trabzonda sazan avı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında yunuss tarafından paylaşıldı.

1. yunuss

yunuss Yunus Ahmet SARIHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkeze selamlar.İlk sorum trabzonda sazan avlayabileceğim nehir yada göl bulunmaktamı bilen varsa lütfen yazsın.Şimdiden teşekkür ederim

2. yunuss

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    acaba daha detaylı bilgi verebilirmisiniz.Bu baraqj trabzonun hangi ilçesinde bu arada adım yunus:cool:

3. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Trabzonda sazan var mı bilmiyorum ama, yaylalardaki soğuk sularda dünyanın en güzel alabalıklarının olduğunu biliyorum. Ne yapacaksın sazanaı alabalık dururken ;)

4. yunuss

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    doğru söylüyorsun çok güzel alabalıklar var ama bu havada karda kışta yaylaya çıkılmazki:(.Birde burda karadere diye bi dere varmış sazan bolmuş.Bir sorum olcak derede su derinliği azmış 2 ile 3 metre arasında değişiyormuş ben bu konuda çok yeniyim oltayı atmayı bile beceremiyorum oltanın dibe takılmasından korkuyorum.Dibe takılmayı engellemek için nasıl bir takım kullanmalıyım.Birde bu derede bıyıklı balıkda yaşıyormuş.Sazan ve bıyıklı balık için kolay hazırlanan basit ve etkili bir yem hazırlanışı anlatabilecek varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

5. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    yunus kardeşim sazan avcılıgı ıle ılgılı bır cok konu sıtede mevcut.yanı burda anlatmayı cok ısterdım ama gercekten uzun konular yaz yaz bıtmez.ama dıbe oltanın takılmasından korkuyorsan şamandıralı kullan dıp oltası atma .dıp oltası cok pıslık yoksa derede kolay kolay takılmaz.bıyıklı balıgı bıldıgımız bıyıklıysa bız genelde dıp oltasına solucan kullanırdık.etıde ıyıdır hanı.sazan ıle ılgılı kısa bılgı ıstersen verebılırız ama sıteyı gezersen cok bılgı bulursun:D

6. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    kışın alabalık olmaz zaten pek.balıkta olmaz akarsular taşkın ve bulanıktır yaz başına kadar,yunus kardeş bi trabzonlu olarak sana tavsiyem bu ara denize yönel eşkina,çinekop falan bu ara yapıyormuş haberin olsun

7. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    ya harbiden trabzonlu arkadaşlar çok şanslı bence.deniz var,akarsu var(alabalık),dere,baraj var.daha ne olsun...

8. DeadPOX

DeadPOX

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kaçanlar
    sazan konusunda çok aceleci olma, Burayı bi oku iyice bir sindirmeye bak ve sonra anlamadıklarını sor bence... Acele edersen 10-15 kez dolu gider boş gelirsin. Aslında amaç dolu gelmek değil. Keyfini çıkartmak ama senin hevesini kaçırabilir.

Son düzenleme: 4 Ocak 2007
  9. yunuss

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg rus kefali
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim siteyi iyice araştıracağım aceleci olmayacağım çünkü bundan önce denizden bile boş döndüğüm oldu:D.Ama bu sefer kararlıyım.

10. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    hocam bu konuda sana katılmıyorum kendi deneyimlerimden yola cıkarak ki herkes beni bilir burda en randımanlı ve en büyük balıklarımı kış aylarında yakalamıssım dır dere yem az oldugundan deli gibi yeme saldırır alabalık paylasmak istedim kış aylarında karadeniz de dereler de saedece alabalık yakalayabilirsiniz diger balıklar pek ortalıkta olmaz soguk aylar da göller de oldugu gibi sazan cinsleri haraketliligi azalır ve derin kuytu yerler de kalırla bu yuzden yemle yakalamak zor en güzelli akarsular da alabalıktır kolay gelsin