Tulum çizme öneri

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    merhabalar cümleten..:)

geçen hafta dan itibaren..aynı markadan 3 tane tulum değiştirdim..gezer marka..hepside su aldı..bison marka aldım..daha kalite diye..oda su aldı.4 tulum çizme değiştirdim...geçen yıl SHAKESPEARE NEOPREN aldım 230 küsür tl ye..2ci haftasında çizmeleri yanlarından açıldı..

kasık çizme aldım..benim mekanda işe yaramıyor..dalga vurdumu kıyıya..içine su alıyor..

bana adam akıllı..su almıyan,tabanı kaymıyan..çizmesinin tabanı sağlam(kayalık bölgelerde avlanıyorum..),bir tulum önerin:) sağlam oğlu sağlam tulum tavsiyesi istiyorum..sıparişini vereceğiz yarın..mevcut olanı yine iade edeceğim..

ben thank you:)

2. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Kadir abi sizin oralar sicaktir bermuda short ve plaj ayakkabisi ile bence bu işi halledersin :)

3. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    kadir abi Cormoran Neopren kullanıyorum bence harika

4. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    kesinlikle cormoron..tatlı tuzlu demedi yıllardır kullanırım..tabi dikkat etmekte gerekiyor..

5. vahit

vahit vahit gökşen

remixon hem ucuz hemde kaliteli şiddetle tavsiye edilir

6. abdul81

abdul81 Abdullah

Favori Kamış:
    MITCHELL PRIVILEGE II UL 0-3 150cm
    Favori Makine:
    Mitchell Blade 1000 Alu
    En İyi Avı:
    44 cm kasna
  7. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000CFB
  8. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Bauer Baitcasting 2.10 / 5-25 medium
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 100TSHL Baitcasting
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Kadir abinin hızına dayanan bir tulum bulursanız bana da söyleyinde bende alayım ondan :D :D

9. NIRVANA

NIRVANA Levent

Favori Kamış:
    Shimano Yasei Sea Bass
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 2500FA
    En İyi Avı:
    41 Cm Uzunluğunda 625 gram ağırlığında Karakulak..
    ...

Ben de remixon kullanıyorum. Bir seneden fazla oldu hiçbir sıkıntı çıkartmadı bugün de dahil olmak üzere.

10. demir01

demir01 gürsel demir

En İyi Avı:
    70cm minekop
    Kadir-remixon-kullanıyorum-kesinlikle-sorunsuz.sen-nasıl-o-kadar-tulum-eskitebildin-anlamadım.remixondan-memnun-kalırsın

11. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kış günü şortla atçeke gidilirmi adamı hastamı edeceksin:D motor kullanıyorum.yamultur beni dönüşte:D
    değerlendirme ye alıyorum,teşekkürler:)

değerlendirme ye alıyorum,teşekkürler:)

nasıl bir modeli remixon un?

dam dan bir şikayet daha duydum..alabileceğim ürün hakkında..bu sebebden onu eliyorum..teşekkür ederim:) tavsiye ettiğin ürün bayağı ilgimi çekti:) yanlız bunu nasıl kullanırız,ona kafa yormuya başladım bir yandan..

bunu biliyorum,lakin üstüne kargo parası koyarsam türkiyedeki ile arasında aman aman bir fark kalmıyacak:( nerden baksan 210tl yi bulacak..bu fiyata yakın 44mm kalın olanı almıştım,birde bana acil lazım..bunun gelmesi 2 3 haftayı bulur..hızlı kargo yaptırsam +45tl daha vermem lazımidk bunları geçelim..tulum önemli bir malzeme..ürün kısa zamanda arıza verirse..yada göze batmıyan bir yerinde arızası varda.bana ulaştığında,,farkına varırsam..bu sefer işin seyri değişecek:( nasıl değiştireceğiz:( riskli bir alışveriş..

bölge sakat kardeşim malesef:) her gün atçek yapıyorum..bu süreçte kayaların üstünde sekip duruyorum hihi bu sebebden altı sağlam ürn lazım:)

sizinki nasıl bir modeli remixon un?

12. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    abi söylemesi ayıp..geçen yıl kalite bir tulum almıştım.çabuk arızalandı.mevcut olanı bir arkadaşımıza vermiştim yenisi geldi diye..markasınıda unuttum..onda hiç sorun yaşamamıştım..
    bu son bir hafta içinde 4cü tulum alışım..hepside su alıyor içine..bir çay bardağı dolusu.bazıları daha fazla idi..üstüm başım ıslanıyordu eve geldiğimde:)
    remixon un hangi modeli abi bu:confused:

13. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Kadir o kadar para verip ürünü kullanamamana üzüldüm.
    Bizim buralarda ördek avı çok yapılır ve genelde sürekli suyun içinde beklenir.
    Yarın nasipse avcı arkadaşlara bir sorayım bakalım,onlar ne tavsiye edecekler.
    Bayide kamuflajlı neopren bir tulum görmüştüm,gidince onuda sorarım.

14. darthvader61

darthvader61 Mehmet

Favori Kamış:
    Shimano Technium DF 270 MH // Shimano ForceMaster 240M 10-30
    Favori Makine:
    Shimano Biomaster 4000 FB // Shimano Rarenium 3000 SFA
    Kadir abi Cabelas a aman aman fark kalmıyor dedin ama sana maliyeti 210 tl desek. Tr de bu ürün 500. Aman aman değil, baya baya fark var :) ayrıca üründe sıkıntı olursa kargoyla gonderiyorsun ürün gerçekten sorunluysa kargo ücretini sana geri gonderiyorlar.

Neyse Cabelas al veya alma, Keçe tabanlı kullanmani tavsiye ederim...

15. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Shımano beastmaster cx 2,40 14-40 gr-V Systeam 2.4 10-40 gr- silstar 1.8 6-25 lb
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENIUM CI4 30 - AVENGER AV 55B
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    Kadir bey o kadar kolay su almaması lazım? Defolu olabilir ürünler.Ben mesela içime; kendi yaptırdığım neopren 3mm (istanbulda birine yaptırmıştım.kendinden patikli) tulum ile üstüne de basit 25 tl lik gezer çizmeli lastik tulumu gigiyorum ne soğuk nede su derdim oluyor.Abdullah beyin tavsiye ettiği üründe güzel.

16. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    O tulumlar yüzmeye pek elverişli değildir. Bence scuba takımlarını dene . Palet olmasada olur :)

Ayda bir tavsiye alıyorsun bilader çizme tulum meselesinde. Tutturamadın gitti.

Yukarıdaki konuda ciddiyim dalgıç takımlarını dene , sert zemin için tabanları olanlar var biraz terletebilir ama yapacak bişi yok . Kevlar -çelik karışımı yapmadıkları sürece en iyisi bu :)

onun üstünede en ucuzlarından naylon bahçıvan tulumu geçirdinmi nema problema ..

17. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Shımano beastmaster cx 2,40 14-40 gr-V Systeam 2.4 10-40 gr- silstar 1.8 6-25 lb
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENIUM CI4 30 - AVENGER AV 55B
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    bİR KONU AÇTIM BENİM TULUM İLE İLGİLİ BAK İSTERSEN KADİR BEY..

18. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
  19. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sağol dostum :)

500tl ye kral gibi tulum çizme alırsın dostum türkiye de:D benim aldığım shkasper tulum 4mm idi ve oldukca kaliteli idi kumaşı..tek sorun çizmesi özürlü çıktı..230tl piyasa fiyatı idi..ben 187tl vermişim..şimdi baktım:D şuan için acil lazımda..yurt dışında gelmesi epey sürer..malum yabancıların noel hazırlıkları var..süreç uzar..13 gün oldu misinadan daha haber yok..çıkmamış ülkeden sanırım..idk takip noda işe yaramıyor..türkiye ye gelmedikden sonra:) şuan için yurt dışı alışverişleri rötarlı gelir artık:)
    teşekkür ederim:)

ben paramı veriyorum ama sağlam ürün bulamıyorum:) orasından burasından su sızdırıyor..ne anlamı kaldı tulum çizme almanın:D dün benimde aklıma geldi dalgıç elbisesi..varsa temiz uygun fiyata gerekirse onu alabilirim..fiyatı uygun olursa tabii.:) balıkçı yağmurluğu var bende..kalın..gerekirse onu kullanırım..yahut kasık çizmeyi giyerim ayakkabı niyetine:D biraz dan bayiye gidip bakacağım..varmı yokmuidk onlar ne tür ürün getirtebilirler önce bir görelim:)

dün incelemiştim konunuzu:)

vallah ben neoperen olsun diye ısrar etmiyorum bu sefer..ilk etapda normal tulumlar seçtim bu sefer..4 üde özürlü çıktı:D bayiye telefon edince alo ben tulum zade diyorum artık:pound:
    ................................................................

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim..bayiye gideceğim biraz dan..bakalım onların elindeki alternatifler nasıl..önce ona bakmam lazım..eğerki kafama göre bulamaz isem..iade yapıp başka birşey alacağım..

şuan için kasık çizmem var..ticari balıkçıların kullandığı pantolon lu yağmurluk var..idareten bunu kullanabilirim..zaten balıkda çıkmıyor..

bu sene ne oldu mekanlara bir anlam veremiyorum..6 gün boyunca tam levrek havası idi..geçen hafta 3 gün havası idi.,bu hafta 3 gün havası idi,,şuan halen öyle..bir tane levrek yok piyasada,yedirecek kafayı..2 gündür poşetlere tasma atıyorum..o kadar sinirlenmişimki..burnumdan soluyorum böyle..:mad: o ara sahtenin kancasına ne takılsa iyi:D balon,,hemide mor renklibangheadhani o balonlardan..ağzımdan geleni saydım..levreğinin de bunu atanında..bohcacısının da saydım:D
    isyanlardayım 3 4 haftadır..yok oğlu yokidk hevesimi kırdı balık:(

20. darthvader61

darthvader61 Mehmet

Favori Kamış:
    Shimano Technium DF 270 MH // Shimano ForceMaster 240M 10-30
    Favori Makine:
    Shimano Biomaster 4000 FB // Shimano Rarenium 3000 SFA
    500 tl vermicenki zaten abi :D Sana maliyeti maximum 225 olur bu tulumun. Sen ille de 500 tl vericem diyosan birşey diyemem :D

Keçe taban olayını es geçme...

Abi aldığın kişi önemli :D Ben daha yeni aldım 1370m power pro. 1 haftada sıkıntısız geldi :D Hangi ülkeden geliyor seninki?

Bu arada aslında bunun en güzeli diğer konudaki gibi çoraplı neopren alıp, altına su tahliyesi olan keçe+çivili botlardan almak. Çizmeden yırtılma riski yok. Bot eskidikçe sadece onu değişirsin.