Turnalaaar Bunlar Ama Deniz

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bluemarine tarafından paylaşıldı.

1. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    Yağmurlu bir Bodrumdan sizlere merhaba.Bu turnalar(barakuda) getiğimiz kış soğuk bir gecenin ardından yakaladığımız kısmetlerimiz,dün gece yine kısmetimizi aramak için botumuzla açıldık ve nasibizde olacakki boş gelmedik,onları bilgisayara aktaramadım bugün hikayesiyle sizlere aktarmaya çalışacağım.Şimdi isterseniz resimdekilerin hikayesini anlatayım.Ben(fotoğraftaki) ve Ali arkadaşımla akşam 18.30 gibi botumuza bindik motor boşta,sırtılarımızı hazırladık,gecenin karanlığı ve buz gibi ayazında sırtılarımızı saldık denize,yaklaşık iki saat boşa çektikten sonra soğukla beraber içimize kadar işleyen yağmur başladı.Tam dönmeye karar vermiştik ki benim sırtı kolumla beraber kasıldı,hemen boşa aldım yavaş yavaş çekmeye başladım,o çekiyor ben boşluyorum o boşluyor ben çekiyorum.İnanılmaz bir heyecan turna gerçekten çok mücadeleci bir balık,yakalayan varsa bu heyecanı iyi bilir neyse balık yaklaştıkça hem bende hemde Alide heyecan arttı suyun içindeki parlamalarını görmeye başladım ha gitti ha gidiyor derken botun içine aldım 2 kglık muhteşem bir balık,o balıkla beraber kısmetimiz öyle bir açıldıki donmuş ıslanmış halde eve dönmeye hazırlanırken o gecenin sonunda Aliyle beraber 7 tane tartmadım ama 15 kg üstünde turna yakalamışız.

sırtımız:60cm misina 4 adet orta boy fırdöndü 6 şar kulaç arayla ve sahte zargana balıksırtısı.

Son düzenleme: 11 Kasım 2006
  2. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    tebrik ederim :) . bence üşümemişsindir bu balıkları yakalarken :D

3. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    inan hiç bir şey hissetmedim ne soğuk ne yağmur hepsi vız geldi

4. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    10 kg lık sınırını ve de max 2 turna adedini geçerek sirkülere uymamış olmuyor musunuz .

5. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Doğru söylüyorsunuz ama o anda limiti aştığımızı gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum düşünemedim.Ve benim sırtı çekmeye başladığım üçüncü günümdü.

6. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Limitler konusunda birşey diyemeyeceğim ancak, sırtıdan alınan balıklar konusunda gerçekten harika... Ben hiç duymamıştım 7 turnayı bir gecede sırtı ile alan, hem de bu kadar büyüklerini....

Bence dürüst olmak gerekirse vallaha o heyecan içinde düsünmek zor, 2 miy di 4 mü, 10 kg muydu vs... Ne yalan söyleyeyim ben o an normal düşünemezdim herhalde.... Anca kanımda ki adrenalin seviyesi normala düşene kadar...

7. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Acemi şansı olsa gerek,zaten bi daha alamadık bu saatten sonra limiti zaten geçmem.Sınırları aşanları eleştirirken ben de onlar gibi olmam.

8. Gökhan Bodrum bence balık açısından Türkiyenin en iyi avlaklarından biri..

Bazı arkadaşlarımdan edindiğim bilgilere göre hem bolluk açısından hemde boy açısından inanılmaz verimli avlar veriyor..

O bölge balık turizmi açısından büyük patlama yapacak gibi..
    Motorlarla ücretli turlar yapılmakta ve standart dışı balıklarada rastlanmakta imiş..
    İstanbulda malum,en baba tuttuğumuz balık palamutla sınırlı,göl avcılığı hariç..

9. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Hüseyin Bey, öyleymiş vallaha... Ben de çok duydum, hatta bodrumda bir arkadaşım var ne zamandır davet ediyor gel burdan bir balığa çık, neler çıkıyor burda diye, ancak çok gitmemize rağmen balığa gitmek henüz nasib olmadı....

10. afet

afet

:) tebrikler Adnan iki güzel av olmuş (1. turnalar, 2. sirküler.) ;)

11. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Tebrikler.

12. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Adnan Abicim tebrikler..Av esnasındaki heyecanın,hassasiyetin önüne geçtiği konusuna katılıyorum..Hakkaten ahret sorgusu gibi:eek:
    Ben bir konunun açıklığa kavuşmasını istiyorum....
    Sirkülerde adı geçen balık deniz turnası,tutulan balıklar sa baraküda..Ben ikisininde aynı balık olduğunu düşünüyordum fakat Namık abi bi mesajında farklı balıklar olduğunu söyledi..Sirkülerde de baraküda için ayrı bir norm yok..Bu durum da işin doğrusu nedir??

Not;sirkülerde olsun olmasın mantıklı bir yaklaşımla doğru yapılması gereken şeyi bulabiliriz mutlaka..

13. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim

14. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Teşekkürler,bizim buralarda turna diyorlar ama ben araştırdım nerdeyse birebir barakuda.Aslında iyice araştırmak lazım veya bilen arkadaşlar bizimle paylaşırlarsa sevinirim.

15. Spider

Spider Mert Eren

sirkülerde 10 kg sınırı çok açıktır ama

16. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Çok güzel bir av Adnan abi..........

TEBRİKLER:D

17. tebirikler hocam elinize sağlık..:)

18. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Adnan kardeş emeğinize sağlık nefis balıklar karadenizde de çıksa keşke böyleleri.Sirküler konusuna gellince amatör olta balıkçılarının balık neslinin tükenmesine yada büyük ölçüde zarara neden olabileceği konusunda çelişkilerim var aslolan bu işi profesyonelce yapanların uyması gereken kurallardır kanunsuz uygulamalarla,ihlallerle ve kullandıkları malzemelerle onların verdikleri zarar amatörlerle kıyaslanamayacak denli fazladır diye düşünüyorum,ancak buradan da biz amatörlerin tüm kuralları gözardı edebileceğimizi düşündüğüm sonucu çıkartılmasın lütfen!
    Herkese rasgele

Son düzenleme: 13 Kasım 2006
  19. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Merhaba öncelikle düşündüğün ve yazdığın her şeye noktasına kadar katılıyorum.Ben de amatör bir balıkçıyım hatta adayım öğreneceğim bilmediğim pek çok şey var ama bildiğim tek şey o da ne denizleri kirletirim ne de yaşayanlarını yok ederim.Umarım kendimi biraz daha iyi anlatabilmişimdir.Bütün denizci arkadaşlarıma sağlıklı günler berketli avlar dilerim.

20. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Adnan kardeş merhaba öncelikle bu konuda hem fikir olmamıza bende sevindim çünkü benim açımdan bu gerçekten önemli bir unsur her nekadar bu işte aday olduğunu belirtmiş olsanda bunları ilk balığını yakaladıktan sonra içinde hissetmeye başlmışsındır biz amatörler taşıdığımız amatör ruhun vermiş olduğu heyecanla bazen ufak hatalar yapabiliyoruz ama bu hiçbir zaman bir katliama yada bilinçlice yapılmış ve art niyet taşıyan bir eyleme dönüşmeyecektir.Doğaya herkesin olması gerektiği kadar bizlerde saygılıyız.
    Rasgele kardeş.