Türkiyede Sadece Kargi Çayinda Şahit Oldum Böylelerine

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında acariletişim tarafından paylaşıldı.

1. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Alanya ya gelmeden konaklıdan 2 km.uzaklıkta kargı çayı keşfedilmemiş biryer balıkların büyüklükleri aynen fotolardaki balıklar gibi üstelik su çok berrak çayın denize döküldügü bir yer dogal balık havuzu diyebilirim bu yaz kesin gitmeyi düşünüyorum..Yolu alanyaya düşen olursa tavsiye ederim mutlaka görülmeli..

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 24 Mayıs 2006
  2. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    bu yaz temmuzun 20 si ile 25 arasi mutlaka alanyadayim insallah dediginiz yere gidebilmek kismet olur.

3. simendifer

simendifer Sennur

Ya ne kadar enteresan... Alışmışız el kadar sazanlara ya da ne bileyim biraz daha büyüklerine, bu balıklara bakınca hormonlu gibi geliyorlar... Ya da ne bileyim, suni balık, sahte, oyuncak gibi geliyor... Memleket ortamından mıdır nedir öyle hissettim birden... Ne kadar şanslılar bu balıkları tutabilenler... Hakikaten kargı'da bu büyüklükte balık var mıdır ?

4. vardır öyle balıklarda biz görebilirmiyiz bilmem:D

5. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Gitmek Lazim

Üstatlar biz eşimle Türkiyenin bir çok bölgesine balıga gittik en bereketli topraklar karadeniz bölgesindeki çaylar,nehirler,barajlardı ama akdenizde balıgın bol oldugu yer denizdir tatlı su olarak karadenize nazaran daha azdır.Benim gözlemledigim kadarıyla tabii..
    Ama kargı çayı başka bambaşka böyle biryer ben türkiyede inanın görmedim balık havuzu gibi biryer ag atmak serpme tırıvırı hepsi yasak sadece olta serbest özel korunan biryer kargı çayı bekçiler tarafından korunmakta..
    Zamanında dinamit atmaya kalkmışlar o yüzden kesinlikle olta haricinde herşey yasak...
    zaten tam bir kamp bölgesi yani sudaki balıkları geçtim yengeçler bile obezite hastası gibiler..
    Kesinlikle görülmesi gereken bir yer anlatmak şişirmek boşş..
    RAstgele

Son düzenleme: 26 Mayıs 2006
  6. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    dostum malezya'mı,singapur mu yoksa endonezya mı burası benmi yanılıyorum.şahane yaw. böylesi burada da olsa....paylaşım için teşekkür..:D

7. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    orayı bilirim

ben orada okadar balık gördüm birdefa dahi oltaya vurmadı heryolu denedim yine olmadı balık geziyor oltanın yanından geçiyor yok yok yok ..amaaaa.gece denemedim zatende gece bekçiler müsade etmiyordu....su öyle berrak öyle güzelki herşeyi görüyosun zaten ..bu tip yerlerde gündüz balık tık demiyor ama gece misinaları koparır..bekçide bunu biliyor yasssakkg hemşerim deyip sokmuyordu ..biryolunu bulup gece sessizce giderseniz deniz kefalininde irisi vuruyor denize kavuştuğu yerde ..m.hoca

8. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    HoCAM SAYGILAR

Hocam 5 defa üst üste gittim fakat dedigin gibi balıklar yemin etrafında dönüyor yem olarak aklına ne gelirse kullandım ama olmadı 6 seferde yem olarak bir karışım uyguladım mantarlı bir olta yaptım 2 kancalı tam köprünü altına attım o sırada eşimle daha net görebilmek için köprünün üstüne çıktık.mantar suyun içine birden battı.Aşagıda kimse yoktu zaten sabah saat 6,00 sıralarıydı aşagıya hızla indim balık o kadar kuvvetliydiki misine koptu kopacaktı.Tutamadım ama suyun içinde o balıgı misinenin ucunda gördüm ya o yeter varsın gelmesin o anı anlatamam daha sonra o yemle 5 tane inci kefali aldım ama büyüklükleri köprüaltı balıkları gibi degildi.Hocam İşallah bu sene gitmeyi düşünüyorum.Varmı senin bu şekilde bildigin biryer buradan farklı olarak?.. saygılar

9. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    alanya yakını

merhabalar oralara yakın manavgat var şelalenin aşağılarında canlı yemle baba yılan balığı yakalanır ..alanyaya daha yakın kızılot var köprü var oradada denizle buluştuğu yerde iri kefal ve levrek var ..en iyisi çimturu geçince sağda bir camii var onun alt tarafında tekneler var onlarla kuzu tutmak ..yani akya .birde alanyada dim çayı var orada da baya balık alıyorlar ben tutmadım ama ala var dediler .haa aklıma geldi okurcalar adı orada balııkçılar var onlar sizinle balığa çıkıyorlar ..saygılarımla

10. alanyalı07

alanyalı07

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    bertek 27 kg ve hani balıgı 31 bucuk kg geldi
    Slm

Sayin Arkadaşim Ben AlaNyali Bir Avciyim Gecen Gün Bende Cok Büyük Bir Sazan Baligi Tuttum Yaklaşik 8 Bucuk Kg Geldi Ama Ben Genelde Denizde Tekneyle Baliktutuyorum Bi Arkadaşimin Tavsiyesiyle Gitmiştim Ve Hakli Cikti Ve 2 Haftatadir Gidiyorum Güzelde Balik Cikyor Sizlere Saygilarimla Sizleride Baklerim Alanyaya..

Son düzenleme: 16 Ocak 2007
  11. Öncelikle tanışma bölümünden bir başlık açarak kendinizi tanıtıcı girişinizi yapın ki forumdaki arkadaşlarımız size hoş geldin diyerek sizi tanıyabilsinler.

Lütfen, isim,yaş ve bulunduğunuz ili imza ayarlarınızda belirtiniz.

İmza ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.

12. Spider

Spider Mert Eren

Manavgatta balık çiftliklerinden kaçan alabalıklar da var :D

tavsiye ederim

kırmızı benek 3 no mepps yeter..

13. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Selamlar

Yanlış anlaşılmasın ama bu resimlere bakarak buranın türkiye olduğuna inanmak biraz zor görünüyor. Gerçekten çok güzel balıklar. Hatta 3. resimde kaynıyor balık nasıl oluyorsa çok enteresan keşkeböyle yerler elimizin altında olsa. gerçi olsada kalmazdı bu zamana türkiyede.

14. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar ;

mesajı yanlış okuyor olmayasınız.

Türkiyede Sadece Kargi Çayinda Şahit Oldum Böylelerine demiş arkadaşımız.
    Bu resimleri örneklemek için kullanmış gibi geldi bana.

15. Kargıyı okuyunca heyecanlandım birden.Bizim Çorum unda Kargı ilçesi vardır. Meğer Alanyaymış.İnşallah yolumuz düşer bigün oralarada.

16. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    slm

kardeşim ben alanyada büyüdüm ve kargı çayında şuana kadar yakalanmış o büyüklükte bi balık yok.çünkü ben konaklı ve ilerisindeki 2 çay daha biliyorum ve fırsatını buldukça o bölgelere ava gidiyordum..yaklaşık olarakda 10 sene kadar o bölgelerde balık avına gittim.koydugun resimlerle hiçbir alakası yok..lütfen milleti yanlış bilgilendirmeyelim..:mad: kargı çayında yakalanan en büyük sazan 5 kilo civarında ve suan çayın yüksekliği en fazla 1 veya 1.5 metre.10 senem geçti bu çaylarda..ama sana garanti olarak verebileceğim kargı çayının yaklaşık 20 km ilerisinde karpuz çayı var..orada olabilir.benim gördüğüm en büyük sazan 8 kilo civarı..ayrıca bu çayda levrek ve kefalde tutabilirsin.ama balıklar su sıralar çok uyanık..okuyanlara bildirilir.

17. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Ya şimdi bu kargı çayının denizle buluştuğu yer çokmu berrak...Mersinden Antalyaya doğru giderken nerde kalıyor bu çay..Biraz bilgi ya..Hepiniz saklamak istermişçesine konuşuyorsunuz..Bekleriz diyorsunuz adresi vermiyorsunuz:mad:

18. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    alanyayı geçtikten sonra yol üzerinde zaten.diğer çayların hepside zaten yol üzerinde..yalnız bölgeyi iyi tanıman lazım..bide ben 10 gün önce karpuz çayına gittim..sazandan gram iz yok..ama 2 adet levrek ve 5.5 kilo kadarda kefal aldım..levrek ve kefalin boyutları değişiyor.yani anlayacağın bir günü bir gününe uymuyor artık..eskiden ben karpuz çayından kankam olan hauki ile 20 kiloya yakın kefal alırdık..tabi ekstradan çıkan sazan ve levrekte hariç..ama su sıralar hiç belli olmuyo..bide su cam gibi değil.çok bulanık.çayların hepsi alanya ile manavgat arasında.karpuz çayı manavgatın girişinde.konya yol ayrımına varmadan..kargı çayı ise alanyadan yaklaşık 20 km mesafede.kargıyı geçtikten sonrada alara çayı var..ordada kefal ve levrek çıkıyor.ama daha yukarılara çıkrsan alabalıkta var ama bayağı bi yukarılara çıkman lazım..neyse bu kadar kardeşim..kib.

19. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Tşk bilgiler için bundan sonra o taraflara yolum düşerse zıpkınla deneyeceğim..Oltadan acaip soğudum ya...Bütün çaylarda deneme fırsatım olur inşallah:)ii günler

20. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

olası değil aslında ama neden olmasın

eklenen resimlerdeki kalın olan balık dünyanın en iyi büyüyen sazan cinsi olan ve en çok ekvator bölgesinde görülen bi cins ince uzun olansa alapaıma cinsi sazan gillerden