gerisi teferruattan ibaret.:)
    Sevgiler,selsmlar, saygılar üstadım.:)

7. fb oktay

fb oktay oktay tataroğlu

Favori Kamış:
    shımano beast master surf
    Favori Makine:
    shımano ultegra 14000
    En İyi Avı:
    daha çok yeniyim
    Sevgili Orhan bey kardeşim,maşallah toriklerin hepsi ayri bir güzel..Bizleri böyle güzel resimlerle aydınlatmanız hepimizi mest ediyor..Allah devamını rast getirsin...

8. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Nuri kardeşim, bu kiş sezonu havalar çok kötü geçti inşallah deniz biraz oturur kendine gelirse çok güzel balık avları yapacağıma inanıyorum, denizimi gerçekten çok özledim, bir de valar soğuk ve ayaz var bu havalarda bizler gibi yaşlıların kendilerine dikkat etmeleri ve üşütmemeleri lazım, sana da güzel avlar dilerim, sevgiler.:)

9. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Teşekkürler Ali kardeşim dediğin gibi bazen güzel avlar yapabiliyoruz, meralarımız da bir hayli zengin tabi her zaman balık olması mumkün olmuyor arada sırada da bir iki balık alıyoruz, segiler hoşça kalın.:)

10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Serdar kardeşim çok teşekkürler, tekne ile daha ziyade sırtı çekerek avlanırım, devamlı sırtı avları ile ilgilendiğim için bu balık avları konusun da artık belirli bir yerdeyim, ama ben sadece bir kaç balık avı yapmaktayım onun için çok başarılı oluyorum ve devamlılığı da sağlayarak denizde şansımı çoğaltıyorum, tabi balık avlama biraz da meziyetle ilgili, varsa oluyor.:)
    sevgiler sana da rast gelsin.:)

11. mudeli

mudeli Gökhan

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    selimhan 4300 gr
    hosgeldin babacım ya neşem yok sen gittin gideli hoşgeldin iyisindir umarım kendine iyi bak avlara devam :)

12. ASSOS 17

ASSOS 17 SINAN GURLER

Favori Kamış:
    muhtelif kamislar ama el oltasi ile levrek rakipsiz.
    En İyi Avı:
    Levrek 3.600gr.
    ORHAN KAPTAN
    TORIK BALIGINI PEK SEVMEM AMA SENI SEVERIM BILRSIN.
    UZUN ZAMAN SONRA SENI SEVGILI BALIKAVI.NET SITESINDE GORMEK MUTLULUK VERICI.ZATEN BASKA HICBIR SITEYEDE ZIYARETTE BULUNMUYORUM.KURULUSUNDAN BERI ZAMAN ZAMAN TERS DUSMUS OLSAMDA BU SITEYE SIZLERLE BIRLIKTE OLMA FIRSATINI BANA VERMIS OLDUGU ICIN TESEKKURU BORC BILIRIM.SEVGIYLE KAL.

13. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Orhan amca sağlığın sıhhatin yerindedir inşallah..
    ara vericem demiştin ama balıkçı adam kurtlandığı zaman dökmeden rahat etmez :D havalar ısınmaya başlasın hele heyecanlı raporlarını bekliyoruz :) senin raporlarını okumadan geçmem :)
    Rastgele..

14. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Abdülsamet, dediğin gibi şu anda meralarımızda torik var, ama denizi beklemek mecburiyetindeyim, biraz yerine otursun, denizde dip akıntılarının çok fazla oluşu da bu avı büyük bir ölçüde etkiler, sen torik avı hiç yaptınmı, bu konuda bana yaz sana her zaman yardımcı olmaya çalışırım, sevgiler hoşça kal.:)

15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Teşekkürler sevgili Orçun kardeşim, inşallah hepimize rast gelir, senin toriklerle aran nasıl, ben yardıma hazırım.sevgiler.:)

16. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Orkun kardeşim, elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırım,
    Uskumruyu bir kaç tane alman bile güzel bir işaret, ama şu havalar bir düzelsin de onların sayıları çoğalır, uskumru yakalayanların yanına gideceksin limanda tanıdığın varsa onlara sor, uskumru ve kolyoz avı belirli noktalarda olur oraları öğrenirsen balığı alırsın, ben de hanalar düzelir düzelmez hemen sabah erkenden uskumruya bakacağım zira çok özledim, sevgiler rast gelsin.:)

17. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Gültekin kardeşim görsel olsun balık olsun,:) Bu torikler artık benimle beraber anılıyorlar onun için onları çok seviyorum,:) sevgiler.:)

18. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Eğer Toriği avlayacağına inancın varsa mutlaka bunu başaracağına inanıyorum, bunu için de bana her zaman sorular sorabilirsin Murat kardeşim, sevgiler.:)

19. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok sağol Oktay kardeşim, inşallah bir gün Sivrice ye gelirsen müsafirim olarak torik avına beraber çıkarız, denizin kenarında ızgarasını da yeriz,:)
    Sevgiler kardeş hoşça kal.:)

20. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Gökhan kardeşim ben de sizleri çok özledim inşallah gene bir gün Sivrice de buluşur güzel avlar yaparız, şimdilik denize çıkmıyorum, Facabook ta çeşitli balık gurupları açtım, zamanla çok iyi olacak daha ziyade uzmanlık çeşitli balık gurupları diyelim, işte emeklilik böyle güzel uğraşlarla geçiyor, yakın zamanda da hava ısınır ve denizler bıraz sakinleşir, mercanlar, kalamarlar, torikler inşallah oltalarımıza takılırlar, sevgiler, selamlar hoşça kal.:)