TURNA için kamış,makine ve kaşık yardımı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında dayzek12 tarafından paylaşıldı.

1. dayzek12

dayzek12

Favori Kamış:
    ne ararsan
    tatlısuda balık avında pek fazla bilgim yok. Beni acaip derecede bi turna merakı sardı. Bu balık için kendime at-çek için bi olta almayı düşünüyorum. Nasıl bir kamış nasıl bir makine almalıyım. bu yazın İstanbul-İzmit-Çorlu-Tekirdağ ve Çanakkale'nin değişik bölgelerindeki baraj ve göllerde değişik türde kaşık,meps şasi ve sahte balıklarla avlanmayı düşünüyorum. Özellikle en uygun olucak kamışların ve makinaların marka ve modellerini belirtirseniz sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Yardımcı olmak isterdim ama ben pek anlamam :confused:
    Ama bilen birileri sana yardım edicektir ;)
    Maksat konu yukarda kalsın ve ilgilenilsin :cool:

3. Ali38

Ali38

Favori Kamış:
    olta ultimate
    Merhaba 1,80 kamışla hem istediğin yere atarsın hemde rahat edersin diye düşünüyorum

RasGele

4. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
  5. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

1.80 ile 2.40 cm arası kamış 40 lık makina idael. www.albashap.com aradığın malzemeleri birebir görebilirsin.

6. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

alba starda apache diye bi kamış var 20-40 gr atarlı esnek güzel bi kamış 25-35 arası çekeri iyi bi misina ve abu garsiada serisini şimdi aklımada değil 35 lik bi makinası var 6 rulmanlı sadece üstte kalamalı bunlar oldukça hafif ve zevk verici aletler işini görür diye düşünüyorum

7. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    kıyıdan at çek yapacaksan sana en az 2,70 kamış lazım. 1,80-2,40 bot için idealdir. max 80 gr atarlı olması yeterli. misina olarak asso double strenght 0,30-0,35 yeterli. makina 40 lık yeter. ama devir oranı yüksek olmalı. mepps ve kaşık türlerinden 3-4 numara mepps ve 8-10cm lik kaşıklardan karma bir takım çantası hazırlamanı öneririm. silikon balık olarak turna yavrusu ve levrek yavrusu şeklinde olanlar iş yapar. malzeme çantanda çeşit bol olacak. çünkü havanın ve suyun durmuna göre turnanın hangi tür yeme atlıyacağı değişiyor. rastgele...

8. kafadar06

kafadar06

Favori Kamış:
    Kamış,Olta,vs.
    En İyi Avı:
    Turna 40 cm
    Selamlar Kamış 2.40 üzerinde olmasın yoksa alt çekte çok çabuk pes edersin adamın kolları kırılıyor sonrada yorgunluktan sasıyı bir yere takıp, kamışı kırıyorsun. (aman kimse duymasın ben bu hafta kırdım 4.5 m. kamıştı):eek: :eek:

9. ozkan38

ozkan38

Favori Kamış:
    Makineler:Daiwa exceler 3000E, Mitchell S4000, Kamışlar: mitchell,cormoran yemler:storm,prologic
    En İyi Avı:
    turna:6,8 kg kesipköprü
    ustad öncelikle ürün yelpazesi cok geniş oldugundan maddi durumunda önemli.bence 2,70 -3mt hatta 3.30 luk kamış kullanırsan sahilden atışlar yapacagın için atış mesafen uzayacaktır. karbon kamış almalısın yoksa agırlıgı senı yorar. 3,30 kamış olupta 2.40lıklar kadar hafif olan akmışlar var tabiki fiyatlarıda buna göre pahalı oluyor.
    http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=1-92104270&view=2
    turna için dam ın özel serisi ,bu kamışı elinize alıp görünce aşık oluyorsunuz ama fiyat baya yüksek :(

makıne alırkende cok ucuzlarada aldanma bence, turna gercekten makine canavarı dandirik makineler 3*4 av sonra elinde kalacaktır. 40lık kaliteli çelik bilyeli bir tane alıp ömürlük kullanabilirsin. istocta remixson bayisinden Daiwa exceler 3000E makine almıştım maşşallahı var aletin.[​IMG]
    misine olarakta işi sağlama almak için tercihim ipek misineler ama hepsi cok kaliteli değiller ben bir hata yaptım pahalı fiyata berkley wishplast pro almıştım ama cormoran marka yarı fiyatına aynı kalitede misine var.

yem olarakta sasi grubundan baya ceşit almalısın guneşte farklı akşam üstü farklı kullanabilmelisin. birde heryerdeki turna aynı renklere falza saldırmıyor heryerin sanki farklı renkleri var gibi