türk olta balıkçılığı belgesel çekimi sizce güzel olurmu ?

Konu, 'Videolar' kısmında BARBAROS tarafından paylaşıldı.

1. BARBAROS

BARBAROS

Favori Kamış:
    savurma olta takımları çökertmeler
    En İyi Avı:
    656 kg orkinos
    sevgili arkadaşlarım :rolleyes: çok düşündüm ve allah(c.c.) kısmet ederse
    öbürkü yaza türk denizciliğinde ilk adımlardan birini atıp tahminen 2 yıl
    sürecek bir eğitim belgeseli çekmeyi düşünüyorum bu zaman zarfında
    peregetalar,savurma olta takımları ,yeldirmeler, sırtı takımları, çapariler,yuzuk takımları, zokalı takımlar, vb,vb bunlar takıma göre balıklar bide balığa göre
    takımlar vardır bunlarda köpek takımı orkinos takımı ve bırakmalar konunun
    içerği böyle ve bu takımları parça parça çekip siteye vercem bilgisayarım biraz kıt olduğundan bu parçaları birleştirip sitede güzel bir yer alacağını
    düşünüyorum hani hep yabancı belgesellerde sırtı cekerken orkinoslar,lampukalar,akyalar nasıl imrenerek izliyorsak bizde türk denizlerindeki bereketi yabancılara parmak ıssırtarak izletmeliyiz tabi bilgisayarım zayıf olduğundan bu parça ,parça çekimleri birleştirmenizde yardımcı olursanız seviniri önümüzdeki yaz siteye baya rengarenk vidyolar eklenecek:cool:
    peki sizin görüşünüzü de almak isterim arkadaşlar:)

2. ddavut

ddavut

Favori Kamış:
    makaralı olta ve el oltası
    En İyi Avı:
    6 kg 200 gr Aynalı Sazan
    Bence güzel olur. Eminim sitedeki arkadaşlar bu konuda yardımcı olacaklardır. zaten çoğumuzun istediğide böyle bir belgeselin çekilmesi. Yanlızca deniz balıkçılığıyla ilgili mi çekeseksiniz belgeseli yoksa tatlı su da olacak mı?

3. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Barbaros
    Güzel düşünce, iyi niyet.
    Allah yardımcın olsun önce.
    Bu konuda herkes sana her açıdan yardımcı olacaktır. merak etme.

4. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Benim mesleğim televizyonculuk.
    Turhal'da yerel Super Tv 'de çalışıyorum.
    Böyle bir proje kadar kapsamlı olmasada yarı profosyenelce çekimler yapmayı ve ileride çoluk çocuk zevkle seyretmeyi düşünüyorum. :)
    İlk proje olarak nasip olursa Vezirköprü de bir belgesel çekeceğim.
    Eğer projem başarılı olursa görüntülerin can alıcı bölümlerinide sizlerle paylaşmak isterim .

5. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    görüşümüz tabiki tebrikler demek baybora inşallah herşey yolunda gider ve hayırlısı ile bu düşünceni gerçekleştirirsin sevgilerimle allah kolaylık versin arkadaşım rastgelsin:) :)

6. BARBAROS

BARBAROS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    656 kg orkinos
    Vidyoçekimi

İLK DENİZ BALIKÇILIĞI SONRDA TATLI SUDA ÇEKİMLERE DEVAM EDECEM
    TABİ SİTEMİZE UMARIM BÜYÜK YARARI OLACAKTIR:cool:

7. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Sevgili Baybora bu hepimiz için eğitici ve öğretici bir girişim. Düşünce çok güzel. İnşallah hayırlısıyla sonuda güzel olsun. Bence sormana bile gerek yok :) Hemen kolları sıva derim :)Kimsenin faydalı bilgileri elleriyle geri tepmek isteyeceğini düşünmüyorum :) Sevgiler ,başarılar :) Teşekkür ederim :)

8. HorNET

HorNET

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Eşi ;)
    Güzel bir fikir...
    Çokluortam dosyalarıyla çalışmak ilgimi çekmiştir. Çektiğiniz bölümleri parça parça siteye ya da başka bir yere upload ederseniz, birleştirilip editlenmesinde, efektler uygulanmasında, mixaj ve credits gibi bölümlerin eklenmesinde yardımcı olmaya (elimden geldiğince) çalışırım. Hatta gerekirse seslendirme ayrı, görüntüler ayrı dosyalarda da olabilir. Bu durumda çok daha profesyonelce çalışılabilir diye düşünüyorum.

Selamlar..

9. BARBAROS

BARBAROS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    656 kg orkinos
    :) :) çok güzel bir düşünce olmuş seneye yaza kısmetse başlıyacaz kardeşim

10. atomik07

atomik07

Favori Kamış:
    Zıpkın, Olta
    En İyi Avı:
    17 kg Akya
    abi hakkaten harika fikir ama benim aklıma gelen şu. her 5 erkekten 2-3 ü avcılık hastası. italyanmıdır, fransızmıdır uydudan chasse&peche diye kanal açmış ve genelliklede arkadaş ortamlarım hep o kanalın fanatiği sayılır.Neden türk televizyonlarının böyle bi kanalı yok.özellikle kanal d grubu uydudan KANAL D- SİNEMATÜRK- YEŞİLÇAM- D SPOR- D MAXİ- D ÇOCUK- D HİPODROM- DİZİ TV- EMLAK TV ve aklıma gelmeyen 3-4 tane daha kanal açarken bu tür kanalları neden açmıyorlarki. Valla hakikaten böyle bi kanal olsa reyting ler alt üst olur gibime geliyor??????????????

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İyi bir fikir..

Bir ara, bir video göndermişler. Arkasını dönmüş bir adam, boğazda. Boyuna çekiyor misinayı, çekiyor, çekiyor bitmiyor. Yanındaki kayıktan çekmiş arkadaş. Çekti çekti.. Film bitti. Uzun oltayı tanıtıyormuş.. Sanırım, çek, çek bitmeyen şeye uzun olta denir demeye çalıştı..

Eğer bu şekilde, gereksiz yere kadraj, makara doldurmazsanız, sanırım çok çok faydalı olur.