Tuzlu SUDA Turna Avi Icin Deneyimler...

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında hauki tarafından paylaşıldı.

1. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    Arkadasar Denizde Turna Avlamak Icin Ilk Once Bir Makinali Olta At Cek Yapabileceginiz Ve Guzel Bir Rapaaya Ihtiyaciniz Var...rapala Marka Olarak Adi Ustunde Rapala Markasi Veya Yo-zuri Marka 9 Ila 11 Santim Idealdir...rapala Secerken Rengi Sardelye Kefal Bildiginiz Balik Turlerine Yakin Olasun Ve Sinking Yazan Yani Dalici Tip Idealdir Ama Floting De Iyidir .turna Kendin Buyuk Baliklara Bile Saldirir Bir Keresinde 11 Cm Rapala Ile 5 Cm Kadar Turna Yakaladim Siz Dusunun ..ben Yo-zuri Kullaniyorum Daha Guzel Yuzuyor Ve Sectigim Rapalalar Yuzumu Guldurdu Hep....tuna Genelde Suru Olarak Gezen Bir Avci Balik Turudur...bu Balik Genelde Gunduzleri Daha Derin Ve Tabiri Cayizse Karanlik Sulara Iner..aksam Ezani Bildiginiz Gibi Gun Batimina Yakin Okunur Ve O Saatlerde Alaca Karanlikta Turnalar Sig Sulara Avlanmaya Iner Ve Sabah Gun Dogmadan Geri Derin Sulara Cekilirler...yani Anlicaniz Uzere Bu Baligi Tutmak Icin Aksam Veya Sabah Ezanindan Yarim Saat Once Av Yerinde Hazir Olup At Cek Yapmaya Baslamalisiniz...

Av Yeri Daha Once Turna Gezdigini Gordugunuz Bir Yer Veya 3-5 Metreden Baslayan Elbisle,taslik Ve Kumluk Alanlarda Av Yapabilirsiniz...cok Sig Suda Turna Yine Gelir Ama Rapalanizi Taktirabilirsiniz.eger Deniz Calkantili Olursa Buyuk Damakli Rapala Kullanmakta Fayda Vardir Cunku Dengesi Bozulmaz Iyi Ve Derinden Yuzer..

Takimi Direkt Rapalaya Baglamadan Once Halkasina Bir Firdondu Takin Ve Rapala Dugumu Ile Baglayin Veya Bildiginiz Saglam Bir Dugum Atin...veyahut Rapala Baglandiktan Sonra 30-75cm Arasi Bir Firdondu Ve Gezer Kursun Kullanabilirsiniz Ama Kursunu Yaklasik 5cm Lik Bir Arada Cift Firdondu Ile Sabitlemek Daha Iyidir Attiginizda Hem Takim Karismaz Hemde Daha Iyi Uzaga Gider..kursun Takilinca Tabiki Rapala Daha Derine Inecek Ve Bu Sayede Lahoz Orfoz
    Sinagrit Gibi Avcilarida Tutma Sansiniz Var...
    Tekne Ile Cikacaksaniz Ayni Satlerde Tekneden Kasik Ahtapot Veya Rapala Cekebilirsiniz Yine Ama Rolantide Cekmeniz Daha Iyidir..

Evet Her Sey Hazir Simdi En Onemli Konu...

Oltayi Atmaya Basladiniz Ve Bir Kac Atis Sonra Bir Turnanin Pesledigini Gordunuz O An Panik Yapip Rapalayi Durdurmayin Eger Bir Kez Peslerse O Sizindir Zaten Ve Tekrar Kovalayip Uygun Bir Durumda Saldircaktir..bunun Icin Rapala Size 2-3 Metre Kala Daha Hizli Cekin Ki Balik Avinin Kiyiya Kacacagini Dusunup Dogal Olarak Hamle Yapmak Ister Ve Son Anda Saldirir Veya Rapalayi Ilerden Cekerken Yolda Karsilar Ve Saldirir..rapalayi Cekerken Orta Devirde Cekmeniz Gerek Ne Cok Hizli Nede Cok Yavas!!!!ama Kiyiya Yaklasinca Dedigim Gibi Hizlandirin...

Umarim Birsey Unutmadim Takildiginiz Yeri Sorabilirsiniz..

Ben Bu Sistemle Cok Turnalar Cektim Insallah Sizde Cekersiniz.....

Son düzenleme: 18 Mayıs 2007
  2. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    mercan :)
    çok ama çok güzel bir paylaşım

uzun zamandır gördüğüm en iyi anlatım

teşekkürler

3. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Hauki arkadaşım birde sizi tanısak artık O gülücük koyduğunuz yere İsim, Şehir, Yaş ,ve kan gurubunuzu yazarsanız bizde size hitapta kusur etmeyiz .:)
    Ras gele .

4. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    Oldumu Simdi? Acemisiyiz Kusura Bakma!nereli Oldugum Profilinde Yaziyo Zaten

5. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Olmuş Mustafa'cım sadece nereli olduğun değildi sen zaten anlamışsın teşekkürler .
    Sadece hitapta kusur etmiyelim diye idi sevgili kardeşim .Oluyor acemilikte :)

6. ahmet38

ahmet38

Favori Kamış:
    kamış olta
    turnaya yeni gidecekler mutlaka okumalı

sagol mustafa .paylaşımın için.turna avı tatlısudada aynı teknikle avlanıyo.turnaya yeni gidecek arkadaşlar bu konudan çok faydalanacaklardır teşekkürler.