TRABZON ve Çevresi Organizasyon ve Tartışma Platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında izzetbey tarafından paylaşıldı.

1. ertanyaz

ertanyaz ERTAN

Favori Kamış:
    Kamış çokda
    Favori Makine:
    balık tutanını bulamadım :)
    En İyi Avı:
    Ağlamak istiyorum.Tık yok henüz :)
    Ben de Trabzon Sürmene'liyim..
    iZZET BEY BAŞINIZ SAOLSUN MEVLA TAKSİRATINI AFFEYLESİN

2. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Teşekkürler kardeşim,Allah razı olsun....

3. lazman

lazman Seyithan ZAMAN

Bir Trabzon'lu daha aranızda..Merhabalar..Yıllardır balığa gitmeyen birisi olarak 2009 yılı tekrar balığa başlama yılım olcak inşallah..Hatta 4 gün önce meşhuuurr mavroşgil avına be de çıkayım dedim. Meydandan malzemeleri sağolsun , satış elemanı yardımı ile tedarik ettim .O namını çok duyduğum boru kurdunu da alıp akşam evime da yakın olması itibari ile ilk kayalıklar olan Haluk Ulusoy arkasına kendimi attım.2 zula , 4 no çağraz iğne. 40 mm misina ve 60 gr kurşun.Hiç kayalarda balık avlamayan biri olarak şanslı idim .1 takım kestirdim .Kayalarda balık avlamak cambazlık gibi birşey.Yanımdakilere baktım .Nereye atıyorlar .Nasıl çekiyorlar .Yoruldum.İleri atmaktan .Hızlı çekmekten .Yem değiştirmekten. Lise yıllarımda iskeleden ya da kayıkla avlanmıştım.Çok zorlandım.23:00 itibari ile yemim bitti .Sonuçta mavroşgil yakalayamadım .Hoş ,yanımdakiler de tutamamıştı.Tek tesellim bu.Fakat elimde iki adet irice(200-250 şer gram) İSPARİZA (ya da KARAGÖZ emin değilim) vardı.Velhasıl, 2 balıkla MERHABA dedim kendi sezonuma ve miladıma..

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::MERHABA:::::::::::::::::::::::::::::

4. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Dostum hoş geldin aramıza ,inşallah kısa zaman da eşkina tutmak ta nasip olur,fakat üzülme Trabzonda eşkina da sahil yolunun değişmesi sebebiyle yuvalarının bozulmasından dolayı balık populasyonunda bir azalma var,umarım gelecek senelerde tekrar eski bolluğuna kavuşacaktır,bizde buradan raporlarımızı bolca vereceğiz.Görüşmek dileğiyle...

5. Faroz.limani

Faroz.limani fatih

Favori Kamış:
    Lineaeffe sprit surf 3.90
    Favori Makine:
    Okuma Avenger av-65
    En İyi Avı:
    I don't know
    Bende geldim. yeni üyelik aldım artık aranızdayım. Bu arada sizi farozada beklerim.Zargana avina ;)

6. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Güzel kardeşim aramıza hoş geldin,en yakın zaman da ziyaret edeceğim seni,sağlıcakla kal....

7. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Tüm Balikavi.net ailesinin bayramını kutlar,sağlık mutluluk ve huzur dolu nice bayramlar dilerim....

8. w sedat

w sedat SEDAT

izmir li olarak TRABZONA hayırlısı olsun dileklerimle

9. cumhurak

cumhurak cumhur

Selamlar
    İlk mesajım ama 4 aydır forumu takip ediyorum.Balık avı merakım bu sene başladı.Ağustos ayında tatil için İskenderun Arsuz a gittim ve oldukça iyi avlar gerçekleştirdik.Şimdi Trabzon'dayım ama burada nasıl avlanacağımı pek bilmiyorum.Mesala gece ve gündüz hangi balıklar çıkar?
    Dün akşam hava karardıktan sonra k.t.ü. nün sahil tesislerindeki kayalıklardan boru kurdu ile avlanmaya çalıştım.Yanlızca 1 barbun ve 4 tane yılan balığı olduğunu sandığım balık tutabildim(ikili dip oltası ile).Gündüz hangi balıkları avlayabilirim?Aralıkta askere gideceğim o zamana kadar tüm günlerin boş.Aslında sanırım en güzeli bölgeyi bilen arkadaşlarla balığa çıkmak.

10. LAZKOPAT

LAZKOPAT FATİH

Favori Kamış:
    alba star surf kamış
    Favori Makine:
    sil star
    hayırlı olsun izzet bey..trabzonlu olarak iyi paylaşımlar.

11. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    İyi Bayramlar

Herkesin kurban bayramını kutlar,sağlık mutluluk ve huzur dolu nice bayramlar dilerim....

12. Faroz.limani

Faroz.limani fatih

Favori Kamış:
    Lineaeffe sprit surf 3.90
    Favori Makine:
    Okuma Avenger av-65
    En İyi Avı:
    I don't know
    Sezon açılmak üzere Trabzonlu abiler kardeşler nerede bakayım :)

13. ismail34

ismail34 İsmail Köksal

Sn.Fatih cancağızım,Trabzonlu kardeşler açılış için herhalde beni bekliyorlar.
    Bu ayın 25 'inden sonra yola çıkıyorum.Kıyıdan kıyıdan Trabzona kadar gelmeyi planlıyorum.
    Ahir ömrümde görmediğim sadece Karadeniz bölgesi vardı.İnşallah oraları da göreceğiz.
    İnşallah hayırlısıyla nasip olur da ziyaretinize gelirim.

14. ReaLisT

ReaLisT Adem

Geç Olsun Güç Olmasın :) Bende Balık Avına çok merak sardım çok zevkli bir iş bende başlamak istiyorum inşallah buradan faydalanarak birşeyler yapacağız :) Herkese iyi akşamlar

15. emrect

emrect emre

HERKESE SELAMLAR..
    ben trabzonu ve bu siteyi yeni keşfediyorum aslen trabzonluyum ama trabzonda yeni ikamet etmeye başladım, balık avına ve denize aşırı meraklıyım ufak çapta deneyimlerim oldu ama tek başına ve bilinçsiz olunca olmuyor bu işi daha bilinçli yapmak ve daha çok zevk almayı çok istiyorum bana bu konuda yardımcı olabilecek trabzon merkezden arkadaşlar bana ulaşabilirlerse minnettar olurum... yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme: 14 Haziran 2011
  16. mehmetshow61

mehmetshow61 mehmet özdemir

En İyi Avı:
    9,2 kg sazan
    trabzonlu arkadaşlar beraber bi organizasyon yapsak hafta sonu falan ne dersiniz
    nerelere gidebiliriz ne ile avlanabiliriz herkes bilgilerini paylaşabilir mi?

17. DeryAdem

DeryAdem Adem Aktaş

Merhaba arkadaşlar bende Trabzon merkezde ikamet etmekteyim ve artık balık tutmaya başlamak istiyorum bugün bir tane olta almayı düşünüyorum açıkçası internetten araştırdım Mobydick in 40 parçalık olta seti var 40 tl ye araştırıyorum bakalım ya interenetten alacağım yada av malzemeleri satan yerlerden alacağım bugün. Beraber avlanmak için merkezden abi kardeş veya arkadaş arıyorum. Yaşım 20 memnun oldum rast gele

18. aduken

aduken serkan

bende ayın 14ünden bayrama kadar trabzonda olacağım. bende kendime av arkadaşları arıyorum. istersen kıyıdan beraber şansımızı deneriz. benimde bu bölgede ilk avım olacak dolayısıyla acemilik çekebiliriz ama maksat iyi vakit geçirmek. araştırdığım kadarıyla faroz limanı ve beşirlidere mevkisi av için uygun yerlermiş.

19. DeryAdem

DeryAdem Adem Aktaş

Serkan abi bende bugün başladım balığa ve faroz limanındayım. Yarında gidecem balığa abi daha yeni başladım acemiyim.Elim boş döndüm tabi. Yarın da barbun tutmaya çalışacağım istersen beraber gidebiliriz abi faroz limanına