Türkiyede balık tutulacak en iyi yer

Konu, 'Bölgeler' kısmında balıkçıl tarafından paylaşıldı.

1. balıkçıl

balıkçıl

İstanbul her konuda olduğu gibi balık tutma konusunda da tam bir cennetmiş.Bunu foruma katılan arkadaşların yazdıklarından da anlayabimek olası.Tabi ben bunu şimdi daha net kavrayabiliyorum.Daha önceleri balık tutmak için İstanbul dışına gitmeyi düşünürdüm şimdi İstanbul da bilmediğim yerler daha cazip geliyor bide vaktim bol olsa deymeyin keyfime.Bu bakış açısıyla Fatih Sultan Mehmet'e ne kadar dua etsek azdır herhalde.Yunanlıların da düşman tavırlarının sebebi daha net anlaşılıyor.İstanbul'u kaybetmek dile kolay.Peki varmı Türkiye de İstanbul'dan daha iyi balık tutulacak yer iddiasında olan.BUYRUN BAKALIM.

2. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Çokkk mükemmel yerler var saymakla bitmez İstanbul öyle görüyorsanız oooooo Atatürk Dua etmek lazım İstanbul'u elimizde tuttuğu için Atatürk'e dua etmek lazım Türkiye'nin 3 tarafı suyla çevrili diye ;) ;)

3. balıkçıl

balıkçıl

Tabi Atatürküde unutmamak lazım.ama yer ismi yokmu yer ismi.

4. valla okadar yerde avlandım ama soros körfezinin zevki bir başka ..:)

5. balıkçıl

balıkçıl

anlaşıldı yeni bir fatih daha lazım bize.atinaya karadan gemileri yürütecek.

6. Hocam bizim Fatih Şekerci yapar o işi merak etmeyin siz...

7. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Yok abi kargo uçağı icat olalı çok oldu :D:D:D

8. balıkçıl

balıkçıl

9. balıkçıl

balıkçıl

abi biz böyle değildik.bizim insanımız doğayı severdi.korkardı bi canlıyı incitmeye.bir sürü hikaye dinlemişizdir çocukluktan beri.ya o hikayeler yalandı yada bu insanlara bir şey oldu ama ne?

10. myigit

myigit

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Alabalık 1kg
    aç gözlü olduk açççççç.....

Alternatif bi yol bulsalar :rolleyes:
    İstavrit bile ugramaz boğaza ya ......

11. olcay

olcay

Favori Kamış:
    Olta...
    En İyi Avı:
    Kral LEVREK
    Arkadaslar tekrarliyorum...

Biz ac gozlu degiliz. Gercekten aciz. Bakin yurtdisinda yakalanan koca koca baliklar var. Forumda resimlerini gorunce nerde o balik bizim burda diyoruz. O baliklar nerde mi? Midede...
    Yabanci bir sitede okumustum Fransa'da ozel avlak bazi gol-goletler varmis. Baliklarin altyuzgecleri uzerinde ufak cipler var. Avi yakalayan avci cip olup olmadigina bakiyor. Eger cip varsa kendi elindeki ozel elektronik cihazla kendisinin ne gun ne saatte tuttugunu belirten izi birakiyor cipe. Av bittikten sonra cihazini sisteme baglayip ogun tuttugu baliklarin daha once ne zaman kimler tarafindan tutuldugunu yaziyor. Bu ozel avlaklarin etrafi telle citle cevrili de degil. Yani elini kolunu sallayan burda balik tutabilir serbest. Ucretsiz... Ama balik eksilmiyor. Neden? Cunku biz Turkler daha orda avlanmaya baslamamisiz. (Kendimizi asagilamiyorum arkadaslar aman haa. Olanlari hepimiz goruyoruz.)

Cok uzuluyorum cok...

Turkiye'nin balik bakimindan en zengin yerlerine gelince. Acik denize bakan kuytu yatak koylarda mutlaka guzel balik oluyor arkadaslar. Hem cesit bol oluyor hem de zamanina gore buyuk balik giriyor bu kuytu koylara...

Herkese rastgelsin...

12. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    Alıntı:
    balıkçıl´isimli üyeden Alıntı
    anlaşıldı yeni bir fatih daha lazım bize.atinaya karadan gemileri yürütecek.

Hocam bizim Fatih Şekerci yapar o işi merak etmeyin siz...

yok abi beni bu işe karıştırmayın,,,35 yaşındayım,,,
    size daha genç bir fatih lazım,,:rolleyes:
    bende bel fıtığı var:D
    fatihtoy vardı ,,,o nerede?:D

13. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    ben çanakkalede babakaleyi tek geçerim. tam bir cennet orası. akıntıların geçiş noktası, ömrümde öyle bir yer daha göremem sanırım.

14. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    birde çanakkale gürpınarı deneyin

evet arkadaşlar çanakkale gürpınara muhakkak uğrayın balık avlamanın tadına doyamayıp kalacaksınız özellikle iri levrek ve cipura avcıları bundan daha iyi bilgi varmı..

15. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Alin size konu, bir baslayin yazmaya yüz yil bitiremezsiniz. Bitmezde zaten. Nedenler, sorunlar.. Ve hic göremeyecegimiz Cözümler. :(

16. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    olayın açlıkla alakası yok aç gözlülükle alaksı var sen hiç bmw siyle gelip parmak kadar kıraçaları tutan aç gördünmü hiç yada adama stres atmay gelmiş ama dogal olarak ama bilinçsizce stres atıyor minicik balıkları tutuyor hatta bazıları işi ilerletmiş olta yeribe koepceyle avlanıyor:(:(

17. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Arif kardeşim nasılsın oltacılığı bıraktında zıpkınamı dalıyorsun?
    Arkadaşım sende bir Trakya çoçuğu olarak biliyorsun bizim profesyonel (Balıkçı Tekneleri) tekneleri artık balık avlamıyorlar artık çünkü balık fazla çıkmıyor onun yerine yunanistan ve romanya limanlarına uğrayıp tıka basa ucuz mazot alıp Türkiyede satıyorlar balık işinden daha karlı kaçakçılık yapıldığı bile anlaşılmıyor mazotda romanya malı diye yazmıyor hepsi değil ama mazot ticareti yapan çok, adamlar balığı bitirdiler şimdi mazotdan kazanıyorlar adam niye yarını düşünsünkü nasıl yarında buna benzer tatlı kazançlı işler bulur.

18. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Cokkkkkk iyimsersin Namik, hemde cokkkkk :mad:

19. balikci

balikci

balıkçı

en iyi balık tutulcak yer kurşunlu engüzel

20. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Düden cayi...... :D :D :D