Trole Hayır Kampanyası

Konu, 'Tebliğler' kısmında CoNTRoLLeR tarafından paylaşıldı.

1. seyyahi333

seyyahi333 MEHMET

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    çupra 1 kg
    Farketmemiştim teşekkkürler.

2. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    bir oyda benden.Denizi katledenlere karşı suskun kalmayalım

3. Suatreis

Suatreis

arkadaşlar, öyle iki satır yazmakla hassasiyeti belirtmekle bu işin önü alınamaz. Bilimsel tespitler istiyorum trol avcılığının tahribatı hakkında..., ihbar kayıtları ve varılan neticeler nelerdir. İlgili bir makama başvururken o "ağa" ların tekerine bir çomak bulmak lazımdır. Somut birşeyler lazımdır. Tekne ismi, bölge, yer, kime ihbar ettiniz, ne gördünüz....hadi bu işin üstüne eğildik balıkçılıktan anlamayan yada işine gelmeyen makamlara karşı nasıl suç duyurusunda bulunulacak, nasıl öneride bulunulacak........

Ne demek istediğimi anladınız.....

4. Suatreis

Suatreis

Trolcü yakalandı :)

Değerli dostlarım. Sizlerden duyarlı ve iyi kalpli olmasın, Çanakkale bölgesinde yaşayan ve amatör balıkçı olan sizlerin tanımadığı bir arkadaşım Çarşamba akşamı bir telefon açtı....

Özet ile...

Suat abi burda bir trolcü var, her akşam aynı satte çıkıyor ve neredeyse kıyıyı süpürüyor, gece ise aynı trolcü midye için farklı bir işlem uyguluyor, burda balık bırakmadılar. Ne yapabiliriz dedi. Teknenin ismini ve diğer detayları bildirdi.

Kuzey Deniz Saha Komutanlığı ve Sahil Güvenlik İhbar Hattına (158)durumu bildirdirip, netice için tarafıma dönüş yapmalarını rica ettim.

Bu gün telefonum çaldı ve arayan Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan bir yetkiliydi.

İhbarımı değerlendirdiklerini, ihbar konusu teknenin gece saat 02:30 sıralarında suç üstü yakalandığını, gerekli cezai müeyyidenin uygulanmasından sonra teknedeki şahısların göz altına alındığını dolayısı ile Savcılığa intikal ettirildiğini, tekneye ve elde edilen ürünler ve ilgili avlanma techizatlara soruşturma süresince delil kapsamında el konulduğunu bildirdi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı mıza teşekkür ediyorum.

5. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    tebrikler arkadaşım

6. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Bravo sevgili Suat.İşte duyarlılık budur.Cok sevindim
    Sevgiyle kal

7. cakometti

cakometti ersan

Favori Kamış:
    century TTR 14 ft - daiwa prime caster surf 450
    Favori Makine:
    abu chrome rocket 6500 CT - Abu Ambassadeur 7000I C3 CT Mag
    Bu çabaya ve sonuca şapka çıkartılır, tebrik ederim:)

8. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Suat bu tür olayların gerekli yerlere doğru şekilde ihbar edilerek, doğru şekilde takibinin yapıldığı takdirde alınabilecek sonuçları sayende görmüş olduk. Eline diline sağlık.

9. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Tebrik ederim, ihbar eden elinize, dilinize sağlık. Sizin aracılığınız ile, sizi bilgilendiren arkadaşınıza da teşekkürlerimi sunuyorum.

10. kurtuluş

kurtuluş kurtuluş

Favori Kamış:
    turna fresh surf carbon 4.20 250 atar kamış + okuma 5 bilyalı makine
    :eek: helal valla

11. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    O sahil güvenliğe bende teşekkür ediyorum.Keşke hepsi aynı şekilde duyarlı ve sorumluluk sahibi olsa:mad:

12. Suatreis

Suatreis

İlgiç bir tesdüf.........Az önce, bahsettiğim arkadaşım tekrar aradı, bölgede gözü önünde başkaca bir trol teknesi olan "Efulim-2" isimli teknenin üzerine tam yol ile bir Sahil Güvenlik Botunu yol aldığını, teğet geçerek ve geri dönerek Sahil Güvenlik Personelinin tekneye çıktığını ve bir süre sonra tekneyi yedeğe alarak bölgeden uzaklaştığını bildirdi.

İki tanede ispari tutumuş az evvel iskorpit kaçırmış...:D o ayrı konu...:D

13. Suatreis

Suatreis

Burak kardeşim, sitem etmekle olmaz..Ayrıca Siahlı Kuvvetlerimizin bir birimine "keşke hepsi işini yapsa" demek hiç olmaz.......hepsi işini yapıyor....herkez işini yapmak zorundadır......işini yapmayanın şikayet edileceği bir mercii de vardır. sizin elinizde yeter ki somut kanıtlar olsun.;)

Sitemizde bir sürü yakınma oluyor... efendim şuraya şikayet ettim, buraya ihbar ettim, falan filan yaptım....ilgilenen olmadı....

Ne zaman kimi ihbar ettin, nereye bildirdin...bana gün saat ve ihbar konusunu bildir diyorum..tık yok...

Eh artık ne diyim, sen anla....

Arkadaşlar bir ihbar da bulunacaksanız mahalli telefon numaralarını değil, genel ihbar ve imdat numaralarını kullanın. Bu numaralardaki konuşmalar kayıt altına alınmaktadır. Aklınızda olsun.

14. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    Elimdeki tek somut delil telefon görüşmesi.Beni jandarmaya yönlendirdiler.Jandarmada adamlara birdaha yapmayın demekle yetindi.Bende güvenmek isterim elbette ama durum bu.Neyse daha fazla konuşmayayım.Türkiyede yaşıyoruz çünkü

15. Suatreis

Suatreis

Nerede yaşadığımızı biliyoruz. Konuşmak istediğiniz birşeyler varsa buyrun açıklayın, sizin adınıza takip edelim. Elimizde bu olanaklar mevcuttur.

Jandarma ya bildirdiniz dimi.. ne zaman, hangi karakol ve kime, hangi olayı...Telefon görüşmenizin somut delil kapsamında olması için yerel numaradan değil ihbar hattından olması gereklidir. Dediğim gibi kayıt altına alınmaktadır.

16. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    Daha önce konulardan birisine de yazmıştım.30 cm suda.Azmağın aktığı benimde kıyıdan avlandığım bölgeye dalanlar vardı.Sahil güvenliği aradım.O bölgeye bakmadıklarını yada gelemeyeceklerini söylediler.Jandarmayı aradım.İlgileneceklerini söylediler.İlgilenmişlerde.Beni aradıklarında kimseyi bulamadıklarını söylediler.Ertesi gün aynı bölgeye gittiğimde dalanlardan biriyle tesadüfen muhabbet ettik."şerefsizin biri ihbar etmiş.Koutan tanıdık olmasa ceza ödeyip malzemeleride verecektik"tepkisiyle karşılaştım.

Son düzenleme: 5 Temmuz 2008
  17. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    Onun komutan tanıdık dediğide belki beraber balık yediği arkadaşıdır...

Yöneticilerimiz doğru söylüyor çoğu zaman olumlu sonuç alınabiliyor. Ama her zaman çürük elmalar olur her yerde...

Mersin bölgesinde dalan arkadaşlarım var. Onlardan duyarım Sahil Güvenliğin çok ilgilendiğini ve hemen geldiğini. Birkaç kere dalış yerlerine gelip kontrol yapmış Lagos avlıyorlar mı diye...

Gece dalanlar içinde ihbar oldumu hemen geliyor Sahil Güvenlik botu demişlerdi...

Eskiden bu kadar duyarlı değillerdi ama ciddi anlamda trolcüler bitirdi buraları! Herkes dert yanmaya başladı artık! O sebeple daha dikkatli Sahil Güvenlik!

Keşke bizler kadar profesyonel adı altında balık tutanların hepside duyarlı davranmayı bir nebze öğrense...

Böyle davrandıkları sürece sadece günü geçirirler... Bugün balık alır ama sonraki 1 yıl alacağı balığı katleder... YAZIK!

18. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    ihbarda bulunan duyarlı vatandaşımızı kutlarım tabiki konuyu yakından takip eden ve sonuca ulaşan sizide nedense bizde başıma bir iş gelir diye bu tip durumları ihbar etmekten korkuyoruz ilginize tekrar teşekkür ederim rastgele

19. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Canı gönülden tebrik ederim...

20. hmustak

hmustak Hakan MÜŞTAK

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı: