Turnada acemiyim. Portakal kabugundan kasik olurmu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında mehteran tarafından paylaşıldı.

1. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Arkadaslar izun bibaradan sonra tekrar aranizdayim..Bizim bolgemizde turna baligi nadir oldugu icin bunca zamandir sazanla avunduk. Artik turnada sansimi denemek istiyorum. Portakal kabugundan kasik yapsam olurmu. Gulmeyin lutfen. Elbet degisik seylerndeneyenleriniz vardir neler tavsiye edebilirsiniz.

2. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Cevap lutfen.

3. yk71

yk71 Yüksel

Niye olmasın. Limon, greyfurt ve mandalina kabuğundan da olur. Yalnız mandalina kabuğu biraz ince olduğundan çabuk bozulur.Karpuz kabuğundan kaşık daha da iyi olabilir...
    Gelelim verimli başka kaşıklara; Alba star, Remixon kaşıkların gümüş, altın turuncu, altın bordo, fire tiger kaşıkları iyidir. Para sorun değil dersen de Acme little cleo kaşık. Renk olarak yukarıdakilerle aynı... Rastgelsin.:)

mehteran bunu beğendi.
  4. muhammet arslan

muhammet arslan MUHAMMET

selamün aleyküm ustam bu kaşık ortalama bi tu rna için kaç gram olsa yeterli olur

5. yk71

yk71 Yüksel

Aleyküm selam Muhammet Bey. Ben kıyıdan av yapıyorum. Daha çok 21- 22 gr ve 30 gr'lık kaşıklar kullanıyorum. Bu ağırlıklar kıyı avı için yeterli oluyor. Tekne- bot ile avlarda aynı ağırlıktaki veya daha hafif kaşıklarda kullanılabiliyor. Bir karış turnayı da 1 metre turnayı da aynı kaşıkla yakalayabilirsiniz.

6. muhammet arslan

muhammet arslan MUHAMMET

reis sağolasın biraz geç gördüm mesajını Deneyeceğim Turna için Hayırlı günler

yk71 bunu beğendi.
  7. yk71

yk71 Yüksel

Bir şey değil. Rast gelsin reis.