Trançalara Ne Oldu?

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında REİS tarafından paylaşıldı.

1. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    İzmir'li dostlar,

Trançalara ne oldu biliyor musunuz?:(

2. Sevgili Reis Baba,
    Trança (Pagrus Ehrenbergi) Egenin bir zamanlar en ünlü balıkları arasında yer almaktaydı. Etinin beyaz ve lezzetli olmasından, trançanın aşırı avlanması sonucu neslinde bayağı bir azmaya neden oldu.
    Mayıs-Haziran-Temmuz arası üreme dönemini tamamlayıp Ağustos-Eylül aylarında yavaş yavaş görünmeye başlayacatır. Fakat biraz evvelde söylediğim gibi aşırı bir avlanmadan dolayı balık sayısında azalma var.
    Bakalım yeni sezon neler gösterecek hep birlikte göreceğiz.
    Saygılarımla sevgi ile kalın

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Ağustos 2006
  3. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Yanılmıyorsam üç yıl önce bir gırgırın 25 tane yakaladını duydum başkada ne duydum ne gördüm. :(

4. Suatreis

Suatreis

eh be trança sanadamı kıydılar. Adını namını lezzetini bilirdimde şu dünya gözüyle seni bide canlı göreydim. :(

Birileri balıklarımızı Allah (c.c.) a emant ediyor. Bre deyyuslar kimin malını kime emanet ediyorsunuz. Emanetinize nasıl sahip oluyorsunuz. Hiç mi korku yok içinizde Yüce yaratanım, yüce rabbim, gücü herşeye yeten Allah(c.c.) ım sen ol deyince herşey olurda huzurunda secde eder. Akıl fikir ihsan et şu aciz kullarına. Olmadı ver tez elden belalarını, niyazımdır sana......

5. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Abi trança diyince de insanın gözü şöyle birşeyler arıyor. Herhalde arkadaşlar da onu kastediyor.

6. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    E devamlı hedef büyütmek lazım değil mi? Sırada da bunlar olsun artık.:D Koca çipurayı kuzuya yem yaptığın gibi kuzuyu da buna yem yaparsın fena mı;) :D